Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kismacskát, és egy kutyát...

Egy kismacskát, és egy kutyát hogy szoktassak egymáshoz?

Figyelt kérdés

Most jött hozzánk egy két hónapos kiscica. A kutyánk négy éves labi, szereti a macskákat, már találkozott velük az előző gazdájánál, de nálunk még nem, nem csinálna vele semmit szerintem, de mégsem tudom, hogy mit kellene csinálni. Meg mi sokat voltunk nagyon együtt, nem lesz most féltékeny, és nem fog megsértődni, hogy már eg ymmacska is van a háznál?

Segítsetek légyszi, ha tudtok.


2011. júl. 26. 08:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Mutasd meg neki a cicát (jó, ha még valaki van veled, egyik a kutyát figyeli, másiknál a cica) és figyeld a kutya reakcióit. Ha nem kívánt viselkedés jeleit veszed észre, azonnal korrigáld a kutyát. Ez persze nem ordibálást, vagy büntetést jelent, hanem egy kis oldalba bökést, amivel kizökkented az állapotából. Így meg tudja tanulni, hogy mit vártok el tőle a cicával szemben. A helyes viselkedést pedig jutalmazni is kell, simi, jutalomfalat, bármi. Ha meg van neki tanítva a nem szabad tiltás értelme, még könnyebben fog menni.
2011. júl. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, és ne aggódj, nem fog megsértődni, pláne, hogy nem tudja, hogy az mit jelent:) Ő nem ember, hanem kutya, így kutyuként is fog viselkedni.
2011. júl. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod, a kutya csak feküdt nyugodtan, egy hangot sem adott, de a cica nagyon megijedt, kiugrott apum kezéből és elszaladt, és nem találjuk sehol sem...:(
2011. júl. 26. 11:03
 4/6 A kérdező kommentje:
na közben szerencsére meglett a macska, de 25 évet öregedtem... Szóval a lényeg, hogy a kutya nagyon jófej, csak a macska fél nagyon, lehet, hogy a macskás témában is megkérdezem, végülis a macska a problémás itt...
2011. júl. 26. 13:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem hozzászokik akkor majd, ha látja, hogy nem bántja a kutya. A szomszédnak mi adtunk pár hónapja egy kiscicát (telkünkön találtuk csontsoványan és szomszédok mondták, hogy több hete ott kóborol) Ott is ez volt: barátságos kutya, félős cica. Nem csináltak velük semmit, de úgy összebarátkoztak, hogy a cica egy hét múlva kiköltözött a kutyaházba aludni. XD


Azért eleinte figyelj, mert ha elfut a cica, akkor a kutyus lehet, hogy ösztönösen kergeti meg.

2011. júl. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! Már kb. 20 cm-re meg meri közelíteni a macska a kutyát, haladunk, remélem holnap még jobb lesz, mert nem szeretném, hogyha sokáig még az előszobában kellene tartanunk, találékony egy macska...
2011. júl. 28. 01:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!