Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen nemű lovakon ültetek...

Milyen nemű lovakon ültetek már és milyen volt egymáshoz viszonyítva?

Figyelt kérdés
Én már ültem herélten, kancán és csődörön is. A kancáról estem. Ti milyen nemű lovakon ültetek már és milyen volt? Melyik volt a legjobb?
2011. szept. 4. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában: a heréltek kiegyensúlyozottak, a kancák időnként hisztisek, a csődörök meg nagyon dominánsak és ezért nehezebben kezelhetők. Ellenben előfordul hogy egy csődör tök kezes, egy herélt meg teljesen idióta. :)
2011. szept. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor én pont egy jó csődört fogtam ki
2011. szept. 4. 09:56
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a ló jellemétől is függ, de a kancák általában hisztisebbek és ijedősebbek. A csődör, ha nincsen zavaró tényező (pl sárló kanca) a pályán, akkor nincs velük semmi baj. A három nem közül a herélt a legjobb (legalábbis szerintem): nyugodtak, nem ijedősek, nincs bajuk a többi lóval. Egyes heréltek viszont már túl lusták, amit én nem szeretek egy lóban.

Lovaglás szempontából én a csődört tartom a legjobbnak, ha viszont a lótartást nézem, inkább a herélt vagy a kanca lenne a legjobb, mert nem kell folyon arra figyelni hogy melyik lóhoz mehet közelebb és melyikhez nem. Nálunk például még sose volt olyan mén amit ki lehetett volna engedni a karámba a többi ló (heréltek) közé.

2011. szept. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
én a méneket nem szeretem... egyáltalán nem... a kancák már jobbak, erősek és kitartóak :D a heréltek néha nagyon hisztisek... KANCA :)
2011. szept. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
lovagoltam mér kancán is herélten is meg csődörön is de szerintem a csődör volt a legjobb, bár lehet hogy egy jó egyedet fogtam ki, ez a csődör annyira kezes volt hogy terepre is kijártam vel pedig még akkor csak 3 hónapja lovagoltam,semmitől nem vadult be pedig tölünk pár száz méterre voltak a lovak (többnyire kancák), a kanca amit lovagoltam el-el viselt de éreztem rajta hogy mennyire unja az egészet és ezért nem is volt jó. az elmúlt 5 hónapban egy heréltet lovagolok, nagyon önfejű és mindenre megijed,nagyon függ a többi lótol ha meghall egy nyerítést máris önkívületben van.
2011. szept. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt olyan időszakom, hogy csak heréltet, csődört lovagoltam, mert akkor az tetszett. Mindegyik más volt, de valahogy mindegyikkel egész jó összehangolódtunk.

Most egy kancát lovaglok, szeretem a hisztijeit, többnyire kontrollálhatók, és legalább nem unatkozom.

2011. szept. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Herélten szoktam, azt szeretem a legjobban. Nem igaz h ellustulnak, ez egyéntől függ. Olyan heréltet lovagolok amit szörnyen nehéz megfogni és nagyon pörgős természetű.


Kancák....van amelyik jó, de általában nem. Na meg ha csikózik akkor le is lehet tenni egy jó darabig, s amig a csikó nagyobb lesz addig rengeteget hisztizik s a csikó is.


Tegnap ültem először ménen. Egész jó, kitartó, de viszont akartosnak kell lenni vele, mert próbára teszi a lovast, hiszen dominálni akar.


A herélt a kedvencem, de ha nincs kanca akkor a mén is nagyon jó.

2011. szept. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nos... Nagyon nagy dicsőség, ha egy olyan ló minden mozdulatodra reagál, aki másnak nem... Én csak ezért szeretem a dilibb pacikat... :)
2011. nov. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!