Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő, amikor látod,...

Mi a teendő, amikor látod, hogy egy nagytestű kutya rohan felétek és a te kutyád nem támad, viszont a másik a kutyád torkának esik?

Figyelt kérdés
Mit tudok ilyen helyzetben csinálni?
2011. máj. 3. 12:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

lerugdalom a kutyád az enyémről!vagy megfogom a nyakörvét és leszedem róla!

utánna meg melegebbre küldöm az értelmetlen gazdáját!

2011. máj. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem az a módszerem, mindig van nálam valami önvédelmi felszerelés, manapság úgy sem árt...és ilyen esetben ha rohan felénk egy nagy kutya, akkor bors, vagy gáz sprayvel már kapja is...úgy is látszik messziről milyen szándékkal közeledik. De egy gumibot is jó vagy egy tonfa... Engem kutya nélkül támadott meg egyszer két kóbor kutya, elég volt az elsőt lefújni már hátráltak is meg...legközelebb kétszer meggondolja az biztos.
2011. máj. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
Engedj el gyorsan egy macskát. :))))
2011. máj. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
utolsó ez nem volt vicces...
2011. máj. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem vicces volt...
2011. máj. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Hát ahogy Gangsta Zolee is csinálta, úgy fejenvágta a kutyát, amelyik az övét harapdálta, hogy még a keze is kettétört. :)
2011. máj. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
jaja, ott a pont!..:)
2011. máj. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

a "hivatalos" verzió szerint nem szabad közbeavatkozni, mert a támadó kutya komolyan megsebezhet.

attól is függ, mennyire agresszív a támadó kutya, ill. mekkora, milyen fajta.

ha kisebb, akkor a legjobb, ha engeded, hogy elszabaduljanak benned is az ösztönök és tiszta erődből védeni kezded a saját kutyád (ezt az indulatot megérzi rajtad a másik kutya is, és jó eséllyel megadja magát.)

ha viszont már nagyobb, vagy olyan fajta, aminek erős a harapása, és nincs a közelben más segítség, akkor a hátsó lábait kapd el a tövénél, ha tudod, de tartsd is meg, különben neked támadhat! közben húzd is, így nem nagyon tud majd megfordulni sem. jó esetben előkerülnek más emberek, akik segítenek, ha nem, szívás.

FONTOS!

nagytestű, bevadult kutyára SOHA nem támadunk, se bottal, se mással, a gázspray hülyeség, mert te is és a kutyád is kaphattok belőle. ha már bottal/kővel támadsz vissza, nem tudhatod, hogy elmenekül, vagy visszatámad, ez a legutolsó legyen, csak nagyon vészhelyzetben alkalmazd!

másik szabály, hogy elvileg elfutni sem szabad, de én voltam már olyan helyzetben, hogy egy beszari kan magyarvizslát akartam visszavinni az erdészhez, és a faluhatáron a semmiből egy egész kutyafalka kezdett üldözni, na ott rohanás volt fulladásig.

sajnos nincs egy olyan módszer sem, ami tuti beválik, mert sok minden befolyásolja a dolgok kimenetelét... a legjobb, ha minél több megoldást ismersz, és a bajban megpróbálod a legésszerűbbet választani. stresszhelyzetben az agyad úgyis más tudatállapotra kapcsol, és inkább ösztön alapján cselekszel...

2011. máj. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Már pedig közbe kell avatkozni, főleg ha nem egy erős kutyád van. Nekem speciel kuvaszok vannak, megvédik magukat ha arra kerül sor, de azért nem hagynám hogy nekik menjen, egy pár kóbor korcs... a spray nem hülyeség, csak jól kell használni, határozott fújás a szembe, jó időre ártalmatlanná teszi, el tudtok menni. Ha már ráugrott a kutyádra, akkor kell a gumibot amivel leütöd... Többnyire ha kutyával vagy, arra fog támadni, nem te rád, nyugodtan le tudod rendezni, nem egyszer kerültem ilyen helyzetbe...erre felé inkább összeverődött korcs falkák vannak, ha a falkavezért lerendezed meghátrálnak.
2011. máj. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Erre tényleg jó megoldás a bors, vagy paprika spray.

Nem biztos, hogy oda mernék menni, amikor (pl.) egy stafford és német juhász egymásnak ugrik.

2011. máj. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!