Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell kimérni a távolságot?

Hogy kell kimérni a távolságot?

Figyelt kérdés
Mostanában kezdtem el ugrani tanulni, de még csak ügetésből ugrok, de a múltkor megpróbáltam vágtában rálovagolni a lovat az akadályra, de túl messziről ugrottunk el. Hogyan kell kimérni az elugrási távolságot ?
2011. szept. 30. 18:00
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
én speciel nem mérem ki,hanem egyenletes vágtában lovagolom rá és az utolsó 5-10 méteren hagyom, hogy a ló maga oldja meg,ott már nem avatkozom bele, illetve ha nagyon rágyorsul az akadályra akkor sem akadályozom meg, én mondjuk érzem,hogy a ló amin lovagolok mikor fog kb elrugaszkodni
2011. szept. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy a ló, amivel ugrok nem kifejezetten ugróló. persze kissebb akadályokat el lehet vele ugrani, de a ló sem , meg én sem vagyok tapasztalt és eddig akárhányszor próbáltuk vágtából, mindíg vagy túl közelről vagy messziről ugrott el :S
2011. szept. 30. 18:24
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Ez elég rossz párosítás. :( Próbálj meg keresni egy helyet, ahol tapasztalt lóval ugorhatsz, és ha megtanultad vele az alapokat, akkor azt a tudást mostani lónak átadhatod.


Esetleg nincs edző, tapasztalt ismerős, aki segítene?


Szerintem ilyesmiben gondolkozz, ha tapasztalathiány van, hogy valaki segítsen, és legjobb lenne tapasztalt lóval ugrani néhányszor, hogy ráérezz az ízére, ritmusára a dolognak. :)

2011. szept. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

én "díjlovas" vagyok de ugy tudom,hogy egy vágta ugrás=4 emberi lépés

ügetésbe ha nincsen nagy mozgása a lonak akkor elég szokott lenni a 2 tyuklépés de ezt a ló mozgása nagyban befolyásolja.amugy az elugrási pontot félfelvételekel ugymond a ló "megigazitása" után is tudod szabályozni.

2011. szept. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
próbáld beugróval. lábfej méretétől függően 8-10 tyúklépésre tedd a beugró rudat az akadálytól. Ha még csak most kezdtél el vágtából ugratni, akkor egyelőre nem fogod biztosan érezni az elugrási pontot. Rengeteg rutin és gyakorlás után sajátítható el ez az érzék. Az a lényeg, hogy egyenletes galoppban lovagolj az ugrás felé. Segíthet, ha '1-2-1-2' ütemet ismételgetsz fejben és próbálod ehhez igazítani a vágtát. Ja, és még valami: ha nem látod a távolságot, jobb volna olyan lóval gyakorolni az ugratást, amelyik látja. Később aztán ugrathatsz más lovakkal is.
2011. szept. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
első válaszoló vagyok,én olyan lóval kezdtem amelyik már versenyzett is ugratásban és rábíztam a távolságot,hogy honnan ugorjon el,amikor átültem másik lóra, akkor is tudta a ló,de ha jól tudom jobb megbízható tapasztalttal ugratni,hisz az ugratás pillanatában a ló nem látja az akadályt és emlékezetből ugrik,legalábbis nekem az edző ezt mondta
2011. szept. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
úgy kell hogy egyenletes vágtában mész egészen az akadályig és mikor már közel vagy 1-2 vágtaugrásnyira látni fogod pl egy vágta ugrásnyira vagy de még nagyobb hely van mondjuk másfél, akkor hozzá kell hajtani hogy megnyúljon, ha pedig kevesebb akkor kicsit rendezni nekem ezt mondták és be is jött én is kezdő voltam már tudtam ugrani de pályát még nem mentem akkor magyarázták el, én sem tudtam se a ló de valahogy csak sikerült am nekünk régen az edző az számolta is hangosan mikor közel értünk más kb 3 vágtaugrásnyira akkor elkezdett számolni és olyan ütemben kellett hajtani a lovat és akkor pontosan kijött, utána mikor meg ráéreztünk abbahagyta... ha neked is van edződ szerintem kérd meg nekem nagyon sokat segített :)
2011. szept. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nyulbarát neked van lovad?mi a neve?
2011. szept. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

van sajátom is 1,de néha más lovát is lovagolom

zápor a neve.

2011. okt. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :) sokat segítettetek
2011. okt. 1. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!