Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi szükséges a távlovagláshoz?

Mi szükséges a távlovagláshoz?

Figyelt kérdés

(Egy jó lovon kívül...)


Nem sokat hallottam még a szakágról, egyáltalán vannak versenyek Magyarországon? Ha igen, milyenek? Honnan tudhatnék meg többet a szakágról?

(Merthogy van ez a link: [link]

de itt nekem semmi nem jelenik meg.)


2011. aug. 30. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

én nem nagyon tudom. de szerintem semmi különös... dunántúlon vannak versenyek

[link]

2011. aug. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Vannak versenyek.

Kell hozzá licensz, meg megfelelő felszerelés, mind ló, mind lovas részéről. vannak spéci távlovvas cuccok.

2011. aug. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

Távlovas vagyok.:-)

Nem csak a Dunántúlon vannak versenyek, hanem a Dunán innen is.

A versenyzéshez nem kell semmi spéci cucc, csak tisztességes nyereg (de más szakághoz is kell, nem? ), több váltás nyeregalátét, mert verseny közben is cseréled, legalábbis hosszabb távokon, a lovasnak pedig lovaglónadrág, csizma, kobak. Ennyi.

Licencet kell váltani lónak és lovasnak, plusz a lovas részéről kell egy rajtengedély-vizsga, hasonló, mint a díjugratóknál, militarysoknál, csak ugrani nem kell.

A távlovas szövetséget itt éred el:

[link]

2011. aug. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ. =)


Utolsó válaszoló, tőled annyit szeretnék kérdezni, hogy meg van-e szabva, hogy milyen nyereg kell? Mert nekem western nyergem van, és rajtengedély vizsgám is csak "westernes" van. Viszont kipróbálnám a távlovaglást is, de ezért nem szeretném lecserélni az egész felszerelést, már csak azért sem, mert a lovam ehhez szokott hozzá.

2011. aug. 31. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!