Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány éves kortól számít...

Hány éves kortól számít öregnek a kutya?

Figyelt kérdés

Van egy tacskó keverékünk, lassan 7 éves lesz. Ami ha jól számolom, már jócskán nem kölyök. Csak mivel olyan kis pici, bohókás, stb, nem is gondolnál az ember, hogy öregszik. Oda kell rá esetleg figyelni jobban? Vagy a 7 év még nem kor?

Köszi!


2011. júl. 7. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

egy tacskó él átlag 18 évig.

az óriástestűeknél a 7 év már aggkor, de a kistestűek 15 éves kor körül lesznek idősek.

2011. júl. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, a tacsik sokáig élnek. Szóval még bőségesen épp csak középkorú. :)
2011. júl. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem onnantól számít öregnek egy kutya, mikor már nem tud, vagy nem akar sokat mozogni, már nem olyan játékos mint régen, stb. Addig amíg eleven és energikus, nekem mindaddig fiatal marad a kutyám. :) Szerintem a 7 év az még nem olyan idős. Az én kutyám is lassan annyi lesz, és olyan kis eleven mint anno, 2-3-4 évesen, és nekem is tacskóm van. :)
2011. júl. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Állítólag 6 éves kortól számít öregnek egy kutya. De én ezt hülyeségnek tartom. Az öreg tacsim 18 évig élt és 6 évesen még semmi nem látszott rajta. A csivaváim most 6 és 7 évesek, és még mindig fiatalosak. :)

A németjuhász keverékem 11 évesen halt meg, rajta sem látszott soha semmi (de mondjuk őt autó ütötte el, utána kezdett el romlani az állapota, hiába az orvoshoz járkálások, műtétek, gyógyszerek). A 16 éves tacsi keverékem az fél éve kezdett el lerobbani, mostmár nehézkesen kel fel, de még mindig jól érzi magát. :)

Szóval szerintem egy tacsinál 7 év még nem kor :)

2011. júl. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagymamám tacskója 19 évet élt és csak az utolsó években volt úgymond öreg, akkor már nem nagyon játszott meg már a lépcsőn is vinni kellett! Hát tacskó betegségek azok vannak főleg a lépcsőzés nem tesz nekik jót a tacskó bénulás miatt! Meg még arra kell odafigyelni, hogy rágjon eleget ne fogkövesedjenek a fogai most több hirtelen nem jut eszembe :) ! És most nekem is van egy kis fekete tacskóm ő még csak 2 éves :) !
2011. júl. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ááá értem köszönöm! :)

Csak mert eddig mindig ugatott, meg ugrált, ha elmentünk, vagy megjöttünk kocsival, most már nem csinálja annyira. De lehet, hogy csak a nagy meleg miatt van ki szegény. :)

2011. júl. 7. 11:01
 7/7 anonim válasza:
a tacskók átlag 15-évig élnek. a keverék kutyák nem olyan kényesek mint az agyon tenyésztett egyéb kutyák,ezért tovább is élnek.
2011. júl. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!