Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A sodrott az egy lófajta,...

A sodrott az egy lófajta, vagy azt jelenti, hogy keverék?

Figyelt kérdés
Ilyet is-olyat is hallottam már, úgyhogy nem tudom hogy mi az igaz! :)
2011. okt. 9. 11:27
 1/9 x) ***** válasza:
33%
Lófajta. A szülei között van hidegvérű és melegvérű ló is. A keverék elég csúnya szó egy lóra.
2011. okt. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ! :) Csak mert a kedvenc lovam egy sodrott herélt, és kíváncsi voltam rá, hogy akkor ő most mi :D Amm... akkor bocsánat, nem mondom azt hogy keverék, ezt nem is tudtam! :)
2011. okt. 9. 11:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon jók a sodrott lovak. Ez is egy megkülönböztetés, és bizonyos szempontból egy lófajta is, mint a melegvérű, hidegvérű, és hát a sodrott, ami ennek a kettőnek a "keveréke". Aki inkább a nyugodtabb lovakat kedveli, de mégse szeretne egy nagy hidegvérűt, annak ideális a sodrott ló. Persze lova válogatja, meg nevelés kérdése, de alapban nyugodtabbak.
2011. okt. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bár a köztudatban olyan rangon van, mint egy lófajta, technikailag nem az! Eredetileg sodrott lovon a hideg és melegvérű szülők útódát értjük, ez nyilvánvalóan jóval tágabb kör, mint egy fajta. Hogy egy példát mondjak, egy arab telivér és egy hidegvérű párosításból a csikó sodrott lesz, de arab félvér fajtájú.
2011. okt. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fajta.

nincs tenyészegyesülete, nem homogén az állomány.

És mivel különböző fajták keveredéséből születik, ezért felvér.

De rengeteg nagyon jó sodrottat ismerek :)

2011. okt. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igy bizony ahogy az utólsó irja,nincs fajtája keverék,sodrottnak nevezzük.
2011. okt. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
11,33:Azt hittem ,értessz is a lovakhoz ,meghatározásukhoz ,most változik a véleményem.
2011. okt. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönööm a válaszokat! :) Szerintem elég jó ló, akin lovagolok, én nagyon szeretem! A vágtája kicsit döcögős, de az ügetése nagyon kényelmes! :D meg kell hajtani azért néha, de amúgy meg ha olyan kedve van, szeret menni(:

Ammm... ne fikázzatok már lécci senkit, alapból elég megosztottak a vélemények

2011. okt. 9. 21:16
 9/9 anonim ***** válasza:
én eddig úgy tudtam hogy a sodrott az a keverék :O
2011. okt. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!