Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csikó probléma? (lent)

Csikó probléma? (lent)

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves kanca csikóm. De néha harapni próbál. Tegnap pl. ráakartam kapcsolni a vezetőszár karabinerjét és alig tudtam mert folyton odakapott , meg harapni akart.

Az orrára leggyintek meg eltolom a fejét de ugyanúgy csinálja tovább.


2011. okt. 9. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem szokik le egyik percről a másikra. Türelem kérdése.
2011. okt. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Határozottan agy neki egy jó nagy pofont. Azt se engedd neki hogy sunyítson. Ne felejtsd el, hogy a ló sokkal erősebb nálad és ha tiszában van ezzel az előnyével, komoly bajba kerülhetsz.
2011. okt. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
15:55 hogy érted, hogy ne engedjen sunyítani se? akkor is adjak neki egy pofont?
2011. okt. 9. 16:17
 4/9 x) ***** válasza:
68%
Egyik napról a másikra tényleg nem fog leszokni róla. Ha sunyít akkor először a mutató ujjadat mutatod vagy a tenyeredet (ilyen "állj" vagy "a-aa" féle jelként) és ha folytatja akkor adj neki egy jó nagy pofont. Méregeti az erőviszonyokat meg a határaidat.
2011. okt. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

www.patakykata.hu

ő ismeri a Monty Roberts féle módszereket. ezen az oldalon tudsz tőle kérdezni. rengeteg kérdés van már, így lehet egyből meg is találod rá a választ.

2011. okt. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elkapattad a kocka cukorral, vagy mással, fogd vissza a kedveskedést.
2011. okt. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
lehet ,hogy csak játszik a csikókhoz sok türelem kell.
2011. okt. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem szoktam kockacukrot adni neki. "munka" végén adok neki almát vagy répát, de azt se kg számra.

Hát én megértem, hogy játszik, de hogy egy vezetőszárat alig lehet rákapcsolni az már szerintem egy kicsit túlzás.

2011. okt. 15. 16:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Ugy közelisd ha látod hogy csipkedni akar, szóljrá eréjesen, és ha ugylátod hogy azért nyujtja az orrát hogy megcsipjen ,czapjrá az orrára egy picit módjával, szerintem eredményeslessz, sok szerencsét.
2011. okt. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!