Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem tartják be egyesek...

Miért nem tartják be egyesek a követési távolságot?

Figyelt kérdés
...szóval a visszapillantó tükörben csak a mögöttem jövő autó sofőrjének a fejét látom, FAARCCAL, és csak nyomja neki, nyomja neki, és lassan már 70-el megyünk, érzem az adrenalint amint telíti a szervezetem, amit én nem díjazok, mert nem vagyok extrém sportoló...ja és azt sem bánnám ha olyan is írna ide akinek relatíve ez a hobbija...talán tudunk rajta segíteni:)...
2011. okt. 14. 07:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Tetszik a "talán tudunk rajta segíteni"! :) Egyébként azért ilyenek, mert állatok.
2011. okt. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Mert ki tartja? Szóval nekem az jön le, hogy neked nem nagyon van fogalmad a követési távolság mértékéről. 70nél a javasolt táv 40 méter, de min 20. Na, te mindíg betartod? Egyébként nyilván azért, mert nagy a táv, és sok a kocsi. Ha mindenki betartaná, kb 3szor annyi hely kéne.
2011. okt. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

22 éve vezetek rendszeresen, BALESETMENTESEN, koccanás volt 2 darab, B,C,D, kat. jogsival GKI igazolvány+PÁV 2.3...szal asszem van egy pici fogalmam közlekedésről...én mindig betartom a követési távolságot meg még egy kicsivel többet is, mert engem is hazavárnak épségben, mint ahogy a többi közlekedőt is , arról nem is beszélve , hogy nekem, és még sokan másoknak is a gépkocsi MUNKAESZKÖZ...tavaly előtt egy figyelmetlen fordos hölgy, oldalról belejött a kocsimba(védett útvonalon haladtam, ő a STOP tábla ellenére sem állt meg ill. lassított, két hétig nem volt kocsim, két hétig nem kerestem semmit...

úgy hogy továbbra is mondom, és nem általánosítva, hogy VANNAK olyanok akiknek mániája a seggemben tolni az ótójuk orrát, érezhetően növelni a sebességet+ ha bemérnek annak is én iszom meg a levét(73Km/h lakott területen 30 rugó a büntetés)...50Km/h A LAKOTT TERÜLETEN A MEGENGEDETT SEBESSÉG, HA NEM TETSZIK AKKOR AZ ILLETŐ VEGYEN MAGÁNAK HELIKOPTERT!Nincs olyan hogy valakinek fontosabb dolga van mint a többinek!!!

2011. okt. 14. 08:40
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Bírom ezeket az "azért szabálytalankodunk, mert különben..." kezdetű kifogásokat. Mert ez kifogás. Amikor összesen két autó megy az országúton, mondjuk én elöl 90-nel, te b@zdmeg akkor is ott jössz 3 méterrel mögöttem.


És tudod, mi a vicces benne? Amikor aztán végre legalább másfél kilométeren át nem jön szembe senki és megpróbálsz megelőzni, bevágsz a szembesávba és elkezded nyomni mint a hülye, iszonyatosan kormozva fél perc alatt gyűjtesz annyi sebességtöbbletet, hogy befejezz egy egyszerű előzést, majd visszalassulsz 85-re.


Mert egyrészt nincs annyi eszed, hogy ha nagyobb távolságból kezdenél gyorsítani, már sokkal gyorsabb lennél mire mellém érsz, másrészt meg nem is sietsz sehova, csak irritál, hogy nem te mész elöl.


Az pedig nem jut el a mogyorónyi agyadig, hogy ha elém kiugrik egy macska, én bizony beletaposok a fékbe, és pont leszarom, hogy a két tonnás terepjáróba belekenődsz-e hátulról, vagy félrerántod a kormányt mert egy tapasztalatlan balf@sz vagy, és az útmenti fán végzed.

2011. okt. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
nagyon halkan...csak egy tipp...próbálj meg úgy vezetni, mintha a vizsgabiztos állandóan ott ülne a hátsó ülésen...
2011. okt. 14. 08:56
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Tipp:

Ha minden mazsola úgy közlekedne, mint mikor vizsgázott akkor a közlekedés, mint olyan megszűnne létezni. Így is vannak dugók szépszám, nem kell mégtöbb...


Amúgy, hogy a kérdésre is válaszoljak szerintem azért tapadnak sokan a másik seggébe, mert eldurran az agyuk attól, hogy 10-ből 5 hülye 60-al megy a 70-90es tábláknál is (meg természetesen az 50-esnél is...) Aztán mikor úgy gondolja lehetne gyorsabban is menni de előzni nem tud akkor mászik az ember valagába.


Az amúgy tényleg baromi idegesítő, mikor összefüggő kocsisor jön szembe a kretén meg megy előtted 60-al a 80-as táblánál.

2011. okt. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Engem azért idegesít a téma, mert én mindig betartom a követési távolságot, ezért az egész sorból csak elém vág be mindenki, aki "siet". Ezzel mindig fékezésre késztetnek (ami ugye gazdaságtalan) és egyre hátrébb kerülök a kocsisorban:(
2011. okt. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

"22 éve vezetek rendszeresen, BALESETMENTESEN, koccanás volt 2 darab, B,C,D, kat. jogsival GKI igazolvány+PÁV 2.3...szal asszem van egy pici fogalmam közlekedésről.."

Ne vedd sértésnek,de az hogy milyen jogsid van és hány éve vezetsz nem mérvadó. Elég sok C, D és E kat. jogosítvánnyal közlekedő akkora gyökér, hogy az már fájdalmas ( értem ez alatt a sok surmó teherautó- és autóbuszvezetőt). Nekem is volt olyan munkatársam, aki képes volt kamionnal napközben az M0son 60-nal menni, mert ő ráért, és csodálkozott, hogy az össze többi letolja az útról .. :) Ő is úgy érezte, hogy 35év kamionozás és buszozás után vele semmi probléma nincs.

2011. okt. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ilyenkor ködlámpa fel ablakspricni be ,elöl hátul. Le szoktak maradni, vagy előznek :D Ha nem ,akkor addig csökkenteni a sebességet amíg az őáltala tartott követési táv biztonságossá nem válik, hiszen ezt kívánja meg a saját érdekünk is mivel akármikor fékeznünk kellhet .Ha van horpadás a kocsi hátulján meg amúgy sem féltjük a verdát ,akkor meg vészfékezés egy fekete kutya miatt, abból megtanulja mi az a követési táv,neked meg fizet a biztosító ,okosba megjavítva nem is keveset .Mindig a hátulról ütköző a hibás.
2011. okt. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Gondolom szeretne adni neked egy betétlapot.(a kérdésre a válasz)1 vakbarom igy verte már el a kocsim hátulját.Az ilyet engedni kell hogy még meleg legyen a veséje.A mazsolákrol annyit hogy főuton döcögtem 7 km mögötte 20km/h-val mert nem tudtam elözni a forgalom miatt.nah szerintem a megfelelő mondat ugy szól:vedd fel a forgalom tempoját és úgy menj.
2011. okt. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!