Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor kaptatok/vettetek lovat?

Mikor kaptatok/vettetek lovat?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy lovat (majd), de addig is gyűjtögetem a tapasztalatokat. Még mindenképpen várnék addig, amíg nem tudok ugratni, most a terepen vágtázásnál tartok. Sokszor olvastam, hogy valaki még azelőtt kapott, hogy tudott volna.

Meddig érdemes várni?


2011. szept. 17. 11:15
1 2
 1/12 anonim válasza:
41%
ameddig összegyűl rá pénz
2011. szept. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Ameddig összegyűl a pénzed. Amugy én beleszülettem a lovakba, apám, nagyapám nyomdokaiba lépett, lovász volt ő is. Így aztán születésemtől fogva lovakkal vagyok körülvéve.
2011. szept. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
az első lovamat ballagásra kaptam úgy h nem is tudtam h kapok:) a másodikat pedig ősszel(tavaly). Ha már biztosan ülsz mind három jármodban és megtudod fogni a lovat meg ilyenek akkor már jó. Ha még nem tudsz ugrani az nem baj, de ha akarsz várhatsz is. Gondolom tisztában vagy vele h a ló nagy felelőség és pénz is. nem csak maga a ló hanem a tartás a cucccok az orvos, a kovács... ha ezekkel számoltatok és megtudjátok oldani akkor jöhet a lónézés. Ismerőseim között sok olyan van aki akkor kapott lovat mikor már ügetni nagyon jól tudott, megtudta fogni a lovat bár vágtázni nem tudott, de megtanult a lován. Sok sikert a pacihoz majd ha lesz:)
2011. szept. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
10 éves korom óta, de igazából már születésem óta, mivel nagyapám lovakkal foglalkozott világ életében, még most is hobbiként csinálja, de már nagybátyám vette át mivel anyukámat annyira nem érdekli a dolog. Rendszeresen lovagoltam, hobbi szinten persze és már lovaskocsit is vezethetek :) 19/L
2011. szept. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát igen, sajnos nagyon sokba kerül, ha a legolcsóbb bértartással számolok is, 360.000 Ft évente, csap a tartás. Plusz orvos, kovács, felszerelés, stb.

Maga a ló nem drága a tartáshoz képest.

Azt is hallottam, hogy a bértartott lovakon lovagoltatnak(pl.: egy nagyobb istállóba más is ül rajta, nem csak te). Ez igaz?

2011. szept. 17. 11:32
 6/12 anonim ***** válasza:

Már a születésem előtt is tartott a családom lovakat, úgyhogy én gyakorlatilag beleszülettem a lovas környezetbe.

Ha már jól megy a lovaglás, és a pénz is összegyűlt, akkor irány a lónézés. Szerintem már most elkezdheted nézegetni a lehetséges pacijaidat, mert egy jó lovat találni néha elég időigényes feladat.

A többi költséggel meg gondolom tisztában vagy.

2011. szept. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, ha nem vagy ott, honnan tudod ki ül fel a lovadra.
2011. szept. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát én már azóta akartam lovat mióta tudtam beszélni másról nem is beszéltem csak a ló meg a ló..:D Aztán most tavaly megkaptam egy nagyon kedves szelíd kiscsikót. :) Az első 1-2 hónapban azt se tudtam mi van annyira örültem neki. Aztán bele rázodtam a lovas életbe! :) Minden lovas könyvet megveszek mindig olvasok fórumokat stb. :) Amúgy én még vágtázni se tudok :D Az nekem nehéz.. Ügetni meg lépésben tudok csak :DD Még a vágtát gyakorolnom kell :D


18/L

2011. szept. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

akkor vegyél lovat ha már tudod legaláb az alapokat és akkor is egy belovagoltat 7-8 évest,sokan mindenféle tudás nélkül lovat tartanak eböl 2 dolog sülhet ki

1. valaki másal lovagoltatja be a lovat ,késöbb elmegy vele versenyre esetleg nyer is és ettöl azt hiszi az idiota ,hogy ö már tud lovagolni közben más munkájával ért el eredményt

2.ö maga lovagolja (probálja)rájön ,hogy mégse tudja probálja eladni meg segitséget kérni de adigra már késö mert tönkre tette a lovat szoval elöször tanuld ki a dolgogat.

2011. szept. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 x) ***** válasza:
Szerintem mihelyt összegyűlik rá a pénz már vehetsz egy nyugodt, kicsit idősebb 5-6 éves jól belovagolt lovat. Én is beleszülettem a lovas életbe úgyhogy mindig is voltak lovaim(lovaink) kb fél éve van most egy ló amit egyedül gondozok itthon :) ha már megy a terepen a vágta akkor talán vagy elég tapasztalt egy saját lóhoz. Úgyis csak akkor lesz igazi tapasztalatod ha majd lesz saját lovad. Akkor tanulod meg a legfontosabb dolgokat és persze elkerülhetetlen hogy a saját hibáidból tanulj. :) És ha van hely rá akkor szerintem gyűjtögesd a pénzt egy saját istállóra elég egy egészen picike is, itthon is csak kb 5méter x 4méteres van... jobb mint a bértartás szerintem főleg a lovardai tapasztalataim miatt mondom. (Dolgoztam ilyen mindenesként egy lovardában, nem nagyon tetszett.)
2011. szept. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!