Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, ha a ló lehajtj...

Mit csináljak, ha a ló lehajtja a fejét és kihúzza a kezemből a szárakat?

Figyelt kérdés

Kezdő lovas vagyok még.

Amikor megyünk ki pályára lovagolni, kb 5 percet kell menni füves terepen. Ilyenkor a lovam néha lehajtja a fejét, hogy egyen.

Annyira erősen húz, hogy egyszerűen nem tudom megtartani és kicsúsznak a kezemből a szárak. Volt olyan, hogy majdnem előre bukfenceztem.

De néha ha a pályán lovagolunk, akkor is így lehajtja a fejét (főleg lépésben, de néha ügetésben is) pedig ott csak homok van, nincs fű, amit meg lehetne enni.

Miért csinálja ezt a ló, és mit lehetne tenni?


2011. szept. 27. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
Régebben én is lovagoltam ,évekig. Muszáj hogy megtartsd a kantár szárát, vagy esetleg tegyél egy kicsi hirtelen felfelé húzó mozdulatot (húzd magad felé). A lovak nagyon akaratosak tudnak lenni, és önfejűek. De ha jól megvan zabolázva nincsen baj ;) :)
2011. szept. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok 13/L
2011. szept. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
lovagold elöre ,zárjon folyamatosan a csizma,és ne enged ,hogy kihuzon tartsd meg a szárakat és tedd le mélyre a kezed, közben hátulrol hajt a csizma a pályán valoszínü,hogy csak szorakozásból csinálja,lovagold a kezedhez,ezt ugy kell ahogy az elején leírtam.
2011. szept. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod tartani és már lehajtotta a fejét akkor próbáld meg felhúzni neki, ha nem sikerül adj neki egy kicsi pálcát.

Füves részen gondolom enni akar de meglehet hogy csak "szabadság"kell neki ha rövid száron lovagolsz akkor úgymond kikéri a szárat:)

2011. szept. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha pályán csak szemétkedésből hajtja le a fejét, hogy kikerüljön a kontroll alól, akkor annak mindig van valamilyen előjele, pl egy picit megemeli a fejét vagy megfeszül egy pillanatra. ilyenkor rá kell tartanod, akadjon bele a kezedbe, hosszú pálcával pöccintsd meg hátul. abbahagyni valószínűleg sosem fogja, de korrigálnod kell minden egyes alkalommal
2011. szept. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 x) ***** válasza:
Hát ezt eleve ki kellene nevelni belőle de a legtöbb ilyen lovardának nevezett helyen sajnos nincs meg a kellő idő türelem és akarat hozzá. Annyit lehet tenni (mint ahogy már előttem leírták) hogy előrefelé lovagolod, pálcával néha adsz neki egyet ha ezt csinálja és fölrántod a fejét. Valamint hátrébb helyezed a testsúlyodat a nyeregben ezzel is akadályozva a bakolást. De valószínűleg unja is a körbe-körbe járkálást. Iskolaló, napi szinten 6-8 órát dolgozik körbe-körbe. Biztos be van fásulva. Mondjuk ez ellen sajnos te nem tehetsz semmit...
2011. szept. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha nem rúg ki/bakkol a pálcára akkor vágj oda neki egyet
2011. szept. 28. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Folyamatosan játszd át a száját.
2011. szept. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!