Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kólika! Mikor ülhetek rajta?

Kólika! Mikor ülhetek rajta?

Figyelt kérdés
Ma bekólikázott a lovam. Vagyis teliette magát szalmával, és nem ivott. Volt kinnt nála a doki, adott neki görcsoldót, és beöntést. Utána a lovász sétáltatta és most rendben van. Holnap fog kapni féreghajtot a biztonság kedvéért. Mikor ülhetek rá?
2011. okt. 4. 17:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Már bocs, de ha a lovam kólikázna, halálosan meg lennék ijedve még pár napig, hogy biztos jól lesz-e... Nem azon gondolkoznék, hogy mikor ülhetek rá újra.. Egyébként szerintem egy hétnél nem több, de fogalmam sincs...
2011. okt. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
hát, azért egy nap pihenőt tartanék, de csak a doki modhat biztosat. mindenképpen sétáltasd kézen holnap jó sokat, és a lovászt vagy más bértartót is kérj meg, hogy a nap folyamán még párszor hozza ki, amikor te nem vagy ott. a féreghajtót nem igazán értem, ilyenkor inkább mash-t szoktunk adni nekik, vagy olyan kaját, ami nem terheli a beleket
2011. okt. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem is volt kólikás a lovam éppen előző héten. Túl sok füvet evett egyszerre átmenet nélkül. Onnan tudtam hogy lovagoltam és olyan kedvetlen volt aztán adtam neki répát, almát, dinnyét, és a kedvencek kedvencét a banánt de egyiket sem ette. Füvet se semmit. Futószáraztam lejtőn hogy meginduljon a élmozgása ugyanis semmi bélhangja nem volt, nem is trágyázott. Fél óra futószárazás után aztán szerencsére jó és vett de a másnapot még kihagytuk. Ha a rendben van azt jelenti hogy eszik akkor sztem holnap késő délután már ráülhetsz semmi baja se lesz! :)
2011. okt. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ez azért szép..

A lovadnak olyan betegsége volt amiben el is pusztulhatott volna te pedig azon problémázol hogy mikor lovagolhatod?!

Te vagy a tipikus példája a divatlovasoknak.

Az én lovamnak megszúrta az orrát egy széna szál szinte nem is vérzett én egy hétig teljes sokkban voltam..

2011. okt. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. okt. 4. 20:13
 6/15 A kérdező kommentje:
bocs... de eleve én vettem észre és igen eléggé kiborultam izgultam minden de mikor megcsinálta a doki ezeket meg mondta hogy teljesen rendben van és evett ivott akkor megnyugodtam, és mikor sétáltattam próbáltam nagyon nyugodt lenni, mert nem akartam hogy a ló is ideges legyen, ráadásul ez olyan kólika volt, hogy nem vergődött, nem akart lefeküdni, nem halhatott volna be.e
2011. okt. 4. 20:16
 7/15 x) ***** válasza:
78%
hát ez szép mondhatom... egyébként hidd el elkezdett volna "vergődni" ha nem lett volna idejében lesétáltatva meg kezelve. Én egy hétig biztos nem ülnék rá de ahogy gondolod. Remélem azért tudod hogy a ló nem szolgál téged.
2011. okt. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A ráüléssel semmi gond, egy átlagos kólika után másnap már kutyabaja sincs a lónak, nyugodtan lehet lovagolni. Ami viszont feltűnő (egész életemben lovaztam): a ló teleeszi magát szalmával és nem iszik. MIÉRT???? A lovak szokták szálalgatni maguk alól a szalmát, de ha azt látnám, hogy a lovam két pofára tömi, akkor egyrészt megetetném, mert valószínűleg éhes, ha meg nem lehet éhes tutira, csak rossz szokás, akkor nem szalmára állítanám, hanem fűrészporra.

A kólikának amúgy az is jele, ha a ló folyamatosan rágja a szalmát, sokszor kínjukban csinálják a lovak. A nem ivás mindenképp komoly figyelmeztető jel! Vagyis ha legközelebb azt látod, hogy a ló nem iszik (és nem mínusz húsz fok van)akkor mindenképp gondolj a kólika lehetőségére! Egyébként az időben észrevett kólika általában nem igényel orvosi kezelést, a lovat deréktájon illik masszírozni, főként a keresztcsontja két oldalán, hátrafelé, plusz be kell takarni, a meleg segíti a bélperisztaltikát. És jártatni, jártatni, jártatni, akár órákon át - ezt mondjuk semmilyen körülmények között nem bíznám lovászra. (Hét hónapos terhesen két éjjelt voltam az istállóban a kólikás lovam mellett, télen, hidegben. Lett volna kit megkérnem, hogy vigyázzon a lóra, de az én lovam, nem másé, így kibírtam. Pedig igazán lett volna indokom másra bízni. )

2011. okt. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez nagyon szép. A baj csak az, hogy nem mindenki ilyen... Ha nem lenne semmi baja, akkor is pánikolnék, hogy mikr megint, mitől, esetleg mikor nem vagyok ott, vagy senki nem veszi észre... Nem való neked ló, kérdező..:/
2011. okt. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Köszönöm, 16.36! :-)

Abban igazad van, hogy nem feltétlenül való mindenkinek ló! Személy szerint senkinek nem javaslom, hogy lovat vegyen, ha nem ő maga gondoskodik róla nagyrészt. 16. szülinapomra kaptam az első saját lovamat, akkor, amikor a szüleim már évek óta azt látták, hogy minden áldott nap ott vagyok a lovardában, ahol nem pénzért, hanem munkáért cserébe lovagoltam. Éveken át dolgoztam keményen, hogy hétvégente lóra kerülhessek.

Amikor megkaptam a lovamat, egy ideig bértartva volt, de lovász soha nem nyúlt hozzá - reggel ötkor, suliidőben is kinn voltam nála, megetettem, rendbe raktam, kialmoztam alóla, stb. Suli után megint, este pedig úgy jöttem el, hogy a ló megetetve, megitatva, leápolva pihengetett a frissen szalmázott boxában. Véleményem szerint lovat vagy így lehet tartani, vagy sehogy.

Hároméves a lányom, van pónija, de amikor kimegyünk a tanyára (most már saját tanya, több saját ló, szüleim ott laknak, stb.) nem a lóra ülés jut először eszébe, hanem indul, hogy segít etetni-itatni. :-) Boldogan várja, hogy lóra ülhessen, de egy szava nincs, amíg nincsen rendben az összes ló. Két kis kezével hordja a szalmát is a boxokba. :-)

2011. okt. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!