Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovak szoktak harapni?

A lovak szoktak harapni?

Figyelt kérdés
Mármint embert.
2011. szept. 7. 22:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Némelyik kifejezetten harapós.
2011. szept. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szoktak bizony de még hogy!

Az unokaöcsémet is nyakonharapta, milliméterekkel tévesztette el az artériát szirénázva vitte a mentő ömlött a nyakából a vér halálra rémültünk.

Szerencsére megúszta, nem tudjuk mi késztette erre a lovat, sose bántották, igaz mindig ilyen durva volt nagyon oda kellett rá figyelni, de sokat nem tudtak kezdeni vele mert már felnőtt volt mikor megvették csak azt nem tudták hogy ilyen raplis.

2011. szept. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
tizenx éve, mióta lovak között vagyok, talán 3-4 esetre emlékszem, a lesúlyosabb az jól belilult...
2011. szept. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

hohó, de még hogy!

pláne a csikó, mikor játékból "csíp"

csúnya sérüléseket lehet szerezni

2011. szept. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%
2011. szept. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%

jajj, ne csináljetok már hisztit.

Ha valamelyik idióte a ló szájába nyomja a kezét, akkor lehet h megharapja. Ha piszkálja, akkor is lehet h megharapja.

De a legelő másik végében álló ló,nem fogja megtámadni a vele nem foglalkozó embert.

Nem vadállatok, csak az emberek kihasználják őket, és valahogy nekik is ki kell fejezniük h elegük van.

Gyilkos ló meg nincs.

2011. szept. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%
én linkeltem be, nem hisztinek szántam. Nyugodt szívvel csapnám pofán azt a hatásvadász újságírót, aki leír ilyet, h gyilkos póni. Csak a kérdezőnem szántam válaszként, h vannak harapós loval azért.
2011. szept. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Szoktak, vannak elég extrém esetek is. Pl állatorvos mesélte, hogy egy mén letépte egy fickó karját. Elkapta a vállánál és mint valami pitbull letépte az ürge kezét.

Aztán vannak a hétköznapi harapások, amikor az ember nem figyel oda és a ló játékosan megcsipkedi a kezét, hogy "hé, itt vagyok ám, figyelj rám!", vagy nekem pl az egyik fülemen a mai napig meglátszik a lovam fognyoma, mert mikor leszállok róla és lesétáltatom, azzal szórakozik, hogy a vállamon pihenteti a fejét, és csipkedi kedvességből a fülemet. édes pofa :)

aztán vannak az eggyel súlyosabb harapások, amik lilulnak rendesen, és általában tényleg rosszindulatból, vagy félelem miatt kapja őket az ember.

a végén pedig az extrém esetek állnak.

Viszont az nem igaz utolsó, hogy a ló nem támad emberre a legelő másik végéből. Az állatorvosunknak olyan tenyészkancája van, aki nem enged be más embert a legelőre, csak a gazdáját - állatorvost. Máskülönben nekiront az embernek. Ez abból a szempontból nagyon is előnyös, hogy nem tudják ellopni a lovakat a karámból, mert a kanca tesz róla, hogy az ember messze elkerülje a karámot :) Egyébként jófej ló, már simogattam meg és nem agresszív, csak ha területvédésről van szó. :) hát vannak ilyenek.

A ló alapból nem egy gyilkos állat, hisz menekülő állat, és növényevő, de ha valami nem tetszik neki, vagy nincs megfelelő körülmények között tartva, vagy nem nevelik következetesen - pláne ha mén - akkor bizony alakulhatnak ki rossz szokások, és megeshetnek végzetes balesetek. Ez mindig benne van a pakliban.

2011. szept. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
igen ,de mindig megvan az oka, hogy miért. Pl nem szabadna kézből etetni...
2011. szept. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
én olyanról hallottam hogy mén kitépte egy ember gigáját...
2011. szept. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!