Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen negatív tapasztalataito...

Milyen negatív tapasztalataitok vannak a lovardákkal, és a lovas oktatással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nálunk a lovardában ami ment, az kész katasztrófa volt. Az edzőnk, aki mellesleg nem volt hivatásos oktató,egy lovas volt csak a többi között, és valójában egészen más feladatot látott el a lovardában, nem volt szégyenlős kijelenteni mindenki előtt, hogy őt úgy sem érdekli, ha elmegyünk az alacsony minőségű oktatás miatt, mert úgyis lesz egy következő generáció. Az emberek olyanok, mint a rongyok, ha elhasználódnak, akkor el kell őket dobni. Nem számított neki, hogy hogy lovagolsz, ha jött egy pénzesebb illető, akkor simán át kellett neki adnod a lovad. Az nem számított, hogy az újoncka nem tud lovagolni. A legdurvább az volt, hogy mindezt a szemedbe is mondta nem csak nekünk, hanem a szüleinknek is, és mindenkinek, aki jelen volt. A saját belovaglóját a vendégek előtt megalázta. Nem szép dolog a káröröm, de azóta az illető "edző" erős nyugtatókon él, és idegileg egy roncs lett (de viszont már vezető pozíciót tölt be a lovardában. Az az érdekes, hogy én arról az edzőről egyetlen jó szót sem hallottam senkitől.
2011. szept. 23. 03:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom,mennyit fizetsz ezért,de gondolom sokat.El kéne gondolkozni a bértartáson,az olcsobb lehet főleg ha össszeállsz valakivel felesbe,akkor nem vehetik el a lóvadat annyit és akkor lovagolsz amennyit akarsz!Én igy tartom a lovamat a lovardában 24 órás felügyelet alatt van ellátják,plusz a lovarda tulajdonosa szakmailag és egészségügyileg is felügyeli a lovat csak minőségi abrakot kap,oltás rendszeres orvosi ellátás.Eljött megvenni a lovat,és csak akkor vettük ,meg amire Ő azt mondta jó megvehetjük stb,és ingyen oktat minket,szeretetből. család használja (3-an) és a ló is meghálálja szerettel.Most pl.az unokája Lipicán van fogathajtó vb indul.és megyünk le 2 napra szurkolni! A lovarda kiválasztása nagyon fontos
2011. szept. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
folytatnám A lovarda kiválasztása nagyon fontos a környékünkön több lovarda van ,némelyikbe horror árak,ahol meg elfogatható ott a tartás kritikán aluli.PL.addig nem adnak a lónak enni amig maga alól a pisis almot fel nem eszi! Vérlázító!
2011. szept. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy bár van rá törvény, de senki nem tartja be, hogy ki lehet lovasoktató, edző, és ki tarthat fenn lovardát. Jelenleg úgy áll a helyzet, hogy aki már kétszer látott lovat, az edző, aki pedig ült is már rajta kétszer, az nagyjából az olimpiai kvalifikációtól csak hajszálnyira áll. :-(

Szerencsére vannak kivételek, de tény, hogy a lovardák többségében kritikán aluli az oktatás színvonala, a balesetvédelem hírből sem ismert, a felszerelések bőven hagynak maguk után kívánnivalót, a lovak abszolút nem ideális, sokszor kifejezetten rossz körülmények között vannak tartva, a bértartás csak a pénzről és nem a lóról szól, stb....

Ideális esetben - és ez lesz nálunk, ha végre sikerül befejezni a munkálatokat, mert most az oktatással is, a bértartással is leálltunk, amíg átalakítások zajlanak - a lovaknak karám és legelő korlátlanul rendelkezésre áll, takarmány csakis kiváló minőségű és egy percet sem tölthet el nálunk olyan lovász, aki nem bánik szeretettel az állatokkal.

A lovasoktatást csakis szakképzett edzők (ketten is vagyunk a családban) végzik, erre megfelelően képzett lovakon, védőfelszerelés használata kötelező (kobak, csizma vagy chaps, esetleg gerincvédő), ha nincs saját, adunk.

Bértartott lovaknál a gazda szava dönt, de igyekszük a kezdő lótartóknak segítségére lenni, hogyan is érezné magát jól a ló. A bértartásban benne van a nappali legelő, karám, éjjelre box, napi almozás, reggel-este abrak és szálastakarmány, napközben legelés, korlátlanul elérhető a lovaknak a víz. Ez az alap. Kérésre körmöltetünk, patkoltatunk, de saját kovácsot is lehet hozni. Mivel az állományt egyidőben érdemes féreghajtani, így azt mi vállaljuk, de azt a féreghajtót adjuk be, amit a lótartó szeretne. Oltás mehet egyénileg, de ebben az esetben kérjük róla az igazolás bemutatását, vagy megcsináltatjuk mi. Extra kívánságok (lótáp, lenmag, stb. etetése, ló napi ápolása, mozgatása) megbeszélés tárgya, természetesen külön díjazás ellenében. Nyalósó minden bokszban.

Iskolalovainkat időről-időre átlovagoljuk, egy ló csak nagyon kivételes esetben megy egy nap kétszer, heti egy terep és egy pihenőnap minden körülmények között "jár".

Régen is így csináltuk, ha újra beindulunk, még inkább így lesz, vagy sehogy, nekem nem fér bele a lelkivilágomba, hogy másként legyen.

Hétvégén szervezett tereplovaglások vannak, ahová csaltakozhat bárki a saját lovával, illetve ugye a tanulóink, lovasaink a mi lovainkon.

Mindig segítettünk és ezután is segíteni fogunk egymásnak, pl. ha van valaki, aki a saját lovával kimegy ugrani, általában mindig akad egy segítő, hogy rakja a rudat, figyelünk egymásra.

Edzések azok számára, akik bérben tartják a lovaikat, egyénileg és csoportosan is lehetséges, csak egyeztetni kell.

Nem gondolom, hogy mi vagyunk/leszünk a világ legjobb lovardája, sok hiányosságunk van, nincs fedelesünk, jártatógépet akkor se engednék a portára, ha lenne rá anyagi keret, ha valaki ilyet keres, máshol próbálkozzon, de szerintem ez a hozzáállás kellene legyen az alap, aminél még többet nyújtani lehet, de kevesebbet nem szabad.

2011. szept. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Gabka77! Nálatok nagyon szívesen tartanám a lovam!
2011. szept. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező! Ne legyél már veréb, én ezt a lovit rég otthagytam volna. Mi az, hogy jön a pénzesebb és add át a lovat? Kifizetted az órát? Akkor lovagold is végig, vagy ha nem, akkor adják vissza a pénzed. Ilyenekkel simán lehet menni a fogyasztóvédelemhez is, akkor bizony nagyon csúnya tisztogatás lenne a vége, mert jön az APEH is, hogy adnak-e számlát, nincs képesített oktató nem lehetne elvileg lovagoltatni.

A vendég akkor is vendég, ha nem gazdag, de kifizeti az órát.

A másik a kamikaze oktatás, ahol nem számít a lovastudás, csak menjél. Ha szülő lennék tuti nem vinném oda a gyerekem, főleg hogy kijelenti a tag, hogy ő magasról sz@rik az egészre. A következő generációról meg annyit, ha elmondjátok fűnek-fának, hogy milyen gyatra az oktatás, akkor talán nem fognak annyian odajárni.

Válts amíg lehet.

2011. szept. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az a röhejes, hogy a lovarda amúgy tökéletesen felszerelt, és nagyon korszerű. Nincs az, ami hiányzik belőle. Nem sajnálták rá a pénzt. A lovakból sincs hiány, csak az oktatás a baj, de az nagyon. Aki nem is hitt nekünk, az saját maga tapasztalhatta meg, hogy milyen a mi "kedves edzőnk". Most már, hogy ő vezető beosztásban van, most egy olyan lovas oktat, aki szintén nem hivatalos oktató. Annyival jobb, hogy ő legalább kedvesebb. Állítólag díjlovaglást oktatnak, de az, hogy az összeszedettség, vagy félfelvétel, esetleg a belső állítás, vagy a hajlítás, arról azt se tudták, hogy eszik vagy isszák.
2011. szept. 23. 11:43
 7/8 anonim ***** válasza:
9.26, köszönöm! :-)
2011. szept. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem az a fontos h egy lovarda milyen felszerelt. Főleg ha csak lovagolsz és nem lovat tartasz ott. Én 2 helyre járok lovagolni. Egyikben sincs fedeles meg egyéb extrák. Egyszerű bokszok egy karámmal. Jártam egy harmadik helyre ahol volt fedeles meg sznob bértartó lovasok. Az edző állítólag bejárta fél Európát h tanuljon, mégis többet tanultam azokban az egyszerű lovardákban mint ott ráadásul ott az volt h melegíts be magad, aztán úgy 25 perc után bejött az edző mondott még 1-2 feladatot amit meg kellett csinálni és vége volt az edzésnek. Különösebben nem foglalkozott vele h min kéne javítani.
2012. jan. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!