Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány éves korától számít egy...

Hány éves korától számít egy kutya öregnek? Mik az öregség jelei? Hogyan lassíthatom le ezt a folyamatot ( ha le lehet)? Ilyenkor mennyit kell foglalkozni a kutyával? Illetve mennyit kell sétáltatni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Elég relatív dolog az, hogy melyik kutya számít öregnek, és ez hány éves kortól jelentkezik. Bár 10 fölött már úgymond enne vannak a korban, de lehet, hogy egy nagytestű azt meg sem éli. Onnan veszed észre, hogy egyre kevesebbet szaladgál, többet alszik, kicsit lustább lesz. Sétáltatni annyiszor vidd, amennyiszer látod, hogy jól érzi magát, és vidám, ne legyen az, hogy napi 3szor elviszed másfél órás sétákra, aztán már a második felénél kiköpi a belét. Jó minőségű öreg kutyáknak kitalált táppal lehet sokat segíteni, talán egy picit megnyújtani a kutya életét. Mást nagyon ne tehetsz, foglalkozz vele sokat, ha igényli a játékot, akkor azt, persze ésszel. És szeresd:)
2011. aug. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia! az én beaglem 10 évesen lett alkalmi süket (azóta sem tudom, hogy csak szórakozott-e, vagy nem), 13 évesen pedig már alig akart meghallani :( az angol szetteremnél ez 15 évesen jött el. mindkét örek kutyának izületi fájdalmai voltak, nehezen ment a mozgás, de a jókedv megvolt, sokszor meghúzták 1-1 testrészüket. kicsit unszolni kellett őket a játékra. a beagle 14 évesen bepisilt mindig, az orvos közölte, hoyg sérve van, és nem műti meg, nem élné túl. kb 1 évig törölgettük a kutyapisit reggel-este, majd mikor láttuk, hogy fájdalmai vannak, orvos tanácsára elaltattuk. egyébként még elkezdtek egy kicsit kevesebbet enni, és válogatni, sokkal többet voltak a közelemben, mint előtte. a szettert 17 évesen már nekem kellett felállítani a földről, egyedül nem ment neki, nagyon kis rozoga lett :( már azon gondolkodtunk, hogy itt az ideje elengedni őt, mert ez nem jó neki, aztán magától elpusztult. de szép élete volt :) hiányzik mindkét jószág.


sok türelmet kívánok az öregedő kutyushoz! az idő telésével egyre hálásabbak :)

2011. aug. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
uhh, nagyon sajnálom mind a két kutyádat. Nekem is beagle-m van és most lesz csak 6 éves, de most is olyan lusta(manapság).Egész nap csak fekszik. De viszont melegben nem akarom megsétáltatni, meg játszani vele, hanem csak este.Most majd akarunk venni neki még egy beaglét, hogyha elkezdődik a suli, akkor ne legyen egyedül és hogy tudjon kivel játszani.
2011. aug. 15. 12:09
 4/5 anonim ***** válasza:
6 év az még nem sok, van egy jópár éved:)) amit tanácsolok, hogy ne hagyd, hogy elhízzon, a beaglek hajlamosak rá nagyon is, olyan kis belesek, öreg korban az nagyon nagy gondot okoz.
2011. aug. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem egy 9 éves bichonom van... amikor leviszem sétálni már sokkal lassabban megy mint pár évvel ezelőtt...de én úgy vettem észre hogy ő most kezd öregedni..sokat van az ölünkben pedig régen nem szeretett annyira ölbe lenni mi ezt nem erőltetük...nem magától jön oda hanem ha felemeljük és az ölünkbe tesszük ott marad az elött mindig elment onnan...már sétáknál nem rohangál...habár 1 héten egyszer szeret rohangálni..mivel jól nevelt kutya nem szokott húzni de amikor nagyon húz akkor keresek egy jó helyet és elengedem és kiszaladgálja magát haza megyünk és egy jó nagyot alszik..de mondom kb 1 héten egyszer szeret egy nagyot futkározni...mi is egy jó minőségű öreg kutyáknak való tápot( acana) veszünk neki....naponta 2 szer viszem le 30-45 percre ami bőven elég neki mert amikor ráadom a pórázt nem igazán akar lemenni..egész nap alszik..de én még sok évet jósolok neki..amikor meg hidegebb van azt jobban szereti..akkor élénkebb..
2011. aug. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!