Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 2-3 vagy 4 éves lovat jobb...

2-3 vagy 4 éves lovat jobb már hozzászoktatni a teher elviseléséhez? Melyik a legideálisabb kor neki?

Figyelt kérdés
2011. szept. 4. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:
3 évesen szokja a tehert .4 évesen már lehet tanitani az alapokra.
2011. szept. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a 4, még a 3 is oké, de a 2 az túl korai és egy ilyen fiatal lovat ( meg lényegében ha nem dolgozott előtte, akkor az idősebbet is) lassan kell hozzászoktatni, pl egy 3 éves ló belovaglását ne egy 100 kilós ember csinálja, hanem egy könnyebb lovas. A saját lovamat 3,5 évesen lovagoltam be mert minél fiatalabb, annál könnyebben tönkremehetnek az ízületei terhelésnél, tehát 2 az nagyon korai. Mondjuk attól is függ, h mire akarod használni... De összességében én semmilyen lovat nem terhelnék 3 éves kora előtt.
2011. szept. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Fajtától és tehertől is függ. telivéreket 50 kilóval nyugodtan be lehet lovagolni másfél-két évesen.

melegvérüeket, félvéreket 3-4 évesen

2011. szept. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2 éves lovat még nem szívesen terhelnék súllyal, inkább csak futószáron dolgoztatnám. Viszont 3 évesen már nem lehet vele gond, persze ez függ a ló egészségi állapotától és a fajtájától. Például egy jó csontozatú hidevérű akár 2 évesen is terhelhető.

Melegvérűnél vagy póninál ha fokozatosan szoktatod a munkához a 3-4 éves a legideálisabb.

2011. szept. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kocsihoz, nyereghez 2 évesen szoktatom. Fokozatosan terhelem
2011. szept. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én a lovamra már kétévesen ráraktam a könnyebb könyveket,ujságokat és egyéb ilyen dolgokat most a lovam 5éves és bármit rakok rá nyereg nélkül le se sz@rj@ mert hozzá lett szoktatva 2,5évesen már kis gyereket raktam rá de úgy hogy fogtam a gyereket és hogy szokja a ló kicsit ráraktam a hátára és ma már bármit rakhatok hátára tűri
2011. szept. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!