Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Otthoni házőrző képzése?!

Otthoni házőrző képzése?!

Figyelt kérdés
sziasztok azt szeretném kérdezni h egy jó idegrendszerű kutyából, (rendes szülőkkel) hogyan tudnék jó házőrzőt nevelni? A fajtája komondor, tudom h a vérében kéne h legyen, de sokan panaszkodnak mostanában a fajtára. Még kicsi 3 hónapos rongyozni szoktuk vele, de az idegenekkel végtelenül barátságos. Tudom hogy még kicsi.
2011. júl. 23. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
A kutyát nem kell házőrzésre nevelni, még nagyon pici,abból hogy barátságos az idegenekkel nem következtethetsz semmire. Meg fogja az védeni a házat nyugodj meg, csak még pici ehhez :D
2011. júl. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

hát a szülők elég jók főleg az apa .. bár őt csak neten láttam Imkó von Thünrigen,Anyát megnéztem élőben benne is volt ösztön rendesen:DD.Csak azért volt egy kis aggodalom mert valaki mindig szidja ezeket a gyönyörű magyar fajtákat :(

köszi szépen :D

2011. júl. 23. 22:17
 3/8 anonim ***** válasza:

az, hogy tudomásul vesszük a szomorú tényt, miszerint nagyon kevés a jó komondor, még nem szídás.


egyébként a rongyozásnak semmi köze a komondor őrző munkájához.

a rongyozást az épített zsákmányos-őrzős "németjuhászos" munkához használják, a pásztorkutyáknál kölyökkorban jellemző csak a zsákmányolás, felnőtt korukra kinövik (gondolj bele, a nyáj mellett dolgozó kutya nem mozdulhat rá a birkára, de még a vadra sem). egyszerűen várni kell. ha későn érő típus, akkor lehet, hogy 3 éves koráig kell várni ezzel. addig is szocializáljátok, tisztázzátok vele a ház szabályait, ismerje meg a családot (ritkán látott vendégeket is), a háziállatokat. vigyétek sokat sétálni, kutyaoviba (ha kutyasuliba is viszitek akkor javaslom, hogy az őrző-védő képzést hagyjátok ki!), társaságba. majd ha benő a feje lágya, akkor fog ő őrizni szépen. nem kell emiatt direkt hozzányúlni! (a pásztorok se rongyozgattak a kölykökkel kinn a pusztában)

2011. júl. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

igen,köszi neked is a választ!sétálni visszük, meg stb..kutyasuli messze van de megpróbáljuk eljuttatni,rongyozni meg szinte muszáj vele mert különben a nadrágokból csinál rongyot ami épp rajtunk van.xD :)

szocializáljuk is.elég bátor,jóindulatú kutyus.

:)

2011. júl. 24. 12:15
 5/8 A kérdező kommentje:
őő igen de gondolj bele h a nyáj mellett nem simogatta mindenki h jajj de cuki,meg h milyen selymes szőre van ..xD
2011. júl. 24. 12:17
 6/8 anonim ***** válasza:

de nem is nyáj mellett élsz vele. hacsak nem egy tanyán laktok 10km-re a legközelebbi háztól, érdemes szocializálni emberekre.

ezért is írtam, hogy szocializáld mindenre, amire később szükség lehet (ha akartok pl. később lovakat akkor cipeld el most lovardába, mert felnőtt korában ez sokkal nehezebb lesz).

hogy az idegeneknek engeded-e simogatni, az már csak a saját jóérzéseden múlik, én azt ajánlom, engedd.


a pásztorkutya nem úgy működik, mint a többi kutya. ő megkülönbözteti a saját területet az idegentől, a tök idegen területet a szokásos sétaútvonallal, és ehhez mérten viszonyul az őt érő ingerekhez. saját területén belül (ami nem egyelő a telekhatárokkal!!!) véd, a közeli "ismerős" területen már csak elriaszt, az idegen terepen pedig semlegesen viselkedik. ezért is kell vele mindenfelé menni, és ha tanítasz valamit, akkor azt nem csak otthon gyakorolni vele. szóval attól, hogy az utcán (ismerős vagy idegen területen) megsimogatják őt barátságos emberek, attól még a saját területén nem biztos, hogy ezt hagyná (jó, most még talán, de pár hónap múlva nem biztos).

és még egyszer mondom: őrző-védőzni ne álljatok be a suliban! nagyon-nagyon kevés az olyan kiképző, aki ért a pásztorkutyák képzéséhez, és aki csak úgy gondolja, hogy ért hozzá, az általában el is rontja a kutyát.


a rongyozás az játék szintjén persze mehet, akár apportozni is lehet vele, amíg hajlandó rá (1 éves korára kb kinövi), de ne ettől várd majd a házőrzési fejlődését :D

2011. júl. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

értem!úgy látom értesz ehhez :)

hát a rongyozás inkább az energia lekötés miatt van!Nem-nem tanyán élünk távol a civilizációtól! köszönöm a segítséget :DDD

2011. júl. 24. 20:24
 8/8 Drazsen válasza:

Üdv!

Kiváncsi lennék mi lett azóta a kutyával?

Megtennéd,hogy írsz pár sort?

Sajnos nekem is hasonló felvetéseim voltak annak idején,mikor bejártam a fél országot Komondor ügyben.A te kutyád apját személyesen láttam a saját otthonában.Szemkontaktus után odadobbantottam,és a kert végében kötött ki beszűkölve,farok maga alá csapva!Igen Imko! Szánalmas volt.Lehet szép,meg mutatós de egy nagy rakás ....

Sajnos a fajta nagyon el van satnyulva,és ez engem is aggaszt.Nem eggyet teszteltünk,és tesztelnek ismerőseim emiatt a saját életterében.Keritésen keresztül ugatgatnak,de amint benyitsz egy hosszú bottal,értetlenül elkezdenek hátrasunnyogni,és nem tesznek semmit csak várnak,látszik a félelem rajtuk.A gazdák persze nagyon dicsérgetik telefonban őket,hogy a postás nem meri bedobni a levelet :) :9 :)

De az igazság az,hogy a postásokat egy kis uszkár,vagy egy csivava is vadul ugatja támadja keritésen keresztül a valós helyzet az más!

2013. jún. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!