Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok? Egy ilyen paci...

Mit gondoltok? Egy ilyen paci is megfelelne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

13 éves lány vagyok. Kiskorom óta lovagolok, és szeretnék egy saját pacit majd. Az egyik ismerősünknek terhes a kancája, két csikó fog születni. Kiszámoltam, hogy kb. 16-17 éves leszek mire a csikókon lovagolni lehet. A kérdésem a következő: Ha én tőle venném meg az egyik kispacit, az a ló különleges felmenők nélkül jó lenne díjugratásra?

Azért tőle szeretném, mert tudom, hogy nem ver át, és nála mindig nagyon szép, és okos csikók születnek :) A szülők magyar sportlovak :))


2011. márc. 3. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Ha rendesen kiképzed, akkor biztosan jó lesz díjugratásra! :P
2011. márc. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
először is vemhes és nem terhes. alapdolgokat egy lónál először me gkell tanulni. Másodszor az ikercsikók nagyon ritkák, és általában (a legtöbb esetben) az egyik el is pusztult a születést követően vagy még a kanca hasában. ÉS ha gondolod vedd emg bármire jó lehet, nem tudhatod.:):)
2011. márc. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sz@rból nem lehet várat építeni... Szóval minden ló tud ugrani, arra, hogy te poénból elversenyezgess vele jó. Deha komonyan veszed, akkor oda származás IS kell, mert összekerülsz egy jó lóval, és a ló fog legyőzni, nem a lovas, mert annyival jobb.
2011. márc. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak letörni, de ha jól értem az ismerősöd lova ikervemhes.

Az ilyen vemhességet meg szokták szakítani, mert a kancák általában elvetélnek.

De persze van olyan is, hogy az egyik csikó megmarad, esetleg mindkettő, de ezek a lovak nagyon gyengék, és fejletlenek lesznek.


Az, hogy egy ló alkalmas lesz-e az ugrásra nagyban befolyásolja a szülők képessége.

Persze botlábú szülőpárnak is születhet "csodacsikója".

2011. márc. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!


Igazad van:).

2011. márc. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez aranyos, hogy az ismerősödtől szeretnél csikót venni, de ez az ikervemhesség tényleg veszélyes.

Ráadásul OK, 4 év mire elkezdhetnéd belovagolni, és még hol van az, hogy ugratni lehessen vele.

Inkább a helyedben vennék egy belovagolt és ugró alapokat tudó lovat, aminek rendbe vannak a papírjai (ha versenyezni is szeretnél). Mellesleg az 1m-t még a tehén is megugorja:), szóval bármelyik lóval lehet ugratni, ha nagyon akarsz, de van amelyiknek jobb tehetsége és kedve is van hozzá.

2011. márc. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés az is mennyire szakszerúen tudnád belovagolni és versenyekre felkészíteni.

Az nagyon kevés ehhez,hogy hobby szinten lovagolsz gyerekkorod óta.

Továbbá kell egy edző is,aki téged is tanít,az nulla,hogy "lóhoz értő"ismerős megígéri,hogy majd edz.

A lovadat is olyan helyen kell tartanod,aol edző,pálya stb,van,ez sem olcsó.

2011. márc. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Bocsánat tényleg rosszul írtam. Kijavítom: vemhes :)

Köszönöm a válaszokat, nem tudtam, hogy az ikervemhesség veszélyes :) Egyelőre még nem lehet saját lovam, ez csak kósza ötlet volt. Szóval akkor nézelődjek másmerre?

2011. márc. 4. 15:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen.

Idősebb,rutinos,minden papírral ellátott lovat keress,aki már nem megy nagyobb pályán,de kezdőnek tökéletes.

Ha kanca az illető ló,az praktikusabb,később be tudod fedeztetni ey jobb ménnel,és a csikóját már te nevelheted,taníthatod,addigra még rutint is szerzel.

2011. márc. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nagyon hasznosak voltak :)
2011. márc. 4. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!