Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 1 éves csikót már lehetne...

1 éves csikót már lehetne ridegtartásban tartani? Vagy mikor ajánlatos rászoktatni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 25. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
soha
2011. aug. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia ! nekünk a másfél éves csikó már bőven kint van de sajnos azt nem tudom hogy előtte hogy tartották =/ most került hozzánk .Első héten még éjjelre bevittük de most már simán kint éjszakázik .
2011. aug. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nem lesz baja ilyen fiatalon?
2011. aug. 25. 20:59
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz baja nyugi. Nekem most két 9 honapos csikóm van, az anyjukkal kint vannak éjjelre is. Van egy szélvédett beállójuk, oda bemennek. Simán kint vannak. Egyedül ebben a borzalmas melegben viszem be az összeset az istállóba. Ott valamivel hüvösebb van.
2011. aug. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát az a kérdés hogy egyedül van a paci vagy ménesben és hogy van-e lehetősége tető alá húzódni ?

egyébként ebben a melegben még meg se fázhat és ha még most kiszoktatod akkor télre elég nagy bundát tud növeszteni :)

2011. aug. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
21:08as bocsi nem akartam majdnem ugyanazt leírni csak nem láttam hogy írtál :)
2011. aug. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor lehet, mindegy, mennyi idős, ha nem tél közepén kezded. Amúgy nekünk pl. a pónicsikók már születni is ridegbe születnek, kinn a legelőn - makkegészségesek!
2011. aug. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
tavasz körül gondoltam kirakni a csikót ridegtartásba
2011. aug. 26. 07:24
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja! Egy itteni lovardában ridegtartás van. Télen vannak csak egy karámban ahol van egy beálló, de amúgy egy hatalmas legelőn vannak ahol el tudnak bújni a fák árnyékába. Ott több csikó is született már és mindegyik a kezdetektől fogva kint volt az anyjával.
2011. aug. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
az én csikóm olyan ridegtartásban született, ahol beálló se volt, egy hideg, esős márciusi napon. semmi baja nem volt, azóta se látott tetőt a feje fölött. télire vastag bundát növesztenek, ami tulajdonképpen át se ázik. kicsit jobban kell nyomni a kaját, de hát ez a természetes közeg nekik, az istálló nem az. nem lesz baja, örülni fog, hogy végre kicsit szabadabb lesz, és akkor üget, vagy vágtázik egyet, amikor akar.
2011. aug. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!