Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Zablák? (rövid a kérdésem,...

Zablák? (rövid a kérdésem, lent a magyarázat. )

Figyelt kérdés
Ha az olív és a csikózabla ugyanolyan erősek/(gyengék), akkor alapvetően miért nem mindenki az olívat használja? Szóval ha semmi különbség, csak hogy nem csípi be a száját, akkor miért nem az az alapvető csikózabla? Szóval egyáltalán miért van csikózabla, ha ugyanaz, csak az olív ilyen szempontból előnyösebb?
2011. aug. 30. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Az olív egy nehezebb zabla.
2011. aug. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszi. És ha a kétszertört gyengébb mint a csikó, akkor miért nem azt használják csikózablának?
2011. aug. 31. 07:25
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
van aki azt használja, nem kötelező érvényű csikózablát használni egy csikónaál. ugyanúgy jó lehet az olív, a D vagy a pálcás is. ez csak egy elnevezés, mivel ezt használták régebben a belovagláshoz. persze azóta rengeteg változat kialakult, de nem nevezhetik át folytona azablákat, hogy a legpuhább legyen mindig a csikózabla :)
2011. aug. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ja igen, és az első válaszolóhoz annyit tennék hozzá, hogy nekem pl üreges olívzablám van, szóval nem kötelező érvényű, hogy nehezebb
2011. aug. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Okés, értem.:) És a becsípés milyen? Nagyon fáj nekik?:S Mert csikózablával lovagolok, és elgondolkoztam rajta, hogy milyen lehet, ha becsípi... Nem nagyon csinál semmit, mármint semmi jellegzeteset, amiből észrevehetném, hogy hoppá, most becsípte a száját... Amúgy a zablagumit hogy teszik a zablára?
2011. aug. 31. 17:50
 6/10 anonim ***** válasza:

A zablagumi egy nagyon vicces szerkezet, én sem gondolnám, de képes annyira kitágulni , hogy egyszerűen csak ráhúzod a zablára. :D Amikor mondták nekem, én is nehezen hittem el xD


A kétszer-tört zablát én nagyon szeretem, egyrészt meg a ló szájpadlását nem tudja becsípni, tehát nem az a "diótörő" történet van, másrészt meg jobban át lehet vele játszani a száját, és igen, egy finomabb zablatípus. Nem azt mondom, hogy csak a zabla számít, de amikor mi egyszertörtől váltottunk kétszertörtre, sok mindenre máshogy kezdett reagálni a ló. :) És nagyon jó volt. (Azóta váltottunk zabla nélkülire xD)

2011. aug. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De akkorára képes, hogy a karikára is rá tudod húzni? Nem tudom elképzelni...:||| Amúgy én is szivesen kipróbálnám a gyengébb zablát, de nem az én pacim, úgyhogy beleszólásom semmi..:S De ha sajátom lenne, biztos hogy a legkényelmesebb, legjobb cuccokat gyűjteném össze neki, és mindent nyugodtan és kedvesen intéznék el..
2011. aug. 31. 19:29
 8/10 anonim ***** válasza:
Most azt mondod, hogy mindent nyugodtan és kedvesen intéznél. DE!!! Először is hadd szállítsalak le a felhőkről! A saját ló felelősség. Nos, hogy ez a szó mit takar, mindjárt elmagyarázom. Az etetésen kívül a lónak szüksége van a mozgásra. Ha a lovadat nem lovagolod mondjuk néhány napig, akkor eléggé kipihent lesz, ami azt jelenti, hogy élénkebb a kelleténél. Nem teheted meg azt, hogy csak úgy otthagysz csapot papot és elmész nyaralni, mert otthon vár rád egy lovacska. Ha viszont bértartásban tartod, amit elég sokan tesznek, akkor illik elég sűrűn kimenni a lovadhoz, és nem megjátszani a városi gyereket, hanem igenis részt venni a lóval kapcsolatos teendőknek. Itt gondolok konkrétan a box tisztán tartására. És még sorolhatnám!
2011. szept. 1. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oké, nincs saját lovam, és egy megyeszékhelyen élek, viszont tőlem pár kilóméterre ott van a kis szerelmem, aki bár nem az enyém, de egyre jobban szeretem, bár még nem ismerem régóta. A pénz miatt nem megyek ki minden nap, bár volt már, hogy kimentem, csak hogy foglalkozhassak velük. Ha sajátom lenne, minden nap kintlennék. Nyaralni idén sem voltam, nem azért, mert nem mehettem volna el, anya már ajánlgatta Londont, mert tudja, hogy oda vágyok, de nem akartam menni, nem volt kedvem. A takarításról meg annyit, hogy nálunk most nincs senki, aki takarít a lovak alatt, szeptembertől valahogy meg lesz oldva, de nyáron mi takarítottunk, és nem csak egy ló alatt, hanem amikor ki tudtunk menni, vagyis aki adott nap kintvolt, az szépen kitakarított minden ló alatt, ha ketten akkor ketten, vagy együtt, vagy beoszottták, hogy melyik kié. Mikor kint voltam, én is segítettem, de voltam nyárimunkán, ezért nem tudtam reggelente menni, csak délután. És ha most mosom a lovat, vagy szálazom a farkát, és nem akar megállni normálisan, akkor sem odab*szok egyet, hanem szépen türelmesen megvárom míg lenyugszik, beszélek hozzá, és szépen arrébbtolom. Szóval azért nem igaz rám amit írtál, mert mi mindent magunknak csinálunk.
2011. szept. 1. 10:56
 10/10 A kérdező kommentje:
De ettől függetlenül elfogadom a véleményed, mert vannak sokan, akik úgy csinálják, ahogy írtad. Egyébként tudom, hogy milyen mikor televan a lovacska, és próbálom azt is normálisan lekezelni:)
2011. szept. 1. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!