Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó kutyám félti az ennival...

Tacskó kutyám félti az ennivalóját (amikor eszik megakarom simogatni, akkor a fejét lehajtja elfordítja közben morog és vicsorít) Ezt eljátsza, akkor is, ha van nála valamilyen ennivaló PL. Csont. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szegénykének az idegrendszere nem a legjobb.Őt nem lehet a nyakánál felemelni,de még hangosan rászólni sem ,mert utána fél.Egyébként okos és ügyes kutyus.
2010. jún. 19. 00:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
19%
enyém is ilyen. egyszerű: ne piszkáld miközen eszik. (azt én sem szeretem :))
2010. jún. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
nem félti a kaját, csak közli, hogy te, mint a falkában alacsonyabb rangú takarodj el és hagyd enni a főnököt....egyél te először, hogy megtanulja, ki a főnök (táljába kaját teszel és úgy csinálsz, mintha ennél belőle) + tanítsd meg, hogy csak akkor ehet, ha engedélyt adsz rá ;)
2010. jún. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
41%
Nem azért, de te sem szeretnéd, ha evés közben simogatna mondjuk anyukád, szerintem téged is zavarna. A kutyát evés közben békén kell hagyni. Meg a kutyákban benne van még a farkas ösztön. Ott kinn a vadonban meg kell becsülni az élelmet, és a kutya ezt teszi otthon is. Nem fogja a kedvedért elengedni.
2010. jún. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyámnak eléje teszem a kaját, és azt mondom neki egyél. Csak akkor eszik, viszont utána békén hagyom, mert visszanéz rám és nem éppen barátságosan.
2010. jún. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%
00:53 ja, de ha a másfél éves totyogósod véletlen odamenne a kutyához, amikor az eszik és megharapja a gyereket a kutyus, akkor is a kutya a hibás, mi?...vagy, ha az utcán bekap valami mérgezőt a kutya, képesnek kell lenned elvenni tőle, mert belehalhat.....szerintem, párszor már lezongoráztuk, hogy nem helyénvaló viselkedés a kutya részéről, ha morog, harap, amikor valaki közelít a kajája felé...az én kutyáim nem extra jól neveltek, vannak nevelési hiányosságaim, de soha nem merne megkapni vagy morogni rám, ha a kajájához nyúlok...de ez nem azt jelenti, hogy ok nélkül piszkálom, ha eszik bármelyik is
2010. jún. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Enyém is,csak akkor eszik ha mondom neki,hogy tiéd.Evésközben nem szoktam piszkálni őt,csak amiikor elkezd enni megsimogatom és ennyi.Ezt a falkavezérséget meg nem értem,mert megcsinál mindent,ha kérem.Tanulásnál is kolbászt kap,akkor is ha megakarom simogatni morog és vicsorat.Egyszer közel hajoltam hozzá és kíváncsi voltam,hogy megharap-e,de nem harapott meg.Elkezdet vicsorítani morogni és közben nyalt.Nem az idegrendszere gyenge?
2010. jún. 19. 01:08
 7/17 Manócska'90 válasza:
100%

Szia!


Szerintem ez kicsit sem oké így. Az egyik válaszolónak teljesen igaza van, hogy egy kisgyerek bármikor belenyúlhat az ételébe, mert nem tudja, hogy nem szabad.


Mi pont ezért kezdtük a kutyánk nevelését azzal, hogy megtanítottuk: nem moroghat, ellenkezhet, ha evés közben hozzányúlunk vagy kivesszük a tápot a táljából. Lehet szadizásnak tűnik, de ahogy elhoztul és eljött az első etetés megmutattuk neki, hogy ilyet nem szabad csinálni (még csak az orrára se kellett koppintani, okos kutyus, megértette hamar). Ennek az eredménye, hogy bármelyik családtag - legyen az akár nála alacsonyabb (német juhászunk van) - evés közben elveheti tőle a kaját vagy kiveheti a táljából és a kutya semmit nem fog csinálni, csak ül és néz, várja, hogy visszakapja.



Szerintem ezt a kutyát meg kellett volna, vagy ha még nem késő, meg kell nevelni, mert ez veszélyforrás még Rád nézve is.


Van egy ismerős család: apuka, anyuka, két gyerek - és két hatalmas roti. Brutál, ahogy kinéznek, idegen a kapu közelébe sem mehet. De a kisebbik gyerekre ők vigyáztak! Azok aztán úgy meg lettek nevelve, szinte hihetetlen. Nyáron mikor a gyerek kint aludt a babakocsiban, a kutya ott strázsált mellette, tuképp őrt állt a picinél - és elhesegette a legyeket a kissrácról :D Teszem hozzá azért ők kaptak rendesen, hogy utána ilyenek lettek: egyszer mordult rá össz-vissz a gyerekre a kutya, mert az odatotyogott és megsimogatta, mikor az evett - de soha többet.



Ebből csak annyit akartam kihozni, hogy nem jó, hogy ezt csinálja a kutyád. Persze annak is igaza van, aki írta az ösztönöket és ebből a szempontból normális lenne - ha a vadonban élne és nem emberek között. A tacsidnak szerintem ilyenkor nem az idegrendszerével van probléma, csak ez a rész kimaradt a nevelésénél.


(Bocsi a sok írásért, csak annyira nincs kedvem közgazdászként azt tanulni, hogy mit bányásznak a Ruhr-vidéken...)

2010. jún. 19. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

0:53nak

persze nem kell zaklatni akutyát éves közben

viszont akkor is gáz ha rámorog, mert akk nem tiszteli mint falkavezér

2010. jún. 19. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

ezt kis korában kellett vna

hogy ott vagytok mikor eszik és néha belepiszkáltoka kajájába, hogy tudja h nektek mint dőnök mindent szabad

2010. jún. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Oké! Tudom,hogy ez baj!De azt senki sem írta le,hogy ilyenkor mit kell tenni?
2010. jún. 19. 02:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!