Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Vélemény, tapasztalatok angol...

Vélemény, tapasztalatok angol középfokról az ECL-nél?

Figyelt kérdés

Angolból szeretnék nyelvvizsgázni az ECL-nél egy hónap múlva, de itt ki lehet választani azt is több intézmény közül, hogy melyikben akarok vizsgázni (Budapesten).Vannak tapasztalatok, hogy van-e különbség a helyszínek között, vagy annyira nem lényeges? És a magnós tényleg olyan nehéz, amennyire mondják?

Jó vagyok angolból, de egész nyáron nem volt dolgom vele, sokat felejtettem, és most angol órám sincs. Azért még menne egy kis rákészüléssel?


2011. szept. 4. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:

A helyszínek között szerintem nincsen különbség, tehát az mindegy, hogy hol vizsgázol.

Igen, a magnós rész nehéz. Nekem az írásbeli elsőre sikerült, azzal nem volt gondom. De a hallásértés miatt a szóbelim nem sikerült először. A háttérzaj nagyon zavart, de azért nem kell megijedni, mert ez szerencse kérdése is, hogy éppen milyet fogsz ki. Például a második alkalommal a magnós rész 75% lett, el sem akartam hinni. :D


Készülj rá! Olvass neten, hallgass rádiót, nézz filmet, fejleszd a szókincsed!


HAJRÁ!!!

2011. szept. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a hallott szöveget éreztem nehéznek, de az is jobb lett, mint amire számítottam. A beszélgetés nem vészes, és a levél sem túl veszélyes, én még az olvasott szövegértésnél voltam egy kicsit meglőve, de az sem volt túl vészes. Szerintem,ha egy hónap múlva mész, akkor feküdj neki, hallgass szöveget, gyakoroljál, vedd elő a korábbi könyveket, és meglesz. Én kb. két hónap alatt készültem fel egy középszintű érettségi szintjéről, és meglett magántanár, meg iskolai angol óra nélkül.
2011. szept. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
előző kettő: ti milyen témát kaptatok a writing résznél és a szóbelin?
2011. szept. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Már a levelemre sajnos nem emlékszem pontosan, mivel annyi félét kellett már írnom. De valami olyasmi, volt, hogy külföldre kellett írnom utazással, szállással kapcsolatban.


A szóbelin volt:

Elsőre: Lakás kontra családi ház, erről kellett beszélgetnem a partneremmel, a képen pedig az utazás volt a témainditó.


Második alkalommal: Nagyváros szemben a vidékkel. A képen pedig a médiaeszközök.

2011. szept. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Az egyik levelemben azt hiszem a magyar iskolarendszerről kellett írnom, de a másik levélre akkor sem emlékezném, ha agyonütnének.

Szóbelin a párommal a külföldi tanulásról, munkavállalásról kellett beszélgetnem. Az önálló témám pedig az egészséges életmód volt.

2011. szept. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2011. szept. 5. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!