Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek erről a lóról?

Mi a véleményetek erről a lóról?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=pGU_kBOBY_0


Ez egy videó róla. A ló egy sárga magyar sportló kanca, 2004-ben született, és tisztavérű. Most eladó.


Hozzáértők segítségét kérném: láttok valami hibát a ló mozgásában, viselkedésében? Esetleg valami rendellenességet, vagy betegségre utaló jelet rajta? Vagy nincs semmi baj vele?


Köszönöm előre is!


2011. szept. 12. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
szerintem a lépése "tiszta" a videon ugy látam ,hogy pont belelép az elsö patanyomába,néha szár ellen megy és van amikor egy kicsit beejtett hátal ugrik, a láb technikája szerintem jó(azt még hozzá teném ,hogy nem volt keretbe a ló végig ki volt dugva az üres járatokba az orra de ez már mellékes.)ez csak az én véleményem én ezt láttam!
2011. szept. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
bocsi de nem akarlak ijesztgetni a 25 éves arab lovam ugyan ezzel a topogó járással kezdi a reggelt aztán be melegszik, és tisztul a járása, ebben a lovacskában is ezt látom, és még azt szeretném kérdezni tőled ,hogy mitől sárga a videón szereplő ló? legalábbis én úgy tudom, hogy a sárga ott kezdődik ,hogy sárga a sörénye és a farka,de ez inkább feketének látom!
2011. szept. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Folyamatosan feszeng, egyáltalán nincs nyak izma, valószínűleg elég ritkán volt összeszedve. Ugásba nézelődős, mivel ugrás előtt az ugrás megnézésénél toporgott, nem hagyta figyelmen kívül a furi ugrásokat, de jó indulatú, nem stoppos mivel gond nélkül megcsinálta. Ugró technikája szerintem átlagos, de jónak nem nevezném, ez a folyamatos fejrágatás meg elég idegedítő lehet, de a lovasa szerintem tapasztalt, jól számolja a lépéseket ennek ellenére is. A mozgása is teljesen átlagos, tiszta.
2011. szept. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A www.lovasok.hu-n volt hogy sárga
2011. szept. 12. 16:17
 5/9 tetris ***** válasza:
40%
Egyszerű háziasszonyként szerintem ez egy nagyon szép lovacska, és akármilyen is a járása, én bizony szivesen adnék egy puszikát az orrára.
2011. szept. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%
ismerem nagyon jól ezt a lovat :)
2011. szept. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

A hátulja azért marad ki ennek a sárgának kedves arab gazdi, mert nincs összeszedve, és nem lép be maga alá, nem dolgozik rendesen hátul. Vélhető tehát, hogy sokat nem idomítottak vele összeszedetten.

Kicsit szemes, mint látjuk a videó elején Cinti megmutatta neki az ugrások színesebbik részét - igen, ismerem a lovast - de a pálya közben már nem volt problémája velük. Látszik, hogy jól kormányozható, de csak akkor, ha szárak és csizma között tartják. Itt-ott volt pár ütemhibája, néhol picit sodródott, de ezt mind a fejrángatásának tudhatjuk be. Nem dísznek van rajta tehát martingál és mexikói orrzó. Tulajdonképpen egész jó kis rugói vannak, a közeli távolságoknál is vigyázott magára, de átlagosan ugrik sztem, szóval nem az a hű de nagyon mutatós/látványos. Ettől még lehet jó képességű.

Betegségre utaló jel nincs, nem tűntek lazának az ízületei, a járása tiszta volt, szóval sánta nem lehet.


Ha meg szeretnéd venni, legjobb ha kipróbálod, hogy milyen érzést ad, mennyire tudod odatenni ugráshoz, és hogy mennyire tudsz vele összhangba kerülni. Lehet, hogy beválik, lehet, hogy nem. Nekem pl nem kéne, mert nem az én stílusom ez a ló, sem küllemre, sem lovagolhatóságra. Viszont ha neked tetszik, szerintem érdemes kipróbálni, jófejűnek tűnik és az ugrása/lovagolhatósága is okés.

2011. szept. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%
NE VEDD MEG EZT A LOVAT!!! csak jótanács :) énis tőlük vettem és nem a legjobb volt... ellett... ba*zav
2011. szept. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%
jármódjait én tisztának látom, bár nincs egy nagy vágtája, összevetéseket nem hiszem, hogy sűrűn nyer :D ez a fejrángatás baromira nem tetszik, és bár egész kontrollálható, ha esetleg megveszed, rengeteg idomítómunkára lesz szüksége..
2011. szept. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!