Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miből állhat egy vakvezető...

Miből állhat egy vakvezető póni képzése?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, jobbak a kutyáknál, mert gyorsabban tanulnak, jobb a helyzetfelismerő-képességük is, meg ilyenek. De nem tudom elképzelni sem, hogyan tanítják vajon őket pl. szobatisztaságra. Valaki esetleg meg tudja nekem mondani?
2011. szept. 13. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
erre azért nem válaszolunk mert nemtudjuk... ><
2011. szept. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%
vakvezető kutya van... vakvezető ló nincs XD első vok
2011. szept. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De van vakvezető ló, Amerikában és Lengyelországban is. (Bár látom, még kevesebbet tudsz ilyen téren, mint én. =D)
2011. szept. 13. 16:47
 4/9 A kérdező kommentje:

Vakvezető lovak Amerikában:

[link]


És (bocsi, az előbb rosszul írtam) Csehországban:

[link]

2011. szept. 13. 16:53
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Csehországba de nem magyar országon!!
2011. szept. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem értem ezt a választ, Csehországban talán nem kell képezni az állatokat? =P
2011. szept. 13. 17:13
 7/9 anonim ***** válasza:

Hu, ez nagyon érdekes:) Hallottam már én is ilyenről, de fogalmam sincs. Azon vagyok fennakadva, hogy a lovak ijedősek, menekülő természetűek, szóval pl rádudál egy busz amitől megijed, akkor átrángatja a gazdit az úton, vagy mi? Nem tudom elképzelni... Amúgy szerintem megtanítani ugyanúgy meglehet a szobatitszatságra mint a kutyákat, pl hogy csak utcán kakizik, nem a lakásban.


Viszont ami nem ide tartozik, szerinted a vakok hogy szedik fel a kutyaszart? Ezesetben lószart? Mert ugyebár bünteti a törvény, hogy a kutyapiszkot az utcán hagyjuk...

2011. szept. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem annyira ijedősek a lovak (vagyis nem mind), nekem appaloosám van, az szinte semmitől nem ijed meg. (Jó, van, amitől igen, de attól egy kutya is.) És ezek a kis pónik még annyira sem ijedősek, mint ő.


A kutyakakit úgy tudom, kötelesek zacsival felszedni, csak azt nem tudom, honnan tudják, hogy kakil a kutya. Bár biztosan jelzi. =) Egyébként a lónak is csinálnak ott ilyen "Poo bag" nevű dolgot, azt viszi magával mindenki, akinek vakvezető lova van. Mellesleg az amerikai kormány be akarja tiltani a vakvezető pónikat - minden indoklás nélkül. De már évek óta pedzegetik, hogy be lesz tiltva, így meg nem nagyon éri meg kiképezni őket, ha utána senki nem veszi hasznukat...

2011. szept. 13. 18:46
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]

a kérdésedre a válasz ott van az oldalon, a Guide Horse Training Details menüpontban :) (mondjuk angolul)

2011. szept. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!