Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sávok, barázdák a patán?

Sávok, barázdák a patán?

Figyelt kérdés
Néztem az egyik ló patáját, aki eléggé megszerettem, és eléggé barázdált keresztben. Azon gondolkoztam, hogy a lovak körme is olyan, mint a miénk? Mert ha az ember pl stresszes, problémái vannak, akkor sávolt, barázdás lesz a körme. A lovak patája is ilyen? Mert ha igen, akkor nagyon örülök neki, ugyanis a töve, ami "friss lenövés" nagyon szép sima, kb 1-1,5 cm, ami szerintem viszonylag megegyezik az idővel, amióta velünk van.
2011. szept. 11. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
inkább a takarmányozástól függ a pata állapota. (de ha úgy veszed, az is dicséret :) )
2011. szept. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak mert tudom, hogy régen eléggé stresszes élete volt, kb fél évig rá se néztek, és később kezdtek el vele foglalkozni, azóta nagyon kedves, jóindulatú, bár megértem, hogy miért volt olyan vadállat, ha belegondolunk senkinek sem tetszene fél évig bent állni egy boxban... És ott pl mindig más lovagolta, más ápolta, nem volt normálisan takarítva alattuk, stb... Itt azért figyelünk mindenre, normálisan van takarmányozva, kicsit kövérke is, bár szerintem az inkább a kevesebb mozgás miatt alakult ki... Bár én örülnék neki, ha a mi törődésünk miatt nyugodt volna meg, így lenne sima a patája is, ha ettől is függ.:)
2011. szept. 11. 20:23
 3/5 anonim ***** válasza:
32%
Hiába mondod a magadét, az első megmondta a választ, takarmányozástól van. Egyszerűen jobb kajából több jut körömépítésre is. Egyébiránt az, hogy áll a boxban pont, hogy nem stressz, hanem maga az unalom.
2011. szept. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor is jó, hogy nálunk jobb kaját kap...
2011. szept. 14. 15:46
 5/5 A kérdező kommentje:
És inkább unatkozzon amúgy, minthogy verjék, meg stb... De amúgy sem unatkozik, ne aggódj:)
2011. szept. 14. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!