Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bekólikázhat mégegyszer?

Bekólikázhat mégegyszer?

Figyelt kérdés

A lovam eszi a szalmát, és volt egyszer hogy nem ivott rá és bekólikázott... most teljesen rendben van.(új helyre vittük kólika elött és vödörröl önitatóra váltottunk...(tudja hol a víz...) Még most is eszi a szalmát, mert nagyon jó minőségű (minden ló eszi) az edzőm azt mondta hogy ha iszik akkor nem fog bekólikázni. Én most úgy vagyok, hogy ha még 1x kólikázik akkor megy alá a forgács. :S


Szerintetek bekólikázik? (Kérlek csak normális válaszokat!Segíteni szeretnék a lovamnak, mert nagyon megvagyok ijedve!)


2011. okt. 9. 09:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Van rá esély. A kólika is olyan mint más "adottság", van ló, amelyik bekólikázik, a másik ugyanattól a füle botját se mozdítja. Ha a tied egyszer bekólikázott, akkor arra már érdemes figyelmi, mert kockázati tényező nála. Tegyük hozzá, hogy a szalma evés általában kényszeres cselekvés, ha úgy tetszik rossz szokás, mivel a lónak az a normális, hogy egész nap legel. Ha lehetőség volna rá, legalább nappal karámoztatni kéne, vagy ridegtartásba átrakni.

Sajnos a forgács sem biztos megoldás, azt is fel szokta enni némelyik, pont azért, mert nem az "íze" miatt eszi, tehát ez önmagában nem biztos megoldás, de lehet bejön.

2011. okt. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

első: mert most nincs rá lehetőség

második: köszönöm :) majd intézkedek :)

2011. okt. 9. 10:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Hajlam kérdése az egész. A második válaszoló nem mondott hülyeséget. Jobb kirakni a legelőre napközben. Az enyém este zabálta fel maga alól a szalmát, mert éjszakára boxban van. Azt meg mégsem tehetem meg, hogy ne tegyek alá semmit. Beszereztem neki egy játék labdát, amit a falra lehet szerelni, és nála ez bevált. Azzal szórakozik a szalma evés helyett. Amúgy csak azért vettem, hogy ne unatkozzon, mert történt néhány dolog, ami miatt a lovakat nem engedték kivinni a legelőre (komoly indok volt. Legelő híján a lovak egy darabig csak a boxban álltak. Naponta 2-szer is kimentünk, lehetőségeinkhez mérten, hogy megmozgassuk a lovat. Lovagoljuk, vagy fogatban, vagy egyszerűen csak sétáljunk velük. Ekkor kapta labdát.
2011. okt. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi :) majd veszek neki...

sajnos nálunk is az a helyzet hogy most nem lehet kitenni, mert nagy átalakítás van a lovardában és nálunk is 2x mennek :)

2011. okt. 9. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!