Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Duci paci, segítség?

Duci paci, segítség?

Figyelt kérdés
Van egy pónim, aki már akkor is eléggé "duci" volt amikor megvettük. Akkor nálam nem kapott abrakot, csak pányván volt egész nap, aztán estére kapott szénát. 3 és fél évig mindig használtam, napi szinten, túrákra mentem, de nem volt jelentősebb fogyása. Aztán idén áprilisban megellett, és nemhogy összeszakadt volna, még inkább meghízott, bár most már kap abrakot a csikó miatt, és nincs is mozgatva olyan sűrűn amennyire kéne. A csikó miatt más lovat lovagolok. Kérdésem az, hogy rendszeres munkával tudnám egy kicsit jobb formába hozni, vagy más módszer kéne?
2011. aug. 17. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az, hogy csak izom és nem zsír. Nekem is duci a lovam és az nem zsír hanem izom. De az érdekes, hogy nem "szakadt össze" hanem inkább hízott. A lovamat 1 év alatt tudtuk olyan állapotba hozni, hogy szép legyen...
2011. aug. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ő olyan, hogy szalmahasa(pókhas?) van, de olyan igazi nagy hassal. Máshol nem zsíros, szép lapocka és combizma van, csak a hasa... Nyereggel is nagyon sokat szenvedünk, mindig előrecsúszik.
2011. aug. 17. 16:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Már bőven munkába lehet hozni a pónit, nyugodtan ülj fel rá, bár a csikó még csak négy hónapos, tehát ne zárjátok el amikor felülsz az anyukára, had legyen ott Ő is, had menjen ösztönösen az anyja után. Meg az sem utolsó szempont, hogyha már most látja, hogy az ember fel is szokott ülni a ló hátára, és "felfogja", hogy mi a helyzet, akkor ez akár majd 2-3 év múlva sokat könnyíthet a belovaglásán is.

Egy négy hónapos csikó ha jól tudom már nem csak anyatejet iszik, így pedig ahogy a csikó egyre kevesebb tejet igényel, úgy lehet csökkenteni a kanca fokozott abrak-adagját.

(6 hónaposan pedig le kell választani a csikót az anyjától, így teljesen leszoktatva az anyatejről, és az anyjához való túlzott ragaszkodásról)

2011. aug. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A csikóval semmi gondom sincs, nem azt mondom, hogy egyáltalán nem lovaglom a csikó miatt, csak sokkal ritkábban. Szoktunk terepre járni, nincs vele gond. De hosszabb túrákra a másik lovat használom. Viszont az abrak adagját már akkor megpróbálom csökkenteni, valószínű elég lesz neki annyi. :)
2011. aug. 18. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!