Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A babám méretei között van...

A babám méretei között van olyan, ami szerint 1 héttel nagyobb (fej kerülete), más, mint pl. a has kerülete pedig 1 héttel kisebbnek felel meg, mint a tényleges terhességi hét. Nem gond ez így, egymáshoz viszonyítva?

Figyelt kérdés
Magyarán egymáshoz viszonyítva nem teljesen arányos. Ez utalhat valamire vagy majd bepótolja?
2009. aug. 25. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Több dologra is utalhat. Az egyik, hogy nagyobb lesz a fejecskéje, mint az átlagnak (ez maximum a szülésnél jelenthet gondot, de az arányok a szülésig még bőven változhatnak). A másik, hogy elmérte az orvos. Ne felejtsük el, hogy itt tizedmilimétereken cm-ek múlhatnak. Nem mindegy, hogy mennyire jó a szeme és ügyes a keze az ultrahangos orvosnak. Amíg az orvos nyugodt és nem aggódik, addig te se tedd! Jó babavárást!
2009. aug. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem írtad, hogy hányadik hétben jársz, a kérdésből ítélve az elején. Az én babám 12. heti uh-gos adatai szerint a bdp-je megfelelő volt, a combcsont mérete meg majdnem egy 2 héttel fiatalabb babának felet meg. Én is megijedtem. De a doki azt mondta, hogy minden rendben, ezért nem paráztam túl a dolgot.

A 15. héten, majd nemrég a 18. héten is csinált uh-got. Azon meg teljesen normális volt minden. Megkérdeztem, és erre ő is azt mondta, amit az előttem válaszoló írt, hogy 1-2 mm nem jelent a világon semmit, az a lényeg, hogy 2 uh között normálisan fejlődjön. Az interneten található magzati méretek meg csak átlagértékek, az orvosok és uh gépek jóval nagyobb intervallumokkal dolgoznak.

Pont azért, mert el lehet mérni 1-2 mm-t, illetve nagyon gyorsan behozza magát a picúr.

2009. aug. 26. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy gond lenne, bár pár hete én is megijedtem picit, mert a 16. héten a combcsontja pont megfelelő volt, a fejmérete pedig 18 hetesnek, vagy még többnek felelt meg. FL: 2,1 cm, BDP: 4 cm volt. Mégis nagyon arányoskának látszott a drágám a felvételen, és a doki sem mondott semmit, hogy baj volna.


Különben azt hiszem, van olyan, hogy a nagy fej öröklődik, apámnak és az öcsémnek is nagy kuglifeje van, anyu hónapokig mérte születés után az öcsém fejét, mert mindig azt hitte, baj van

2009. aug. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, 29 hetes vagyok.
2009. aug. 26. 09:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát nem akarlak elkeseríteni, de én pont emiatt kerültem kórházba 30hetesen. Szerintem semmi baj nem volt, de a doki elővigyázatosságból befektetett, s több, mint egy hónap után nagy könyörgésre engedett haza.

Nekem a BPD, THQ, FL rendeben volt, akkora, amekkora ilyenkor kell, hogy legyen. Viszont az AC kisebb. Tehát mivel nem volt elég nagy a pocija, azt mondta, soványka...


Kaptam diafilines infúziót (10 napig), azóta diafilint tabletta formájában. Ez segíti a lepény oxigénellátását és a gyorsabb tápanyagfelszívódást. Elvileg.


S hiába fejlődött normál mértékben mindene, még mindig sovány. Ezért mentem el egy másik dokihoz, másik városba, hogy szerinte mi van ilyenkor. Ő azt mondta, mint az előttem szólók, hogy nem az a lényeg, hogy a pillanatnyi méréskor milye mekkora, hanem a folyamatos mérések során látszik-e szépen a fejlődés. Nekem meg minden rendben van.


A fej méretén meg ne aggódj, mert az tényleg öröklődhet, hogy nagyobb az átlagosnál.

Nálam meg szerintem az lehet a baj, hogy magas, vékony testalkatú vagyok, s lehet, hogy a babám is egy hosszabb baba lesz. Nem mindegy, hogy 48 cm-es vagy 56 cm-es babán oszlik el egy bizonyos súly. Mert a hosszát nem tudják UH-gal lemérni.


Amúgy ezt hívja az orvosi szakzsargon retardatio-nak.

Itt utánaolvashatsz.:

[link]

2009. aug. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk nem jelentett gondot, kicsit volt másabb a helyzet. Az én fiamnak mindene nagyobb volt végig valamennyivel, mint az átlag, a combcsont pár nappal, a haskörfogat egy héttel, de a feje szinte mindig két héttel.

Nem problémáztak rajta, azt mondták, hogy vagy összecsiszolódnak a méretek a végére, vagy nagyobb baba lesz.

Végül a 40. héten született, 55 cm volt és közel négy kg, a fejkörfogata 36 cm-es volt, amire azt mondták, hogy nagynak számít, de nem "betegesen" nagy. Már kilenc hónapos és még mindig nagyobb a feje, mint a kortársainak, igaz, hogy ő is jóval hosszabb baba. Gyanítom, hogy a nagyobb fejecskéje már megmarad, mert éppenséggel sem én, sem a férjem nem rendelkezünk kis fejjel. :-D

És ez még szülésnél sem okozott gondot, mert a koponyacsontok olyankor összecsúsznak, én normálisan, könnyen megszültem őt és még gátmetszésem sem volt.

2009. aug. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, így már más. ;)
2009. aug. 26. 10:31
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először le kell szögezzem: abban biztos vagyok, hogy ha bármi baj lenne, azt a dokid mondta volna.

Én is a vizsgálatok után mindig megnézem, hogy mi hány centi és bizony mindig van olyan, ami 2 héttel nagyobbnak tűnik és mindig van olyan, ami 2 héttel kisebbnek. És az orvos mégis minden alkalommal azt mondja, hogy minden tökéletesen rendben van. Már pedig ő már látott egy pár kismamát és kisbabát, nyilván tisztában van vele, hogy ezek az 1-2 hetek nem komoly eltérések. Arról nem is beszélve, hogy iszonyú könnyű elmérni a dolgokat és ha 2 doki közvetlenül egymás után mindent leméricskélne, biztos, hogy nem jönne ki milliméterre pontosan ugyanaz az eredmény nekik.

Én például tegnap voltam az orvosomnál és hát a kis drágám buksijával meggyűlt a baja. Ugyanis a pöttöm úgy feküdt, hogy a doki kb 10 percen keresztül küzdött, hogy meg tudja mérni a fejét, mert azt csak egy bizonyos szögből lehet pontosan. Végül feladta, mert a manó nem mozdult egy tapodtat se. Lemérte így, de mondta, hogy ez nem lesz pontos eredmény.

2009. aug. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!