Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az angol telivérekről vélemény...

Az angol telivérekről vélemény? Minden telivérben meg van a hajlam a gyorsaságra?

Figyelt kérdés
2011. szept. 17. 08:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nemis a gyorsaságra hanem inkább az agyaságra van bennük hajlam,sokszor az enyémel is abba kell hagynom egy kis idöre a munkát mert van ugy ,hogy bekattan és nem csinálja normálisan a kért feladaokat ,nekem nagyon tetszenek lovaglás és küllem terén is,talán anyi a hátrányuk ha szabad ilyet mondani,hogy sokkal érzékenyebek mint a félvérek,teljesen máshogy kell öket lovagolni,hajlamosak a patabetegségekre is de nekem mindig a kedvenc lófajtám volt.
2011. szept. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én egy ideig dolgoztam alagon a versenyló-tréningtelepen, de sosem szerettem igazán a telivéreket, mert mindentől megijedtek, és folyton egészségügyi problémáik vannak (a többségnek). Ezen kívül elég menősek is, de van, aki ezt szereti.


Most quarter horse-om van, az ugyanolyan gyors, csak nyugodtabb és egészségesebb.

2011. szept. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Menésre van bennük a hajlam.És a reakcióik is gyorsabbak így neked is gyorsan kell reagálni. Ha megijednek, ha valami idegesíti őket.....

És makacsak. Mindez igaz az arabokra is.

2011. szept. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
ahogy elöttem is írták pörgősek, agyasak és hajlamosak a betegségre. nekem is van egy telivérem, de ő nem rohan és még csak egyszervolt baj a patájával(kop.kop)de kényelmes könnyen fordul és nem ijedős. még a traktor mellet is simán elmegy. de egykelyben állni nem igazán tud. elég türelmetlen de imádom
2011. szept. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Többnyire makacsok, kissé érzékenyebbek és rettentően gyorsak, és nem csak a pályán, hanem gyorsabb a reakcióidejük is. Általánosságban ez mondható el. Aki szereti a temperamentumosabb, robbanékony lovakat, annak ideális az angol telivér. De sétalovaglásra nem igazán alkalmasak. Legalább is én még nem találkoztam olyan angol telivérrel, akinek a hátán ülve, lépésben gyönyörködhettem volna a táj szépségeiben.
2011. szept. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%
Osztom a többiek véleményét; A telivérek többsége ideges, pörgős, nyugtalan, szinte mindegyikben benne van az a tipikus "verseny-ösztön". Már-már kissé túltenyésztett fajta, ezért valóban hajlamos betegségekre. Ha hobbira szeretnél telivért, azt nagyon nem ajánlom, mert alig képesek 1 percig nyugodtan megállni. Ezek a lovak a galoppra lettek kitenyésztve, és nem másra. Persze, akad a telivérek között is kivétel, amelyik nyugodt, megbízható, és valamivel stabilabb idegrendszerű mint a többi, de ezeknek a száma elenyésző.
2011. szept. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

8:33:

Én zsokéiskolás vagyok, és 15 éves(lány) fejjel igencsak meggyülik a bajom az alagi lovakkal. Tényleg ijedősek, napi szintű a bakolás, ágaskodás, ráfarolás egy másik lóra, csavarják magukat, megfejelik a lovast, pullozás(húzás)... Legutóbb egy olyat ültem, ami egy távoli kutyaugatástól frászt kapott és hanyatt-homlok menekült. Meg tudtam fogni, de korántsem volt leányálom a lovaglása. Nem félek, pedig sokan mondják, hogyan bírom kiülni ezeket a "hülyéskedéseket". Mire én azt felelem: reflex.

Egyébként nem mindegyik telivérből lesz jó versenyló. De ez sok mindentől függ: származás, tréner, lovas, de elsősoron a lótól, hogy tényleg "szívből" akar-e menni...

2013. máj. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!