Kezdőoldal » Állatok » Lovak » "Izomláz"? (bővebben lent)

"Izomláz"? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A lovam mostanában sokat volt mozgatva, de nagyon jó a kondíciója, távlovaglásban is jól bírja (mivel shagya arab), izmos meg minden....DE: Amikor vezetem ki edzés előtt az istállóból ahol a boxban csak áll és eszik, nem mozog, olyankor alig tud lépni, húzza a lábait, mintha izomláza lenne, pedig naponta van mozgatva és egy héten legalább 2 napja van amikor csak pihen a legelőn. Pár kör lépés és az első ügetés után elmúlik, bemelegítés után már olyan mintha semmi nem lenne vele. De engem ez zavar nagyon, féltem a lovam. Szerintetek ez mitől van és hogyan szüntethetném ezt meg? Kellemetlen amikor megyünk ki lovagolni a többiek közé és az övéik ugyanannyit vannak mozgatva, kutyabajuk sincs s az enyém amig eltotyog a pályáig és bemelegszik addih szörnyű. :(
2011. aug. 29. 22:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Lehet hogy egyszerűen csak nincsen kedve lovagolni, lehet hogy unja. Vagy az is lehet hogy sokat áll egy helyben és ilyenkor kicsit lemerevednek az izmai majd amikor már 10-15 perce lovagoltok bemelegszik. Így megy ez nálunk is! Kifelé alig akar jönni viszont, megállni a végén alig akar..:D
2011. aug. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem: Amikor a legelőn van a többi lóval, és legelésznek akkor minden rendben van ha egyből vezetem onnan ki akkor nincs gond. De ha áll 20 percnél többet az istállóban amig kiviszem a pályára, akkor már "lemerevednek" a lábai.
2011. aug. 29. 22:26
 3/14 A kérdező kommentje:

Nemhiszem, hogy nem akar lovagolni, mert szereti ha lovagolják. És nem is akar megállni amikor ez van vele, hanem erőlködik, hogy jöjjön tovább. Tehát ez biztos, hogy nem valami "trükk", hogy letegyük :P Köszi a választ. :)


Még jöhetnek válaszok.

2011. aug. 29. 22:27
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
Mennyi idős? Idősebb lovaknál szokott ilyen lenni, h lassan melegednek be...
2011. aug. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
2002-es születésű, herélt, Shagya arab. És nagyon zavar, hogy csak vele van ez, a többi lóval nem. És aggódok is miatta.
2011. aug. 29. 22:49
 6/14 anonim ***** válasza:

Akkor ez nem öregség miatti...Azt tizenpár éves lovaknál láttam, de 10-15 perc alatt beelegedtek.

Be is szűrődik neki?

2011. aug. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Be is szűrődik? Ezt nem értem. Bocsi. El tudnád magyarázni? :)
2011. aug. 29. 23:22
 8/14 anonim ***** válasza:

Nézd meg az inait. Tapinthatóak? Vagy vastagabbak? Megvan az ín vonala, vagy eltűnik, amikor a boxban áll?

Én egyébként megnézetném állatorvossal, nem normális, ha így csinálja egy ló, oka van, amit ki kéne deríteni. Főleg, ha ennyire nem értesz hozzá - ezt nem bántásként írom, de ha nem tudod, milyen egy beszűrődött lóláb, akkor más problémákat sem veszel valószínűleg észre, az pedig komolyabb gondot okozhat a lónál. Szóval nézesd meg, az állatdoki egyébként azt is megmutatja neked, mit nézz a lovon, ha sántít, és legközelebb már tudni fogod te is. Senki sem úgy születik, hogy ezeket tudja, de így legalább megtanulod te is.

2011. aug. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
ÁÁhh első vagyok! Nem nyom valameilyik lábára vagy nem érzékeny a patája mondjuk valami erős körmölés után?? Nekem a lovammal pont most volt kt ete hogy úgy megkörmölték hogy beleért az érző részbe is. 5 napig pihent. 2x játszottam el vele hogy kivezettem de húztam vontam magam után és nem akart jönni. Az ügetése is olyan furcsa volt, de kívülről nem láttak semmit... Aztán jöttünk rá hogy túl lettek körmölve. ÉS amikor én kivittem legelni akkor amikor behoztam ugyan úgy ahogy te is mondod simán jött nem volt vele semmi. Talán tudja hogy munka lesz és akkor az neki a terhelés miatt mégjobban fog fájni. Lehet hogy fájdalom áll a háttérben de lehet hogy valami "merevség" ami 10 perc után elmúlik és ez utóbbira tippelnék de azért az előbbit is tertsd szem előtt.... :)
2011. aug. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hívd ki az állatorvost és nézzétek meg, úgy mehetsz biztosra. Még "hidegen" hozd ki, de ne ülj rá, hanem nézzétek meg futószáron. Mióta van ez? Mondj el mindent a dokinak, aztán majd lesz valami.
2011. aug. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!