Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágta kapaszkodás nélkül?

Vágta kapaszkodás nélkül?

Figyelt kérdés
Ma vágtáztam előszőr. Most még lehetett elöl-hátul a nyeregbe kapaszkodnom. Majd megpróbáltuk, hogy csak 1 kézzel kapaszkodok. Olyan érzés, mintha a ló le akarna dobni, alig tudtam fent maradni a hátán. Hogy fogom elengedni a nyerget? Mit csinálok rosszúl? Vagy csak induljak és lesz ami lesz?
2011. szept. 6. 17:35
 1/9 x) ***** válasza:
82%
Mozogj együtt a lóval, sokkal egyszerűbb mint kapaszkodni. És az első vágta mindenkinek ilyen...
2011. szept. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
szoritsd bele magad a nyeregbe és ahogy irták kövesd a derekadal a ló mozgását,elöször ez természetes,hogy ilyen érzés még nincs kifejlödve az egyensulyod.
2011. szept. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem feltétlen jó, hogy kapaszkodsz, mert így begörnyedsz, előre dőlsz, szóval ez egyáltalán nem jobb, mint elengedve.. Én futószáron egyszerűen nem tudtam mit kezdeni, nagyon rossz volt, aztán inkább elengedtek szabadon, azóta egyre jobban megy... Az első (pár) vágta amúgy tényleg mindenkinek ilyen, bele kell jönni:)
2011. szept. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 lóbarát ***** válasza:
56%

Leírom az első vágtámat, hátha tanulsz belőle. :)

Ugye ügettünk.. Mikor az edző úgy látta, hogy már kellően magabiztosan ülök, a tartásom tökéletes, mondta, hogy na, akkor ugrassam be a sarokban vágtába. Először én is "ugráltam" összevissza, aztán vissza ügetésbe. Utána tanügetéssel kezdtem, és megint beugrattam, így már eleve ültem, és a csípőmmel követtem a ló mozgását. Fontos, hogy a szárat soha ne húzd hátra, mert bestoppolhat a ló. Valamint NE emeld fel, mert akkor bármikor előredobhat. Én is így estem majdnem. Első vágtánál hátradőltem, húztam a szárat is, a ló meg szépen bestoppolt. De szerencsére fennmaradtam. :) Remélem, tudtam segíteni.

2011. szept. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
szerintem az első vágta mindenkinek ilyen :) én is így voltam vele, csak én nem előle-hátul kapaszkodtam hanem az csak az első kápába :) első 2 vágta után már jobb lesz :) ( én 2x vágtáztam körkarámba sokkal rosszabb volt mint szabadon. én terepen tanultam meg szőrén :) de kinek hogy a jobb)
2011. szept. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azért is volt bizonytalan, mert csak azzal voltam elfoglalva, hogy valahogy fent maradjak a ló hátán. Akkor előrébb csúszott a lábam, a ló átment ügetésbe, majd megpróbáltam újból beugratni, kb. 2 ütem erejéig sikerült is, és az egész egy nagy össze-visszaság lett.
2011. szept. 8. 09:44
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Vedd fel a ló ritmusát és mindenek előtt a kezed helyett kapaszkodj a lábaddal.Mármint szoríts!
2011. szept. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
még rengeteg vágtázás kell ahhoz, hogy biztonságban érezd magad, és hogy el tudj lazulni. még nem alakult ki teljesen az egyensúlyérzéked. lesz mikor már úgyérzed hogy nagyon profi vagy..aztán egy fél év után rájössz hogy te jóég mennyit fejlődtél azóta..:) neizgulj, bele fogsz jönni.
2011. szept. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Minél többet vágtázol,annál ügyesebb leszel.Én 5 éve lovagolok,és emlékszem,hogy az első vágtám úgy volt,hogy egy fjord pónin lovagoltam a négyszögben a barátnőmmel és a hugával.Egyszerre csináltuk a feladatokat,azután mind a ketten vágtáztak,mert ez sem maradhat ki az edzésből.Én meg nem tudtam mit csinálni,beugrattam a lovat.Edzés után barátnőm megkérdezte,hogy hol tanultam meg ilyen szépen ülni vágtában.És bevallottam neki,hogy ez olt az első vágtám.De azt is hozzá kell tenni,hogy nagyon kényelmes kis fjord póni volt...
2011. szept. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!