Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Arab telivér vagy Akhal Teke?

Arab telivér vagy Akhal Teke?

Figyelt kérdés
Miben tér el a két fajta természetileg? Miben jók? Előnyök-hátrányok?
2011. aug. 26. 14:11
 1/7 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy ott a Google,de elsősorban személyes tapasztalatok érdekelnek!
2011. aug. 26. 14:15
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
k*rva büdösek
2011. aug. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát az első kommentelő nagyon értelmes ember lehet, hasonló véleményem van róla, mint neki a lovakról...

Én csak az arabról tudok nyilatkozni, vigyázni kell velük, mert pörgős lovak nagyon. Telivér betegség az agyasság, néha már nem az erejük viszi őket, hanem az agyuk. De amúgy szeretem az arabokat, én egy 24 éves arab telivéren tanultam meg vágtázni, nem semmi élmény. Kényelmesek nagyon, kis termetűek, nagy súlyú embereknek nem a legjobb lovak. Az akhalról azt tudom h Ópusztaszeren van egy ménes, de különben nem ismerem ezt a fajtát. :/

2011. aug. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
14:17: ne magadból indulj ki;)
2011. aug. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nagyon nem tudok az arab telivérről nyilatkozni,de azt tudom,hogy lovagoltam egy arab félvért,amiben elég sok volt az arab vér és eléggé pörgős,menős ló,és eléggé makacs is
2011. aug. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az Arab telivér nagyon temperamentumos, kitartó, pörgős, nagyon jó mozgású és kecses, és izgalmassá teszik a vágtákat.

Az Akhal - Teke pedig: hihetetlen életerővel és keménységgel bír, és nagyon jó a sivatagi körülmények között. Jó versenyló és terepre is kiváló.

2011. aug. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem inkább Arab telivér :)
2011. aug. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!