Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen ruhában menjek lovagolni?

Milyen ruhában menjek lovagolni?

Figyelt kérdés
Nem fogok venni külön lovas ruhákat pedig rendszeresen járok.Kobakot holnap kapok. Gondolom cicanaci és térdzokni jó nem? Írjátok le hogy ti miben jártok ( nem rendes lovaglócuccok)
2011. szept. 25. 12:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Akkormár inkább egy farmerben menj. A cicanadrág szét fogja dörzsölni a lábad. A csizma fontos.
2011. szept. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A cicanaci+térdzokni tökéletes! :)


Én nagylovasban vettem két 3-4.000,- Ft-os lovaglónacit, azokban járok, a cicanaci nem fogja sokáig bírni sajnos.


Felülre sose figyelem, mit veszek, az lényegtelen.


A cipőd legyen kényelmes, lehetőleg rendelkezzen sarokkal, de csak ha egy elnyűtt sportcipőd van, az is megteszi végső esetben.

2011. szept. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább farmerbe,mert a combodat is kidörzsöli a lovaglás nem csak a nadrágot.

Nem véletlen van az,hogy bőrt tesznek a combok közé.

persze napi 2-3 óra lovagláshoz nem kell i jenféle felszerelés.

Nekünk van 8 lovunk abból 6 hátas ló és járnak ide lovagolni,,és mim adunk kesztyűt és kobakot bőrvédőket.

2011. szept. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom én három évig jártam lovagolni, mindenfélét próbáltam, még rövidnadrágot is...mondjuk az tényleg nem volt jó, de ezenkívül szinte minden más jó volt: farmer, melegítő...akármilyen naci.
2011. szept. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
a lovasok miért vannak mindig térdzokniban? az nem kopik ki? :D mert dehogynem... meg úgyis ott a lábszárvédő nem?
2011. szept. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a farmer sem jó választás, saját tapasztalatból mondom. Én is azzal kezdtem, és borzalmasan nyomott. A cicanaci szerintem nem rossz ötlet, bár tény, hogy egy idő után eléggé el fog kopni. Próbáld esetleg a melegítőalsót, de ne azt a susogósat, vagy milyet. A térdzokni az tökéletes, még néha én is azt veszek fel, pedig nekem van rendes lovaglócipőm és lábszárvédőm is.
2011. szept. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Falun ***** válasza:

én néha néha eljárok lovagolni, már sok nadrágot kipróbáltam...


szerintem egy a lényeg, kényelmes legyen!


nekem a farmer, de valakinek a polár melegítő, valakinek a cicanaci, vagy a suhogós melegítő, stb :D


próbálgasd te is....


A lovaglás élmény legyen és ne feszengés mert dörzsöli a combod a nadrág.

2011. szept. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

én sokáig melegítőben jártam , ismerősöm farmerban jár.

a térdzokni hasznos, mert nem csúszik fel a naci szára.


cipő az ne legyen túl széles, h rendesen elférjen a kengyelben. Ne legyen nagy nyelve, h ne akadjon be. Egyenes talp, kis sarok.


Egyébként ha rendszeresen jársz, és nincs ellenedre a lovasnaci, a dechatlonos egész olcsó. Ha nem is a legminőségibb, de bírja egy darabig.


De igazából tök mindegy. Ami kényelmes.

2011. szept. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egy idő után rá fogsz jönni, hogy jobban jársz, ha beruházol rendes lovaglócuccra, de addig is:


A farmert nem ajánlanám, az egy elég durva anyag, meg a varrásai is elég durvák, a zsebek a fenekeden dörzsölhetnek, zavarhatnak.

Cicanadrág, vagy hosszú futónadrág, sportnadrág jó lehet, igen, térdzoknival. A cipődnek fontos, hogy legyen egy kis sarka, de csak olyan, és annyi mint pl. egy bakancsnak. Ezen kívül jó, ha vízálló. :)

Tehát én mondjuk egy gumicsizmát tudnék ajánlani.

Fölülre meg mindegy, a lényeg, hogy kényelmes legyen.

2011. szept. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem majdnem mindegyik lovas cuccból van több is (8 naci, 2 bőrcsizma, 1 gumicsizma, lábszárvédők, kobak, ... de nem tegnap kezdtem a lovaglást), de ha lusta vagyok, akkor melegítőben megyek ki lovagolni. Valamikor azt érzem kényelmesebbnek. Mondjon ki mit akar, az én dolgom, és én úgy is jól érzem magam!
2011. szept. 27. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!