Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle-képzése (segítség...

Beagle-képzése (segítség kellene)! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem soká 3 éves lesz a beagle-m. Most lehetőségem van kutyasuliba járni vele. Már pár alkalommal voltunk, de mindig csalódottan tértünk haza. Sajnos mivel beagle (vagyis kopó) mindene a szagok. A képzés alatt rám se figyel, a jutalomfalatra rá se néz (éhesen megyünk képzésre). Mikor figyel az ennivalóra nagyon ügyesen megcsinálja a feladatot (ez kb. 10 próbálkozásból jó ha két alkalom). A többi kutya nagyon ügyesen csinálja a feladatot. Engem nagyon zavar hogy csak mi nem haladunk a képzéssel. Bár a kiképző is mondta hogy az első 4-5 alkalommal még nem nagyon figyelnek a kutyusok de a többiek kutyája mégis megcsinálja amit kell.

Aki tud segítsen!!!!!! Köszönöm előre is


2011. márc. 1. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Ne legyél türelmetlen. Egy felnőtt kutyával mindig nehezebb . Türelem, türelem...ez a megoldás számodra. Ne másokhoz viszonyíts, hanem csak a kutyáddal foglalkozz és örülj tiszta szívvel minden kis előrehaladásnak.
2011. márc. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 HarryPotter ***** válasza:

Ez eg beagle :D

Ő sose lesz katonás kutya!!Egyébként van egy olyan mondás minnél engedetlenebb egy kutya annál okosabbb,mível nem hadja magát elnyomni a falkavezérnek :P

Persze csak vicc :D

Hova jártok kutyasuliba?

A szaglászásról egész kiskorban kell lenevelni,és ne érezd magad rosszúl szerintem senkise tartja butának a kutyádat ez egy ilyen fajta.Sokat kell velük gyakorolni és figyelni nehogy megunja a dolgokat.

2011. márc. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is beagleöm van.

És nem igaz, hogy nem lehet megnevelni, mert igenis lehetnek ők is nagyon engedelmesek, csak náluk ezt nagyon nehéz elérni. Azt hiszem, én jó irányba haladok.

Nálunk is vannak mélypontok, amikor nem hajlandó odajönni hozzám vagy ilyenek...

A lényeg, hogy bízz benne, és ne mutasd, ha haragszol rá. Ő a pillanatban él, és nem tudja, hogy azért haragszol, mert 5 perce csinált valami rosszat.

Legyél vele nagyon következetes, és mindig nagyon örülj neki, ha jól viselkedik.

Nyugodtan beszélj az oktatókkal is, ha baj van. Én is már párszor kiborultam, és nagyon meg tudtak vigasztalni :)

2011. márc. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy 1,5 éves beaglém.Mi kölyök kora óta kutya sulizunk és hát tényleg nem egyszerű vele.A szagok a mindene.Szerencsére az engedelmességi résszel nincs baj, mert az enyém nagyon kajamániás bármit megcsinál egy falatért, nekünk a behívással vannak gondok.Legyél vele nagyon türelmes, mert szerintem nagyon okos kutyák csak ez társul egy kis makacssággal is.Találd meg mi motiválja őt a legjobban, ha nem kaja akkor a kedvenc játéka is lehet a jutalma vagy bármi ami érdekli őt.
2011. márc. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a bíztatásokat!!! Nem fogjuk csinálni sok-sok türelemmel!!! Ha bármi egyéb tanáccsal tudtok szolgálni megköszönném!!

Harry potter: Debreceni Kutyaiskola jön ki minden vasárnap 1 órától ide Létavértesre oda járunk!!!

Aki érdekel itt el lehet érni őket: [link]

2011. márc. 2. 13:05
 6/7 nory0722 ***** válasza:

Ez hülyeség! Az én 3,5 éves beagle-mmel kb fél éve jutottam el arra a szintre,hogy rám figyel,nem a szagokra. Ennek két oka van: mielőtt elkezdődik a suli,megsétáltatom a terepen,hogy a legtöbb szagot megvizslashassa. A másik,hogy 2hónapig haltit használtam(tényleg nagyon sokat ér). Ma már ott tartunk,hogy fojtóval hordom suliba,mindent tud és szépen megcsinálja,ha szaglászni támad kedve,kicsit megrántom felfelé a pórázt és egyből tudja,mit is akarok,újra rám figyel. De legtöbbször már nem is szaglászik egyáltalán. Én úgy csinálom,hogy ugye a szünet a kutyának van. A másik kutyám pihen és labdázik ilyenkor,a beagle szaglászik,neki ez a kikapcsolódás. Így megtanulta,hogy ha lábhoz van,akkor nem szaglászhat,csak rám figyelhet. Tényleg 2hónapig használtam csak a haltit,ma már elő sem veszem.


Viszont mivel nem nagyon kedveli,pont azért,mert nem tud tőle szaglászni,így én úgy szoktattam hozzá,hogy csak akkor raktam rá,ha az erdőbe mentünk,sima sétáknál nem. Így összekötötte azzal,hogy ha halti van rajta,útközben szépen jön,akkor elengedem az erdőben. A másik,hogy gyakorolj otthon úgy,hogy a betonon viszed sétálni,csak ha kocsi jön,akkor húzódsz le. Ott nincs olyan sok csábító szag számára. Hidd el,sok mindent próbáltam én is,még sulit is váltottunk,aztán magam jártam a dolgok után. Kissé nehezemre esett kiadni érte 3800 ft-ot,de ma már egyáltalán nem bánom.

2011. jún. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 nory0722 ***** válasza:
A behívás: nekem mindent megcsinál,ha pórázon van,kaja sem kell hozzá,mert tudja,hogy munka van,és utána nem a kaja,hanem a szaglászás a jutalma. DE,egy dolog van,amit mindig kajával és sok sok dicsérettel jutalmazok: a behívás. Sokan mondják,hogy a nélkül is meg kellene csinálnia: hát nekem 3oktató mondta(itt a legjobbak),hogy örüljek,hogy kajára egyáltalán visszajön,ez nagy szó. Itt a kutyának már nincs mit tanulnia,csak nekem apróbb dolgokat. Próbáljátok eleinte hosszú(10 méteres pórázzal). Rántsatok rajta aprókat,mikor elhangzik a parancs,de eleinte otthon csináljátok,hogy a parancsszóra hallgasson. Ezen kívül még akkor kell visszahívni,mielőtt begőzölne. Ha szaglászik,nem gond,de ha már elkezdi hegyezni a fülét,össze vissza kapkodja a fejét,akkor már késő,akkor már kikapcsol,csak a szagra fókuszál. A 2közti pillanatot kell elkapni,de ha nem vagytok biztosak benne,akkor inkább csak hosszú pórázzal sétáltassátok!
2011. jún. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!