Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek, hogy nyugton...

Mit tegyek, hogy nyugton maradjon?

Figyelt kérdés

Van egy öt éves lovam. A nyergelést jól bírja, kantározásban profi :)

De mikor kikötöm, nem hajlandó nyugton maradni, csak ha adok neki valamit rágcsálni. Nem sovány, nem éhezik, igazából legelőn van egész nap, csak estére meg rossz idő esetén van bezárva a boxba. És ha dolgozunk, akkor sem az a rohanós, leginkább akkor megy, ha kérem, illetve edzés után, lépésnél magától, amíg jónak érzi.

A lábait adja, addig nyugton marad, ha kérem, arrébb áll, hogy elférjek. Igazából nem vészes, csak érdekel, hogy valaki tudja-e, hogy miért csinálja ezt, illetve hogy bírhatnám rá, hogy megálljon egy helyben, mert kistesómék is szeretnék csutakolni, meg hasonlók, és így nem szívesen engedi őket oda anyám. (Mondjuk a paci figyel, és nem lép oda, ahol vannak, legyen az akár kicsi gyerek is, de a szülők ilyenek, főleg, ha nem ismerik a lovakat).


2011. szept. 21. 22:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
hát nem tudom, de hogy milyen krva jó neked, h van egy lovad!!!
2011. szept. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%

Első, LOL :D

Amúgy tényleg klassz lehet, bár a ló az egyetlen állat, amitől rettegek. Még a pónitól is.

2011. szept. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ha tudnád min mentem keresztül, mire megkaptam!! Azok a lelki hullámvölgyek, amiket műveltek velem, hogy igen, nem, igen, nem, stb..., főleg, mikor már megvolt a paci is, megnézve, kipróbálva... nem kívánom senkinek.

De én tartom el, szóval az enyém teljes mértékben :) (csak mielőtt megszólnátok, hogy könnyű lovat tartani, ha kapom...)

2011. szept. 21. 22:21
 4/14 anonim ***** válasza:
tépi magát, vagy csak megy össze vissza?
2011. szept. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Előre, hátra, jobbra, balra. Felcsavarja magát az oszlopra, megfejeli a gerendát, meg ilyenek. Szóval nem hisztizik, meg rángatja a fejét, hogy kiszabaduljon.

Mert edzés után simán le tudom szerszámozni, hogy nem kötöm ki, és nem megy el, csak áll, mint a birka, úgy is adja a lábait, de előtte nem. Akkor képtelen megállni. Pedig nincs tele, mert nem áll egész nap...

2011. szept. 21. 22:46
 6/14 x) ***** válasza:
34%
Én is adok neki enni valamit általában... úgy nyugodtabb mert elfoglalja magát. Nincs ezzel olyan nagy probléma szerintem. :)
2011. szept. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nincs, csak engem zavar, mert úgy eszik, mint egy disznó. Dinnyeevés után... fel kell mosni a lovardát. De még a zabot is úgy eszi, meg mindent...

Ha nem adok neki, akkor segít magát letakarítani, meg piszkálja a fülem. Kicsit bolond, de valami megoldás azért jó lenne erre...

2011. szept. 21. 22:51
 8/14 anonim ***** válasza:
én azt ajánlanám, hogy valaki fogja meg neked, amíg nyergelsz, ilyesmi. valaki álljon a ló fejénél, ha mocorog, akkor egy rántás lefelé a vezetőszárral és "ááállaló" :D erre meg fog lepődni, és megmerevedik remélhetőleg, ebben a pillanatban simi. nem kell nagyot rántani, csak akadjon meg az orrában a kötőfék. ha ez már okés, akkor ki lehet kötni, de valaki még ekkor is legyen a fejénél, és mehet a hangsegítség, ha szükséges. még később elég leszel te is, meg az "ááá" hang :) ha valami nem okés, akkor mindig lépj vissza egy szintet
2011. szept. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hallottam olyanról, hogy kikötötték vagy 1 egész napra, és utána egész tűrhetően bírta a kikötést, de nekem ez annyira nem szimoatikus.

Az enyém a patamosóban csinálja ezt, valószínűleg azért, mert nem látja h mi történik körülötte. Amióta ezt megsejtettem, úgy forgatom h mindig lásson, és azóta tök nyugis :)

Nem lehet h nálatok is a kikötő elhelyezkedése a gond?

2011. szept. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
nekem is egy múdszer vált be... kikötöttem és 4óra múlva elengedtem... és mindíg megcsináltam és megszokta :D
2011. szept. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!