Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 21 évesen a ló öregnek számít?

21 évesen a ló öregnek számít?

Figyelt kérdés
Amúgy nagyon jó kondiban van meg minden. Úgy megy mint a csikó. de öregnek számít??
2011. okt. 4. 21:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
72%
Igen, de én inkább úgy fogalmaznék, hogy idős korban van. Emberi életkorban mérve kb. egy 60 éves ember lenne. Ez nem jelenti azt, hogy lerobbantnak kell lennie. Ha kanca, akkor még csikója is lehet. Másik nagyapán fakójának huszonpár évesen is lett csikója, annyira jó formában volt. Ha az egészségi állapota megengedi, akkor még lovagolni is lehet, de csak kíméletesen. A legjobb viszont az lenne, ha most már inkább nyugdíjaznád, hadd legyen a társai közt. Amúgy jó volt olvasni, hogy még mindig elhagyja a 3 éves csikót. Tehát szívós ló lehet. .
2011. okt. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
21%
Kérdező most látom ,hogy tietek aló ,de akkoris ez a véleményem.
2011. okt. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
22%
Amit elhagy három éves csikót ,azis döglő félen van,nemhiszem aki ilyen kérdést teszfel,hogy egyáltalán miköze a lovakhoz.
2011. okt. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
57%

Nem fiatal, de ha nincsenek gondjai, sztem kíméletesen, alapos bemelegítéssel, lovagolható, kocsizható.

20 év fölötti lóról hallottam már, aki versenyzett :)

2011. okt. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
52%

Ezen az oldalon az első vagyok:

Csak annyit fűznék még hozzá, hogy a 20 éves lovak között is akad olyan, amelyik szívós, nem elhasznált ló. Nem kellene lenézni azért, mert 20 éves. Öreg ló nem vén ló.

2011. okt. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

igazából 8 éves kora óta van nálam, és amíg él itt is marad =)

ma mikor kiengedtem a karámba akkorát rúgott hogy kidőlt az oszlop xD

És nehézkes lenne megvenni mert az enyém..

2011. okt. 5. 18:04
 17/19 anonim ***** válasza:
Fajtától is függ. Egy telivér sokkal kevesebb ideig él általában, mint például egy musztáng, criollo vagy fjord póni. (Az utóbbi kettő olykor még a negyven éves kort is megéli.) De úgy általában, a kisebb testű állatok tovább élnek.
2011. okt. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az én lovam ugyan csak 18 éves, de a 13 éves lovakat otthagyja. A te lovad azok alapján amit leírtál nagyon jó állapotban lehet:)
2011. okt. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Itt vannak róla képek :)(nem csak ő van rajta de gondolom tudjátok hogy melyik ló melyik nem) xD

[link]

2011. okt. 6. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!