Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tényleg önző lennék ezért?

Tényleg önző lennék ezért?

Figyelt kérdés
Sokan mondják,hogy önző vagyok,hisz van saját lovam,de senkit sem engedek a hátára,csak az egyik barátomat,hisz tudom,hogy ő nem ronthatja el a lovat,hisz jobb lovas mint én,a többiek ezt önzőségnek tartják
2011. aug. 27. 15:59
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
vajon miért állítják sokan,hogy ez önzőség?
2011. aug. 27. 19:34
 12/18 anonim ***** válasza:
85%
mert irigyek hogy neked van lovad.
2011. aug. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
61%
Ezt szebben én sem írhattam volna, nagy zöld mancs az előzőnek :D
2011. aug. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
óh, köszönöm :D
2011. aug. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 x) ***** válasza:
100%
Ez nem önzőség nekem is van egy "barátnőm" akit semmi pénzért nem raknék föl a lovamra. Először is ha nem tud eléggé lovagolni akkor magában is kárt tehet meg a lóban is. Másodszor mindezért én vagyok a felelős. Tehát ha ledobja a ló egyedül én vagyok felelős érte mivel az én lovam. Próbáld meg elmagyarázni nekik, hogy ez nem iskolaló, nem egyszerű lovagolni és nem szeretnéd hogy bajuk essen. :) aki meg ezért önzőnek tart az nem is a barátod, csak lovagolni akar a lovadon.
2011. aug. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem vagy önző csak félted a lovadat
2011. aug. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem sem önzőség!

Igaz, nekem nincs saját lovam, de pl autóm az van. És azt sem adom szívesen oda senkinek, még a férjemnek sem, pedig "csak" 21 éves Lada. Azt teljesen máshogy kell vezetni. Tudni kell, hogy mikor kell szivató, meddig, milyen fordulaton kell tartani. Mekkora gázfröccsel indul. Tövig nem szabad nyomni a gázpedált, mert akkor a benzint két pofára issza, és úgy sem gyorsul annyira. Stb, stb.

És ugyanez van egy lónál is. Tudni kell, hogy hogyan szereti, ha meghúzzák a hevedert a pocakjánál, indulásnál milyen erős segítségeket adsz neki, és persze az egész lovaglás alatt hogyan kezeled.

Én tulajdon képen nem azért aggódom, hogy elronják, hanem, sajnálom a kocsimat, ahogy bánnak vele. Egy lovat sem lehet szerintem elrontani, ha pl havonta egyszer felűl rá valaki, csak legfeljebb csodálkozik, hogy ez meg mit akar itt rajtam :)

Én is sajnálnám a lovamat is, ha egy béna kezű, lábú ember űlne rajta, viszont abszolút lovagolni nem tudót biztos rá mernék űltetni, akit csak vezetgetni kell, hátha megszereti a lovaglást, csak nem az én lovamon tanuljon lovagolni.

Amúgy én abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy a lovardában, ahol tanultam lovagolni volt egy leányzó, akinek ott volt a saját lova. Eleinte nem űlhetett rá senki, de figyelte, hogy ki hogyan lovagol, aztán velem együtt 3 embernek megengedte, hogy lovagoljuk a lovát, de csak nekem engedte, hogy le is ápoljam. (Nagyon érzékeny bőrű paci volt, hajlamos volt mindenféle bőrbetegség összeszedésére. Saját ápoló eszközei voltak.)

2011. aug. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
69%

Attól függ milyen lovad van. Pl nekem volt egy haflingim és ráültettem egy csomó barátomat, megmondtam nekik, h ne rugdossák, szóra megy és ne rángassáka száját. Aki nem így lovagolta, azt le is szállítottam volna, de nem történt ilyen és csak karámban a közepesen lovagló barátaim ültek rajta, meg futószáron páran. Úgy bárki ráülhetett, h vezettem.

Most egy kisbérit lovagolok, nagyon érzékeny szájú, meg nem bízik mindenkiben, szóval nagyon érzékeny lovacska és végre bízik bennem ( 4 hét után). Na rá már nem igen ültetnék senkit, csak aki tudom, hogy jól lovagol ( pl a hugomat- de csak ügetésig, meg az unakahugomat- szintén ügetésig, mert mostanság lett betanítva a ló és még a vágtán van mit dolgoznunk). Szóval nem vagy önző, mert érzékeny lovaknál egy "rossz" lovaglás is elronthatja a lovat ( a nem is maradandóan, de kell vele dolgozni, míg " megjavul"). Szóval csak szeretnél a lovadra vigyázni, ennyi. Csak szerintem mások megsértődnek azon, h nem tartod őket elég jó lovasnak, ennyi, de ez van :) Majd ha ügyesek, akkor úgyis megengeded nekik ( ahogy az egyik barátodnak)

2011. aug. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!