Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak hogy ügetésnél...

Mit csináljak hogy ügetésnél el tudjam engedni a nyerget? Nem tudok csak a szárat fogni mert olya érzésem van hogy leesek

Figyelt kérdés
valami tipp??
2010. júl. 14. 14:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezt szóban nem lehet elmagyarázni, de [link] itt könnyen meg tudod tanulni, és a lovászok is hihetetlen jó fejek. olcsó is.
2010. júl. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Első lépésként a nyereg helyett fogd a szár mellé a sörényét, és próbáld meg időnként elengedni.
2010. júl. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Valamit akkor kihagytak az oktatásod során.

Kétpontos ülést gyakorlod eleget...?

Csípőre tett kézzel kellett ügetned, stb.?

Lépésnél nem jön elő ez a félelem?

Kérd meg az oktatód, h egy orrzószíjat csatoljon fel előre a nyeregre, az mégsem olyan biztos pont, mintha a nyerget fognád.

Ha kell még segítség, nyugodtan írj privit!

2010. júl. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Megelőztek :)

A szíj jó dolog, de csinálj rengeteg egyensúlygyakorlatot sokat segíthet.

Sajnos amíg nem vagy egyensúlyban, nem nagyon fog menni...

2010. júl. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Azért lehet olyan érzésed h. leesel mert nem szorítod eléggé a lábaddal.A guggolás segít. Ja és eleinte fogd a szárral együtt a ló sörényét nyugottan.Később már nem lesz ezzel problémád.
2010. júl. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

14:58 vagyok.

Azt még hozzátenném, h semmiképp se fogj szárat addig, míg nem biztos az ülésed, mert ha elveszted az egyensúlyod, beleránthatsz a szájába - ha épp a szárba kapaszkodsz bele.

És nem kell "szorítani combbal". Egyensúlyban kell ülnöd, egyáltalán nem kell kapaszkodni!

Lépésben végezzetek tornagyakorlatokat, tán pár voltizs-óra is segíthetne.

2010. júl. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Futószár, futószár, futószár.... az oktatód nem tud tippet adni? Nekem sok sok kengyel nélküli futószáras óra kellett, hogy biztos legyen az ülésem. Igazából amíg valaki nem képes kitárt, vagy csípőre tett kézzel mindhárom jármódban biztonságosa ülni, annak a kezébe nem adnék még szárat, pont az ilyenek miatt, mert a ló szája nem kapaszkodó.
2010. júl. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
akkor lehet hogy az oktatóval van baj,? elgondolkoztam ma,hogy nekem még futószáron kellene mennem amíg nem tudok normálisan ügetni. persze az oktatóm már 5 perc után lekapcsolta a futószárat,had menjek egyedül.ez oké,de az a baj,hogy nem tuodk ennyi mindenre figyelni:számolni,felemelkedni,kapaszkodni,irányitani. és hiába mondják hoyg engedjem el a nyerget,nem tudom mert esek előre.a lábammal van baj ,nem tudom leszorítani és igy állandóan előrecsúszik-igy meg nem tudom megtartani magam.a sőrényes dolgot mondták nekem,de már öreg a paci és nincs valami sok neki,,,tudnátok segiteni nekem??
2010. júl. 15. 13:57
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor viszont sürgősen válts oktatót! Így soha nem fogsz megtanulni normálisan lovagolni. Először meg kell tanulod rendesen ülni, erre a van a futószáras lovalás. Nem tudom miféle kontár lehet ez, aki enélkül enged szabadon. Én a helyedbe direkt kérném a futószárat a saját érdekemben, ha nem akarja akkor közlöm, hogy vagy normálisan oktat vagy keresek más helyet.

Mert az óradíjat ugyanúgy ki kell fizetned, de így sehova se fogsz fejlődni.

Én is eleinte sokat szenvedtem futószáron, kengyel nélkül, volt is izomláz rendesen a tan- és a könnyű ügetés után, de ez egy szükséges "rossz", hogy utána jó legyen és tudj figyelni a helyes szár és csizma segítségekre.

2010. júl. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én csak megjegyzem, hogy vannak, akik nem oktatnak, csupán lovagoltatnak, terepen. Teljesen kezdőket bedobják a mélyvízbe, első alkalommal vágta, hegyen-völgyön..
2010. júl. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!