Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A minap ebéd közben elkezdett...

A minap ebéd közben elkezdett fájni a fogam, és kiderült, hogy a barázdák 'befeketedtek'. Innen már, nincs kiút, csak fogtömés/foghúzás segít?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, rendszeresen mosom a fogam, öblögetem stb. Nagyon megijedtem, légyszi segítsetek!
2011. ápr. 23. 13:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne ijedj meg,semmi okod nincs rá!Ha a barázdák befeketedtek,az fogszuvasodásra utal.A rendszeres fogmosás,öblögetés önmagában nem elég a boldogsághoz,itt sajnos közrejátszanak a genetika és a táplálkozási szokásaid is.Ha nem akarsz lyukas fogat,most kell felkeresni a fogszakorvost,megmutatni neki az elváltozást és ha szükséges,esztétikus töméssel betömetni.Jó,hogy észrevetted,sokan a ˝kis lyuk-nem lyuk;nagy lyuk-elmegyek fogorvoshoz˝-elv alapján élnek,ami hiba.Kezdeti fázisban kell elmenni orvoshoz,így elkerülheted a foghúzást/gyökérkezelést/egyéb kellemetlenségeket.Valamint a továbbiakban javaslom a cukros ételek/italok,kávé,dohányzás (amennyiben ezeket csinálod) kerülését,fogselymezést,a fogorvos félévenkénti felkeresését.

Jobbulást kívánok Neked!

2011. ápr. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
menj el a fogorvoshoz és megnézi. Biztos nem húzás, egy fogtömés lesz. Ne aggódj, nem fáj. és akkor már megnézi a többit is, hogy még a fájás előtt be legyen tömve ha kell.
2011. ápr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!