Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasport=essünk egymás torkának?

Lovasport=essünk egymás torkának?

Figyelt kérdés
"Nem ide való", "hiányos a szervezés", "ennek nem lenne szabad megtörténnie", "kevés a pénz", "mert úgyse jön ide senki" ... és még sorolhatnám. Kifogás kifogások hátán. A Nemzeti Vágta apropójaként jutott az eszembe a kérdés, hogy vajon Magyarország lovas sportja nem másról, mint a kifogásokról? Arra akarok kilyukadni, hogy végre valami történik Magyarországon, és erre mindenki azonnal letámadja azzal, hogy nem oda való, nem jó a szervezés, stb. Ez lenne a megoldás? Csakhogy nem csak a vágtával volt ez így, hanem majdnem mindennel. Szerény véleményem szerint a hibákból tanulni kell, a hiányosságokat pótolni kell, és nem mindjárt annak a torkának esni, akinek van néhány jó ötlete. Csakhogy ennek az ellenkezője történik. Amint valaki valamibe belekezd, legyen az verseny, lótenyésztés, vagy bármi, ami a lovakkal kapcsolatos, azonnal rosszmájú megjegyzéseket kap, és szegénynek még hogy az életkedvét is elvegyék, lealázzák a sárgaföldig. Ez helyett inkább tanácsokkal, ötletekkel, vagy bármilyen módon segítenünk kellene egymást. Könnyű úgy az észt osztani, hogy otthon ülsz a kényelmes fotelodban, és bírálsz mindenkit. Nem rosszból írtam ki a kérdést, és senkit nem szeretnék megbántani, de ha előrébb szeretnénk haladni, akkor inkább örüljünk annak, amit eddig sikerült létrehoznunk, és ami pedig hiányos, azt pótoljuk.
2011. szept. 25. 05:19
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
*sajnos
2011. szept. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
71%

Egyetértek az előző válaszolókkal. Ez a vágta szerintem szégyen az országra nézve. A szervezők között sok "hozzáértő" ember közül egyiknek sem tűnik fel, hogy a galopp nem egy újkeletű dolog. Már több száz éve rendeznek lóversenyeket világszerte és igen, követtek el hibákat és TANULTAK belőlük. Ezek után nem szabadott volna olyan fatális hibát elkövetni, hogy a pálya nem TÖKLETESEN biztonságos. Nem értek a lóversenyzéshez, de azért az nekem is feltűnik például, hogy más versenyeken a nézőtér nem a pálya közvetlen közelében van, hanem távolabb, hogy egy pillanatra se kockáztassák a nézők biztonságát.

Már majdnem 20 éve lovagolok, de nem tudnának nekem annyit fizetni, hogy a nemzeti vágta közelébe vigyem a lovam. Sokkal érdekesebbnek tartom a többi bemutatót, amit nem a hősök terén rendeznek. A szervezők helyében inkább az előadásokra helyezném a hangsúlyt és nem a nyílvános állatkínzásra.

2011. szept. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
bocsi :) előző vagyok: nyilvános (rövid i)
2011. szept. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
86%

A Nemzeti Vágta apropóján ötlött fel benned a kérdés, ami persze nyilvánvaló volt, mert ÉRDEKES, más egyéb lovas rendezvények mindig flottul és biztonságosan zajlanak. Ott van pl. az OTP lovas világbajnokság decemberben, vagy vegyük a Széchényi emlékversenyt, vagy a Mesterek Tornáját - nem tudom mennyit mondanak neked ezek a nevek - esetleg a kiskunhalasi/kaposvári OB-t, itt soha nem történnek ennyire súlyos balesetek, vagy ilyen fatális rendezői hibák, mint az általad oly támogatott Nemzeti Vágtán, ami konkrétan egy vicc.

Egyszerűen fel nem foghatom, hogy lehet az, ha galoppversenyt - mert főleg azt tartanak - akarnak látni, vagy láttatni az emberekkel, akkor azt miért nem lehet a Kincsem Parkban rendezni, ahol NORMÁLIS indítóállások vannak - nem ez a gagyi madzagos megoldás - NORMÁLIS PÁLYA van, és legfőképpen nem pusztulnak bele a lovak a futamba. Mert a Nemzeti Vágtán ez történt, ebben az évben két ló is elpusztult, és a szervezők be merték nyögni - legalábbis ezt hallottam - hogy semmi gond, a legjobb állatorvosok dolgoznak az "ügyön" - aha, gyorsan leoltják szerencsétlen állatokat, mert egy lógó belű - szó szerint! - egyeddel, helyileg semmit nem lehet kezdeni!

Kérdem én, hogy lehet olyan "galoppályát" építeni, ahol a kerítés ennyire veszélyes? Hol itt a felelősség? Mert baromira lehet annak örülni, hogy a lovacskák futkároznak körbe-körbe a Hősök Terén - hű de nagy megtiszteltetés - meg hogy be tudnak kaszálni egy rakat lóvét, és persze a törekvés is hű mennyire "nemes"... DE azoknak, akiknek a lova életébe került a verseny, nehogy már örülniük kelljen, "hogy hű de kafa, Nemzeti Vágtán voltunk"!

Ne haragudj nézz már meg légy szíves csupán egy sima területi - és nem falusi - versenyt mondjuk Kaposváron vagy a Tattiban - ha díjugratás vagy díjlovaglás érdekel, esetleg egy futamot a Kincsem Parkban - ha galoppra vágysz - és meséld már el nekünk, mikor látsz olyat, hogy egy ló felszakadt hassal jön le a pályáról...

Másrészt meg egy lovas verseny PONT nem arról szól, hogy na akkor kezdjünk el kísérletezni, mi és hogyan válik be, és akkor majd jövőre változtatunk rajta, úgysem számít, ha teszem azt két ló elpusztul. Két ló ide vagy oda már nem oszt, nem szoroz???

Nem ez nem így működik! Egy lovas rendezvény igenis legyen minőségi, biztonságilag tökéletesen felszerelt, és mivel nem egy kis falusi libakergetőről van szó, legyen már színvonalas, és ne engedhessék már maguknak azt, hogy lovak életébe kerüljön. Mert itt országos versenyről van szó, nagy tömeget vonz, és sok lovas de sok laikus is nagyon kíváncsi rá. Itt nem lehetne ilyen szarvashibákat elkövetni.

Szerintem itt most pont nem arról van szó, hogy a lovasok rosszmájúak lennének. Egyéb versenyeken jó a hangulat, mindenki ismer mindenkit, támogatjuk egymást, ha baj van segítünk egymáson, szóval szerintem azzal semmi gond nincs, hogy ne támogatnánk egymást. Az új ötleteket is szívesen vesszük, nem lenne semmi gond ezzel a Nemzeti Vágtával sem, ha NORMÁLISAN lenne megszervezve. Mert tudod a lovaglás nem arról szól, hogy felülök és motorkerékpár, és ha elpusztul veszek másikat. Akármilyen származású vagy fajtájú lovaink vannak, azokat mi imádjuk és vigyázunk rájuk, mert ők a társaink, a barátaink.

Pl. most is volt nálunk megyei forduló egy új helyszínen és mindenki támogatta a szervezést, hogy minél jobb legyen, és jó is volt. Ez nem igaz, hogy "amint valaki valamibe belekezd, legyen az verseny, lótenyésztés, vagy bármi, ami a lovakkal kapcsolatos, azonnal rosszmájú megjegyzéseket kap, és szegénynek még hogy az életkedvét is elvegyék, lealázzák a sárgaföldig." Az alázás és a rosszmájúság ott kezdődik, ha hibák sorozatát követik el. Márpedig a Vágta nem ebben az évben került megrendezésre először, mégsem látni SEMMI javulást. sőt...

2011. szept. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
89%

Az előttem szólóknak igaza van... A lovak nem forma1-es autók hogy ha szétmegy az egyik kanyarban veszek egy újat...

Ha rendesen AKARNÁK megcsinálni, és nem csak a zsozsó járna a rendezők fejében, szerintem mindenki támogatná a Nemzeti vágtát. A többieknek igazuk volt, először is egy biztonságos pálya kéne, nem értem h miért kell éppen a Hősök terén tartani. Arra persze volt pénzük hogy Angliai homokkal töltsék fel azt a pályát... A start meg egyszerűen förtelmes...Milyen az hogy valamelyik ló a startnál egy lóhosszal előrébb startol mint a másik meg a felvezető nem engedi el a rajtnál a lovat meg ilyenek. Meg igazán csinálhatnának egy ilyen lovastudást felmérő izét, mert az már szánalmas h boldog boldogtalan újgazdag tanulatlanok indulnak akik alig-alig tudnak fent maradni a lovon, de ők indulnak a Nemzeti Vágtán mert mily státusz szimbólum is az ha ők végig libegnek a ló sörényébe kapaszkodva, pattogva a Hősök terén. Aztán az meg már nem gond ha a lova meg közben felkarul... Nem tudom h hallottátok-e (a tv-ben a közvetítésben mondták) h volt egy olyan pali pl. aki csak is kizárólag azért kezdett el "lovagolni" hogy ő idén indulhasson a vágtán.

2011. szept. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
70%
16:22 vok nah kérdező ezekre mondj vmit kérlek szépen.
2011. szept. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
A kérdés alapjaiban NEM a Nemzeti Vágtáról szólt, hanem attól, hogy a lovassport nem eléggé támogatott, ugyanis több az ócsárolás, mint a megoldás. Csupán arról jutott eszembe!
2011. szept. 27. 01:59
 18/27 A kérdező kommentje:

Igaz, hogy azzal kezdtem, de a lényeg az utána következő sorokban van! Ha már a Nemzeti Vágtánál tartunk, akkor úgy tűnik bővebben ki kell fejtenem a véleményemet, mert nem pont a vágtával kapcsolatban kértem a véleményeteket! Ami nemzeti Vágtát illeti, az ötlet jónak tűnik, viszont az javítani kellene a színvonalon, mert azt már láthattuk, és voltak szívesen ennyien kommentálni (csak nem azt, amit kérdeztem), hogy ez így nagyon nem jó.

Igen, voltam már versenyeken, és nem is egyen. A kisebb versenyektől kezdve egészen a nemzetközi versenyeken át. Idestova már több, mint 10 éve járok versenyekre. Mást se hallottam, csak panaszkodást, hogy így nem jó, meg úgy nem jó. Azt már tudjuk régóta, hogy a magyar lovassport nincs eléggé támogatva, azt is tudjuk, hogy sok helyen hiányos az oktatás, a bértartásokról ne is beszéljek, mert láttam már nagyon siralmas helyeket is. Megoldásokat viszont nem láttam! Azt már tudjuk, hogy mi a probléma, mivel mást se lehet hallani, de panaszokból nem lehet építkezni! Abba kell hagyni a siránkozást!

Ha még valakinek kérdése van, akkor nyögje ki!

2011. szept. 27. 02:13
 19/27 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Itt egy embernek volt kérdése, neked. Mi elmondtuk a véleményünket, és elmondtuk azt is, hogy rosszak a észrevételeid, mert szó sincs arról, hogy ne támogatnánk egymást. Ha rossz egy verseny, akkor következő évben oda nem megyünk, ennyi. Aki siránkozik, az azért teszi, mert nem ment jól - ugyanis a lovasok önérzete elég egyedülálló.

Egyébként meg nem lehet a hibákat csak úgy kijavítani. Ez nem ilyen egyszerű. Ahhoz rengeteg pénz kéne,nemcsak szervezői részről, de a lovasok részéről is, ami pedig jelenleg nincs elég.

Viszont ettől még korántsem érzem úgy, hogy a lovasok versenyeken ok nélkül szurkálódnának, vagy anyáznák egymást. Igen, köztünk is vannak nézeteltérések, de akik ismerik egymást és jól kijönnek egymással, azok mindig támogatják a másikat. Legyen szó lószállításról, vagy szerszámok kölcsönbe adásáról, takarmányról. A versenyszervezőket is támogatjuk, és ha tényleg jó a szervezés és élvezetes a versenynap, akkor meg pláne. A kezdeményezéseknek, ilyen-olyan fejlesztéseknek is tudunk örülni.

Én nem érzem azt, hogy ekkora bajok lennének. Mással van a baj, nem ezzel.

2011. szept. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
? egyébként nem értem miért lett mindenki egységesen lepontozva, amikor abszolút nem írtunk baromságokat, sőt... :S :( ?
2011. szept. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!