Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nyüszít a kutyám,...

Miért nyüszít a kutyám, amikor sétáltatni akarom, illetve, hogy ösztönözhetném, hogy nagyobb távolságot megtegyen velem?

Figyelt kérdés
Nyolc hetes retriever kutyám van,és amikor kiviszem sétáltatni,teljesen elkezd nyüszítenni,és folyamatosan adja ki a hangokat.Majd egy darabig eljön,és hirtelen elkezd visszafutni a házunk elé.Nem egy félős kutya szerintem,de akkor miért nem akarhat sétálni,vagy talán fél?Sétálás közbe próbálom ösztönözni őt,hogy jöjjön utánnam,jön is egy darabig,majd telejsen megtorpan,és fut visszafelé.Mit tehetnék...?
2011. febr. 2. 18:41
 1/2 Ninna ♥ ***** válasza:

A legtöbb kutyát a hasán keresztül meg lehet fogni :)


Séta közben minden második lépését jutalmazd meg egy finom jutalomfalattal, és jussatok el minél messzebb. Ha már nagyon messze vagytok, szép lassan jutalomfalatokkal gyertek haza, és ha hazaértetek, játsszatok egy jó nagyot. A következő sétánál már elég csak minden harmadik lépését megjutalmazni, a következőn már csak a negyediket, utána már pedig csak a hasadra böksz, és adsz jutalomfalatot :) Valamint amikor látod, hogy már szaladna vissza a házatok felé, akkor gyorsan csalogasd vissza egy jutalomfalattal, vond el a figyelmét. A sétáknak először nem kell sokáig zajlania, először elég csak 10 perc, aztán azon is lehet dolgozni, hogy minél tovább legyen. De ha már megszerette a sétákat, akkor akár egész nap is sétálhatsz vele, olyankor már nem lesz baja a sétálás gondolatával. Fontos, hogy kellemes élmények érjék a séta közben - jutalomfalatok, ha van rá lehetőség póráz nélkül elengedve szaladgálni, kutyákkal játszani, gyakorolni a szabadban, stb :-)

2011. febr. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ugyan ezt szokták csinálni az én kutyáim is.Nem tudom, hogy hol sétáltod, de lehet, hogy a só granulátumok miatt van. Amikor az én kutyáimat sétáltatom mindig bele mennek a mancsukba ezek a kis granulátum kövecskék és emiatt nyüszítenek. Néha állj meg és tisztítsd ki a mancsát, vagy vegyél neki kutya cipőt, amúgy a kutya cipő nagyoon hasznos és nem is olyan drága. Remélem megoldódik a problémád. :) Sok szerencsét! :)
2011. febr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!