Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet leszoktatni a...

Hogyan lehet leszoktatni a yorkit arról, hogyha meglát egy másik kutyát nyugton maradjon?

Figyelt kérdés
1éves,fiú,és mindig az van,ha lát egy kutyát,teperne hozzá mint az őrült.Néha odaengedem a másikhoz,akkor minden oké,de általában a kutyák nem vevők a barátságára,mert méreténél fogva szerintem azt sem tudják hogy micsoda:)Ha nem engedem oda,akkor meg visít,és nem akar tovább jönni.Értem én hogy barátkozna,meg ilyesmi,de ezmiatt például a dokinál se tudok a váróteremben lenni,mert mindegyikhez oda akar menni,és nem bír magával.A többi kutya tök nyugodtan elvan.Amúgy mindegy neki hogy fiú vagy lány.Mit lehet vele csinálni ilyenkor?
2010. ápr. 18. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a baj alapvetően az, hogy csak NÉHA engeded oda. Vannak kutyaiskolák, ahol kifejezetten kistestű kutyáknak is vannak külön csoportok. Érdemes lenne elvinni oda szocializálni, te megtanulhatnád, hogyan közömbösítsd a kutyád és sok egyéb hasznos dolgot. Ha pedig van a környéken hasonló kutya-gazda páros, járjatok együtt sétálni, póráz nélkül (ehhez meg kell tanítani a behívást) és ha a kutyádnak lesz lehetősége kutyákkal érintkezni, játszani, akkor megnyugszik és nem akar majd mindenáron mindegyikhez odamenni.
2010. ápr. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Meg honnan tudod, hogy nem vevők a barátságára? Összeszaglásznak, puszi-puszi, mennek tovább. Ennyi. Ritka az, ha verekednek, de ezt már messziről látnád a testbeszédükön, meg vicsorognának, hörögnének egymásra. Nem mondom, egy yorkit nem kell egy vicsorgó staffihoz odaengedni, de ha amúgy csóválva közelítenek egymáshoz, mérettől függetlenül is odaengedhetnéd - és oda is kell! Ha ezt nem teszed, később még nagyon sok problémátok lehet.
2010. ápr. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Rosszul gondolod, a másik kutya pontosan tudja, hogy egy fajtárs közeledik. Elég képtelen dolognak tűnik, hogy eddig csak barátságtalan kutyákkal találkoztál, akik meg akarják támadni a yorkidat.

Ne féltsd azért, mert csak 2-3kg, engedd oda bátran más kutyákhoz, hadd ismerkedjen, hadd szaglásszon, hadd játsszon. Ha behívható, a legjobb, ha póráz nélkül engeded oda.

Pont azért visít, azért olyan izgatott, mert nem szoktad oda engedni, ő pedig őrült módon szeretne kapcsolatot létesíteni a többiekkel.

Minél több kutyát ismer meg, annál jobban meg fog nyugodni.

Amúgy közömbösítésre ebben a sorozatban számtalan példa van (alapvetően jutalomfalattal való figyelem elterelés vagy másik irányba elvezetés): [link]

2010. ápr. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Póráz nélkül nem sétálok vele,mert fürge mint a nyúl,és nem tudom elkapni.Nem arról van szó,hogy nem akarom más kutyához odaengedni,hanem arról hogy nem mehetek oda mind a 100kutyához,akit csak ő meglát.
2010. ápr. 18. 14:55
 5/10 A kérdező kommentje:
Félreérthető volt amit írtam lehet,mert nem barátságtalanok vele,hanem csak közömbösek,nem érdekli őket az én kutyám:)
2010. ápr. 18. 14:57
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a könyvajánlót:)
2010. ápr. 18. 14:58
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Meglátod, ha elég közel engednéd a kutyádat a másik kutyához, amaz is lehet érdeklődést mutatna.

Elég nagy baj, hogy nem tudtok póráz nélkül sétálni. Te hogy éreznéd magad, ha egész életed így kéne leélned, mindig bilincsben, madzagon vezetve? A kutyát amúgy sem kergetjük, hanem hívjuk. A behívás megtanításáról rengeteg cikket találsz a neten. Ne kárhoztasd a kutyusod ilyen gúzsba kötött életre, tedd boldoggá, hagyd meg neki a lehetőséget a fajtársakkal való kapcsolatra, a póráz nélküli önfeledt játékra. Ez persze munka, neked kell érte tenni, hogy elengedhesd és visszajöjjön. Olvasgass sokat a behívásról, menj el a kutyussal kutyaiskolába és kérdezz tőlünk is bátran, segítünk!

2010. ápr. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem azért sétáltatom pórázon,mert rosszat akarok neki,hanem azért hogy ne rohanjon ki autó,vagy bármi elé.Kis korában lehetett anélkül,ahogy nagyobb lett,ha elvonta valami a figyelmét egyből futott utána.4dolog van,ami irritálja a rendőr-és tűzoltó,biciklisek,és gördeszkások,rájuk kimondottan haragszik.Ja,és a madarak.Volt arra is példa,hogy meglátott egyet,és nem érdekelte,hogy tóba esik,akkor is üldözte,épphogy el tudtam kapni.Szóval ezért kell a póráz.A jutalomfalat pedig nem érdekli.
2010. ápr. 18. 15:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Erre mondom, hogy kemény munkával meg kell tanulnod kontrollálni a kutyát és neki is meg kell tanulnia engedelmeskedni bármilyen körülmények között. Én megértem a félelmedet, de ez így nem élet neki, ezt te is beláthatod. Nyilván a póráz nélküli sétának megvan a maga helye, nem a forgalomban és a szűk járdán, ahol másfél méterre száguldanak az autók. Biztosan van a közelben kutyafuttató vagy park vagy rét vagy bármi. A városi zajokhoz is szoktatni kell a kutyát, a kutyaiskolában ebben is segítenek.
2010. ápr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Közben beteg lett szegénykém,be kellett vinni a kórházba,remélem fel fog épülni:(((((
2010. ápr. 19. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!