Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Azt vettem észre, hogy a...

Azt vettem észre, hogy a természetes lókiképzők (szabadon idomítók) nagyon lenézik azokat, akik zablát használnak, ne adj isten még pácát is. És azt hiszik, hogy csak ők tudják kialakítani a ló és lovas közti kapcsolatot. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Egyre többen kezdenek bele az un. természetes lókiképzésbe. De úgy veszem észre, hogy azok, akik azt az utat választották, nagyon lenézik azokat, akik a klasszikus lovaglást választották, mert hogy a klasszikus lovaglók zablát használnak, vagy pálcát, ne adj isten esetleg sarkantyút (versenyeknél). Szeretem a lovam, és egy nagyon erős ló lovas közti kapcsolat van köztünk, de mégsem lovagolok kantár nélkül. A lovam is szeret engem, ezt már legalább ezerszer bizonyította. Akik viszont arra képzik (próbálják képezni) a lovukat, azok úgy néznek ránk mintha mi ütnénk, vernénk a lovunkat. Pedig szó sincs róla!!! Szeretem a lovam, és nagyon sok embert tudok, aki szintén él hal a lováért, és mégse veszi le a kantárt lovaglás közben. Most már bűn lett kantárral lovagolni, vagy mi?
2011. aug. 31. 19:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

2 külön szakma,a sport lovaglás messze különbözik a pareli meg az ilyenektöl. pl egy dijlovas tudja ,hogy kell csinálni mondjuk egy "vállat be "feladatot

egy szabadon idomito meg eltudja érni pl ,hogy feloldja a ló8 gátlásait ez két külön szakma mindenkinek más a szakterülete aki lenézi a másikat az hülye. az összes szakágnak megvan a maga nehésége és célja.

2011. aug. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben egyetértek veled! De azt tapasztalom, hogy a természetes lókiképzők lenézik a díjlovasokat, díjugratókat, stb. mondván, hogy lehet azt felszerelés nélkül is csinálni.
2011. aug. 31. 19:46
 3/15 anonim ***** válasza:
29%
mert ök ehez a részéhez nem értenek ,az a baj ,hogy az összes szakágat egybevegyitve mindenki lenéz mindenkit ebbe a sportba ezért tart itt ahol tart! sajnos a sport lovasok és közötük is vannak hozá nem értök ,mikor egy okos és egy hülye találkozik akkor nincs baj ha viszont két hülye akkor vége a világnak. remélem értetted mire akartam kilyukadni!
2011. aug. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Értettem, de annyit szeretnék még mondani, hogy részemről nem néztem le senkit. Csak kicsit furcsának találom, hogy valaki az miatt hülyének, és lókínzónak tartson, mert van merszem kantárt használni a lovamon, amikor lovagolok. És erre elkezdenek papolni, hogy az úgy nem jó, mert hiányzik a ló és lovas közti kapcsolat.
2011. aug. 31. 20:14
 5/15 anonim ***** válasza:
11%
100% -ig igazad is van énis igy gondolom!
2011. aug. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Beszélgettem egyszer egy sráccal, akinek valami barátja kötőfékkel, szőrén lovagol, és a pasi él-hal a zabla nélküli kantártért.. Jelzem, még futószáron tanul. Oké, én se vagyok profi, sőőt... De azért nem kell bunkó, lekezelő stílusban leb*szni szó szerint, hogy hogy lehet mindenki ilyen hülye s*gg, hogy egy vasdarabot teszünk a ló szájába, mert hogy az ő barátja kötőfékkel lovagol... Én úgy tudom, hogy nem tesz jót a ló hátának, ha mindig szőrén lovagolják, arról meg ne is beszéljünk, hogy a könnyűügetést sem véletlen hívják így.. Erre ő, hogy ha tudsz lovagolni, nem árassz a lónak... Oké, legyen igazuk... A zabla nélküli kantárról meg annyi a véleményem, hogy ha tudod használni a zablát, akkor nem bántod vele a lovat, viszont ha nem tudod használni a zabla nélkülit, játszva eltörheted a ló orrcsontját... Én sem leszólni akarok senkit, ez csak a véleményem, bár szóljon mindenki mellett, hogy azt hiszik, hogy mi ezzel bántjuk a lovat, és meg akarják védeni... Persze, ha nem tudod használni a szárakat, akkor nyilván bánthatod, de azért szerintem senki nem tépi szándékosan a ló száját, nem rúgja és veri agyon szándékosan, hogy megugorjon egy akadályt, vagy elinduljon vágtába...
2011. aug. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy hazánkban egy nagy nevű "természetes lókiképző" előadás után ronggyá verte a lovát, csak épp azt hitte senki nem látja...
2011. aug. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászóló: ez most meglepett
2011. aug. 31. 23:29
 9/15 anonim ***** válasza:
22%

22:43


Hogy rohadna meg! Ki volt az?

2011. szept. 1. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Nekem nagyon sok parellis ismerősöm van és egyik sem nézi le azt aki kantárral lovagol, csak azokat, akik ok nélkül tépik a ló száját.

Sőt van olyan ismerősöm, aki kötőfékkel lovagol általában, de versenyen kantárral megy. Nálunk szoktak ügyességi versenyek lenni, és pl egy gyors bólyás pályán nem tudnak elég gyorsan és pontosan fordulni.


Mellesleg a természetes lókiképzés nem egyenlő az erőszakmentessel, főleg az elején. Annyi erőszakot alkalmaznak, amennyit a lovak egymás közt. Ha egy ló rádrúg te is megrúghatod, főleg, hogy feleakkorát se tudsz rúgni mint ő, viszont éreztetted a dominanciát.

Nézzétek meg egyszer egy ménesben milyen bunyók vannak a rangsor miatt, és ha az ember domináns szeretne lenni akkor néha meg kell harcolni a lóval. Persze ezt nem mindegyikkel kell lejátszani, és amelyikkel le is kell, elég 1 vagy 2 alkalom.

Ez persze nem azt jelenti, hogy rommá kell verni a lovat, hanem a a ló viselkedésére megfelelő reakciókat kell adni.

2011. szept. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!