Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezt miért csinálta a ló? (fontos)

Ezt miért csinálta a ló? (fontos)

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta rajongók a lovakért, egyszerűen imádom őket. A lányom is örökölte ezt. most 4 éves. Sajnos anyagi okokból nekünk esély nincs lóvat tartani, de járunk ki egy farmra.. ott nézelődik, ismerkedik a lovakkal. Voltunk a fogathajtó versenyen,stb.. mert imádja.. a KÉRDÉS.. bevittek minket az istállóba _(ott dolgozó, de nem ért a lovakhoz) volt ott, vagy 20 gyönyörű ló.. az egyik.. egy nagyon gyönyörű(szerintem hidegvérű, mert hatalmas testű, de nem értek hozzá) ki volt hajolva a boxból,de én még ilyyen gyönyörű lovat életemben nem láttam.. az istálló ferrarija..kb.. odaléptem hozzá a 4 éves lányom a kezemben.. nyugodtan nézett stb.. óvatosan odanyúltam elősször én, hogy ha bármi van ugye ott a karám, legfeljebb elhúzom a kezem..stb.. megsimogattam mosolyogtam.. szerintem látszott rajtam, hogy elájultam tőle.. gyönyörű volt.. lányom is megsimogatta az orra felett, neki is nyugodtan hagyta.. láttam a szemében, hogy jól esik neki.. szerintetek értette, amit a simogatás alatt gügyögtem????

hogy szép, és hogy nála szebbet még soha nem láttam..stb. ??szerintem igen.

a lényeg, hogy tök nyugodt volt. majd ahogy elindultunk, hogy nézzük tovább az istállót, kb.. két boxxal voltunk előbre elkezdte irgalmatlanul rúgni a karám ajtaját! ez miért volt???? ismerősőm azt mondta na ez is megvadult.. de szerintem nem.. (ismi fél tőlük) szerintem csak örült a kényeztetésnek és igyén yelte volna a sétát..

Szerintetek????????

én totál nem értek a lovakhoz, csak imádom őket..

VAlaki???? ill. még egy kérdés..

lányom szeretne lovagolni, hol biztonságos, 4évesnek, és kb..mennyiért..


2011. szept. 18. 07:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Arra hogy hol lehetne a 4 éves kislányodat lovagoltatni, arra csak úgy tudunk/tudnak válaszolni, ha megírod h merre laktok (ha én Győrben tudok egy jó helyet, de te debreceni vagy....)

Egyébként annyi volt, h van olyan ló, ami teljesen behisztizik, ha valaki simogatja, majd otthagyja. Féltékeny lesz, h lehet h más lóhoz mész oda. Nem őrült meg :)

2011. szept. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi, a lakhely lemaradt. ::)

Vecsés közelében érdekelne..

én is erre gondoltam.. hogy féltékeny.. hát gondolhatod, hogy szívem szerint reggelig simogattam volna.. mert én tényleg nem láttam még ilyen szép lovat.. soha..azt hiszem szerelem első látásra :) de azt mondta,akivel voltam, hogy nem is csoda az elragadtatás, mert olyan 2 milliós ló.. :) bár én nem az árába szerettem bele :)

de akkor ugye hogy jól éreztem, hogy csak törödést akart? még..

2011. szept. 18. 08:59
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem, valszeg kaját akart. Az ajtó rúgdosás ugyanis rossz szokás, nem jó a lónak meg az ajtónak se. Így általában rászólnak, vagy meagyalják érte, piszok hamar megtanulják, hogy ezért túl sok törődést nem kapnak. ellenben a kaja önmaga jutalma, általában két eset van, vagy lusta lovász hagyja, hogy verje az ajtót etetésnél, majd mikor odaér simán kaját kap -ekkor ugye azt mondjuk neki, hogy jól csináltad, itt a jutalom-, vagy sok látogató a eteti, majd távozáskor a ló rúgdosásba kezd, mire látogató visszamegy, és még kerít neki kaját.
2011. szept. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nagyfejű volt, fekete, nagy sörénnyel és piszok drága, az valószínűleg egy fríz lehetett. Azokért én is oda vagyok de nagyon. [link]


Amúgy az istálló rugdosás rossz szokás, van amelyik ló unalmában csinálja, vagy összekap a másikkal és rárúg, de csak az a falat éri.

2011. szept. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! olyan jó hogy igy ismeritek a lovakat irigyellek érte titeket :)

megnéztem a képet, igen friz lehetett. :) de a szeme.. olyan okos, és mit tudom én.. megfogott.. imádtam.. ennyi :)

2011. szept. 18. 11:05
 6/9 A kérdező kommentje:

ha "elmondom" mit gondoltam tuti hülyének néztek.. én tényleg egy perc alatt imádtam.. mondom hátha azért rugossa, hogy jönne.. menne velünk lovagolni :)

de igazatok van, biztos kajcsit akart.. és rossz szokás..

ne nézzetek a vallomás miatt hülyének.. csak tényleg nagyon rajongok a lovakért. . :)

2011. szept. 18. 11:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Én Vecsésen lakom, és már a környék összes lovardájában jártam (néhány tanyán is).

A nagy ló szerelem közepedte nem gondolkodtál el, rajta, hogy Te is lovagolj, ne csak a lányod? Nekem egy 3 éves fiam van. Imádja simogatni a pacikat, de nem akar felűlni rájuk. És egy-egy lovardából alig tudom haza csalni(pláne, ha van lovas kocsi is, amin játszhat.

2011. szept. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

háát.. nagyon nagy álmom.. de lehet hogy most hülyének nézel... de túlsúlyos vagyok.. eléggé.. és ez tart vissza.. de ne nézz hülyének :) inkább én viszem a lovat.. hogy ne fáradjon szegény :)

tudom, ismerősőm is mondta.. hogy hül-ye vagyok, mivel fogatot..stb.. húznak több száz kg. stb.. de nem tudom.. lovasoktató is azt mondta, hogy ne járjon ilyen hülyeség a fejemben, simán menjek. :)

2011. szept. 19. 13:15
 9/9 anonim ***** válasza:
ezt a gondolatot azonnal verd ki a fejedből!! és a túlsúlyodon a lovaglás legalább heti 1x edzés cs segíteni ezen! nekem az edzőm régebben azzal viccelődött h kötelező híznom mert a ló megsem érzi ha a hátán vagyok. volt olyan h akkorát lendített rajtam h majdnem átestem a ló tuloldalára. ne egysuoval ez ne zavarjon. 14/L
2011. okt. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!