Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz gazdi lennék ezért?

Rossz gazdi lennék ezért?

Figyelt kérdés
Nem vásárolok drága minőségi tápot a kutyámnak, mert nincs annyi pénzem.. inkább más formában költöm a táp árát el. Minden hétvégén kirándulunk-túrázunk, agility edzésre járunk és kutyasuliban készülünk az engedelmes vizsgákra. Ez így is elég pénzt el vesz. Egyesek szerint ezzel a lehető legrosszabbat teszem a kutyával. De most akkor vegyem meg neki nem tudom hány ezer forintos tápot, mint kiránduljunk, agizzunk és kutyasulizzunk?
2011. jún. 28. 22:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Nem tápminőségben mérik a szeretetet! Ismerek olyat aki royal caninnal eteti a kutyáját,és mióta megvan a kutyája azóta csak egy kennelbe rohad! Az a lényeg hogy szeretetet adj egy kutyának meg némi ennivalót.
2011. jún. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jo gazdi vagy! Aki szereti es gondoskodik a kutyusarol!
2011. jún. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Én a táp árán néha csirkehúst veszek neki, amit ezerszer jobban szeret, és szerintem jobban is járunk vele. Ne hallgass másokra, ha a kutyád így érzi jól magát, ne változtass.
2011. jún. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy rossz gazdni :)

Adj néha rendes kaját is neki, a májat pl. imádni szokták és olcsó is. És mégsem tészta (a táp összetételét ha megnézed, kb. 80-90%-ban búzakorpa vagy ilyesmi).

2011. jún. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet,nem a szeretet a legfontosabb,hanem egy falkavezér,akit tisztel és követ.Számára ez a legfontosabb.Persze a mozgás is nagyon fontos,az oltások,bolhairtás,sok törődés...és igen a táplálék.

Sokat ártassz a kutyának ha tescos vagy Darling vagy mittudomén milyen kajákkal eteted.

Ennek nagyrészét nem tudja hasznosítani.(Ezt az ürülékén is észreveheted,sokkal több és más állagú)

Inkább ne járj vele kutyasuliba.Sétáljatok sokat és a netről is elleshetsz pár trükköt,hogy hogyan taníts meg neki dolgokat.

Én sem Prémium táppal etetem a kutyáim,de próbálok odafigyelni,hogy mit adok nekik.

Rizs pl,tápláló,vagy az állateledel boltokba lehet kapni csirke/pulyka nyak,fej,láb meg ilyesmik.Pár száz ft 1-2 kg és biztosan jobb mint a gagyi táp.Annál még az ételmaradék is jobb.

Szoktam néha venni nagy csontokat is.Ezzekel elvannak,a fogaiknak is jót tesz,csak vigyázz,mert a velő nagyon hizlal.Olvass utána,van sok olcsó és jó megoldás.

2011. jún. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Szerintem ez is tul van lihegve, mint minden mas manapsag. regen sem minosegi tapot ettek a kutyak es megsem haltak ki. (en most 15-20 evvel ezelottre gondolok, amikor meg nem volt divat a minosegi kutyatap).

De amugy valoban olcson lehet henteseknel husihoz, csonthoz jutni. (persze utobbibol ne sokat)

2011. jún. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vagy rossz gazdi! :)

Én sem etetem a kutyáimat drága táppal,de csak azért mert nem eszik meg. Mindent meg teszek értük, úgy ahogy te is a tiedért! :)

2011. jún. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet összehasonlítani.

Soha nem fogod megtudni, hogy mi lenne más, ha a kutyád a legdrágább prémium tápot enné. Talán semmi.

Egy biztos, anyukád sem szeretettel pótolja a főtt ételt, és nem hiszem, hogy minden nap mcdonalds-ba küld kajálni.

Valahogy próbáld egyensúlyba hozni a dolgokat, mert az sem jó, ha a tápon spórolsz.

2011. jún. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nem mindenki engedheti meg magának a jobb minőségű tápokat, de attól még bűntudat nélkül tarthat kutyát.

Viszont az kétségtelen, hogy ezek a Chappy féle tápok olyanok, mintha szemetet etetnél a kutyáddal. Régen persze, hogy egészségesebbek voltak a kutyák, mert megkapták a maradék húst, zöldséget, ami a szükségletüket viszonylag kielégítette.

Viszont amennyibe egy pedigree kerül, olyan árban már jóval jobb minőségű tápokat lehet kapni, ajánlom nézz körül e tájon.

Az, hogy mit eszik meg, nem a kutya dönti el. Kérem, ők KUTYÁK, nem emberek. Az olcsóbb tápok televannak ízfokozókkal, naná, hogy azt választja..

Ne legyen lelkiismeret furdalásod! Egy kutyának ez kell! Kutyasuli, rengeteg mozgás, foglalkozás. Sokkal boldogabb kutya, mint a sok elkényeztetett(emberi szemmel) öleb, akiknek mindent megvesznek, a legjobb tápot kapják, de kutyák közé nem viszik a gazdáik, táskában cipelik őket..

2011. jún. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Vegyél neki dog chow-t, anyám 500HUF-ért veszi kilóját a kutyájának. Nem a legjobb táp, de nem is a legrosszabb. Nem hiper- meg szupermarketben kell venni, hanem magán állateledelesnél...
2011. jún. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!