Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez is igazi lovaglás?

Ez is igazi lovaglás?

Figyelt kérdés

Hetente járok lovagolni egy maszek tanyára nagyon jó oktatóval csak soha nem lesz saját lovam, ezért úgy érzem, hogy ez így nem az igazi. Szerintetek így is jó lovagolni?


Ui.:még csak fél órát lovagoltam de hetente fogok járni :DD


2011. szept. 18. 07:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Persze h igazi! Kevés embernek van saját lova, egy bizonyos szintig jobb lovasiskolában, vagy más lován edzővel eljutni. Nem is jó az, ha 0 lovastudással veszel magadnak egy lovat, aztán az majd jól a fejedre nő...
2011. szept. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nem az számít ,hogy papiron tiéd e a ló,hanem az ,hogy tudjál vele megfelelöen bánni nem attol leszel jó lovas ha papiron van egy lovad meg tele vagy pénzel csak épp azt nem tudod ,hogy mit kell vele csinálni.
2011. szept. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

fossza.... :)

Jó a neved. :D


Szerintem így jó lovagolni igazán, mert egyrészt nagy tapasztalatot szerezhetsz, minél több lovon ülsz, annál jobb leszel.

Másrészt egy saját lóval egy rakás felelősség és pénzkiadás is jár, amit így "megspórolsz".


És egyébként is: soha ne mondd, hogy soha. Majd ha felnőtt leszel, még lehet.

2011. szept. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi :)) Amúgy amin tegnap lovagoltam Bogárnak hívják és nagyon aranyos ^^ és szerintem is jó ez a név :)) ( fossza99)
2011. szept. 18. 12:01
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Így is megtanulhatsz lovagolni, főleg ha pl kevesen vagytok, vagy besegítessz. Szerintem az nem igazi lovazás, mikor valakinek pl akár saját lova van, de le nem ápolja, csak ráül. Nekem sincs lovam, viszont ahol lovagolok, ott takarítok alattuk, lemosom, leápolom, mindent megcsinálok rajta, amit tudok, csak épp nem mi etetjük őket, mert sem oylan korán, sem olyan későn nem vagyunk kint. Szóval igen, ez is igazi lovazás, de foglalkozz is velük, ne csak lovagolj, úgy az igazi:)
2011. szept. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Valakinek nem lehet saját lova. De a lovaglás egy nagyszerű élmény lehet, ha valaki rendesen megtanul lovagolni. Nekem van lovam, de tudom, hogy mit éreznék, ha egyszer csak történne valami, és meg kellene válnom tőle. Te kihagynád ezt a felejthetetlen érzést, amikor a lovaddal tökéletes összhangban vagy, és együtt vágtáztok?
2011. szept. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer egy 8 éves kislány elkezdte magyarázni, hogy ő már nagyon sok ideje "lovagol". Nem sokkal késöbb kiderült, hogy éves szinten kb. 5-szőr egy vidámparkban pónin sétál körbe-körbe. Viccelsz? Hogyne! Attól még hogy nem vagy dús gazdag és nincs saját lovad, attól még az igazi lovaglás. Valaki napi szinten, valaki 2 hetente 1 alkalommal tud csak eljutni egy lovardába.
2011. szept. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
én 3 éve lovagolok, kb 2héten át szinte mindennap mentem, aztán csak heti 1szer, majd volt hogy ingyen lehetett, olyankor 2hónapon át mindennap lovagoltam. mostmár 1 éve heti félórát megyek. és igen, igazi lovaglás, nem az számít hogy a tiéd e. ugyanúgy szeretheted mintha a sajátod lenne :)
2011. szept. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy jó :) Hidd el nem az számít, hogy van-e lovad.. számtalan embernek raknak a feneke alá lovat és mégsem tud lovagolni, sőt van olyan, aki értékelni sem tudja, hogy milyen szerencsés. Ne aggódj, ha elhatározod magad, egyszer biztosan lesz majd rá lehetőség, hogy legyen saját lovad! Addig is örülj neki, hogy lovagolhatsz, próbálj minél többet tanulni, hogy mire saját lovad lesz, minél tapasztaltabb légy és ne foglalkozz azokkal, akik előadják, hogy milyen nagy lovasok - sajnos sok ilyennel fogsz találkozni, ha lovas körökben maradsz.. Sok sikert :)
2011. szept. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sosem tudhatod, hogy mit hoz az élet. Lehet még a végén egy neves lótenyésztő, vagy lovas lesz belőled. Mondjuk rengeteg vállalkozó dönt úgy, hogy vesz néhány lovat, és vagy tenyészti őket, vagy lovagoltat, vagy pusztán hobbiból tart lovakat. És bizony vannak olyanok, akik életükben még lovon sem ültek, vagy lovat se láttak.

És igen, ez is igazi lovaglás. A lehetőségeidhez mérten kell hozzáállni a dolgokhoz.

2011. szept. 25. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!