Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen kobakotok van? Mennyibe...

Milyen kobakotok van? Mennyibe került? Mennyire jó?

Figyelt kérdés
kezdő lovasnak milyet érdemes venni?
2011. szept. 12. 22:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Nemtom mennyibe került, mert 19 éve vettem - meg a márkáját sem tudom.

Nemigazán számít a márka, mert esésnél mindegyik megvéd, ha meg fejberúg egy ló, akármelyiket szétcsapja a fejeden.

Jó lovaglást! :)

2011. szept. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
27%
Tudod az a munka védelmi kobak az megvédi a fejed a nagy széltől ami a ló hátán ér! 25 éve lovaglok és képzeld el nincs kobakom de még lovas nadrágom sincs!! de vannak lovaim! és neked van saját lovad? vagy csak álom ? nem a ruha tesz lovassá kis csillag!!!!!
2011. szept. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 x) ***** válasza:
61%
Igazából csak nagyon ritkán használok kobakot - tudom hogy mindig kellene - úgyhogy nem sokat tudok róla mondani. Azt hiszem 3-4 ezer forintért vettem még anno... De kérdezd meg az eladót a lovasboltban hogy milyen lenne jó neked, valószínűleg tudni fogja (legalább is ahová én járok ott tapasztalt lovas az eladó)
2011. szept. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 x) ***** válasza:
68%
És persze, nem a ruha tesz lovassá jól mondta az előző, én is cicanadrágban meg egyszerű pólóban lovagolok nem érdekel mennyire "nem trendi" :) De azért nem árt a védelem, bár nagyokat úgyis akkor fogsz esni amikor már jó pár és lovas tudás áll majd mögötted. :)
2011. szept. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

KÁRÓ bársony kobakom van, még 8 éve vettem újonnan, akkor 5-6 ezer volt és most sem nagyon drágább. Tervezem, hogy beújítok egy ugyan ilyenre, csak újra.

Ha volt egy komolyabb esésed a kobakodban, akkor mindenféleképpen cseréld le, mert ha külsőleg nem is látszik töröttnek, de a belső szerkezete megsérülhetett, és már nem véd úgy, ahogy kéne.


Aki meg azt írta, hogy nem a ruha teszi a lovast, üzenem, hogy a kobak az életét mentheti meg egy esés alkalmával, még a legprofibb lovasnak is. Nem hiába a legalapvetőbb lovas felszerelés, a legtöbb helyen enélkül nem engednek lóra ülni.

2011. szept. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%

Nekem Horze kobakom van, most vettem 16ezerért, csak még nem avattam fel, mert sajna még az előtt kiugrott a vállam. Egyébként eddig Lamicell kobakom volt, azt úgy 12ezerért vettem és kb 5-6 évig használtam/om jól bírta csak kifakult, ezelőtt pedig Káró volt úgy kb 7 évig - azt már nem tudom hogy mennyi volt.


Mennyire vagy kezdő? Mert versenyre érdemes már komolyabb kobakot venni, tehát így 10e felett vagy 10 körül, de ha csak most kezded a lovagolni tanulást akkor elég egy káró is. Ha pedig végig hobbizni fogsz, akkor vegyél Dechatlonosat az jobban bírja a strapát állítólag.

2011. szept. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
38%

10 éve lovaglok. És nem hordok kobakot és még mindig élek.

Ahogy nemtomki mondta nem a ruha teszi a lovast.

Gondolj csak bele hogy 20-30 évvel ezelőtt senki nem hordott kobakot még is lovagoltak. Szerintem nincs rá szükség. Bár egy komolyabb díjugrató versenyre azért nem árt :)

2011. szept. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%
Én sem hordok amúgy (bár nem azért, mert mindig olyan f.sz.gyerek vagyok/voltam, hanem mert rosszul leszek benne), csak azért ne felejtsük el, hogy egy kezdőnek, akiről nem tudjuk/tudhatjuk, milyen szinten van vagy milyen tehetséggel megáldva, felelőtlenség azt tanácsolni, h ne vegyen/használjon.
2011. szept. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom így milyen, talán 13 ezer volt, ma már szerintem nem nagyon lehet kapni párezrekért, max használtat, arról meg ugye nem tudni, hogy tényleg estek e benne olyat, amitől gyengülhetett... Egyébként az meg tökmindegy, hogy milyet veszel, kezdőnek és haladónak is egyforma kobak kell szerintem, vannak százezrekért kisagyat védők is, viszont szerintem felesleges. A kezdő és a haladó is eshet fejre, szóval nincs az, hogy egy kezdőnek gyengébb vagy erősebb minőségű kell, már ha egyáltalán van minőségbeli különbség... A funkciója mindnek ugyanaz, szóval bármilyet vehetsz, de használd aztán rendszeresen, sosem lehet tudni:)
2011. szept. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
53%
Én 5000-ért vettem a Decathlonban.
2011. szept. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!