Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek vágtázni! Mit csináljak?

Félek vágtázni! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
edzőm szerint menne de én nem is az hogy félek,de nem bízok magamba :/
2011. okt. 10. 15:35
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
vágtáztam már futószáron,1 éve meg szabadon is,csak rohadtul nem bízok magamba,pedig igen kényelmes lovam lett és egyszerűen nem tudok magamba meg bízni :(
2011. okt. 10. 19:49
 12/17 anonim ***** válasza:
Hu örömmel hallom, hogy nem csak én féltem. És még mindig félek, ha nem az én lovamon kell végtázni. Na jó nem anniyra, de azért izglok (ha még sose ültem rajta) Ciki, nemciki, 7 éve lovagolok. xD Az a teknikám, hogy ha az edzőm azt mondja végta, akkor vágta van.Ha leesek hát így jártam. Bízom z edzőmben. a Legjobban kezelhető lovon. Az enyém a lovarda 2. legvirgoncab lova, és szőrén lovagolni is szoktam. Sok sikert egyszer te is eljutsz idáig :))
2011. okt. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
én ugy tanultam meg hogy egyik órán nem is számítottam rá mert még csak egy hónapja lovagoltam (de akkor majdnem minden nap kivéve hétvégén.) egyszer csak azt mondta az edzőm hogy na gyere vágtázunk egyet, és én mire eldöntöttem mit is akarok már rég futószáron voltam. amikor már gyosügetésben volt kicsit féltem, de utána nagyon élveztem :) próbáld meg ha szeretsz lovagolni tetszeni fog :) és esetleg ha neked ugy jobb és nyereggel vagy akkor kapaszkodj bele. én is igy csináltam.
2011. okt. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Túl kell lenni rajta, ennyi! Én is féltem aztán egyszer muszáj volt és elkezdtünk vágtázni , onnanstól kezdve nem féltem. Ne magadba bízz, a lovadban, ha oktatód szerint menne akkor biztos menni fog. Ha lovad kényelmes megbízhat akkor sem lehet gond. Mivel vágtáztál már ezért nem lesz újdonság és egyenes vonalon sokkal könnyebb mint kis körön.

Én biztos nem hagynálak addig békén amíg nem vágtáznál!! :D

2011. okt. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
én a legelső vágtámnál voltizsban voltam. mikor az edzőm mondta hogy próbáljuk meg a vágtát, nagyon örültem :) tetszett hogy kipróbálhatok valami újat :) a mai napig a vágta a kedvenc jármódom, pedig szőrén estem már le mikor be akartam ugratni, nagyon gyorsan ügetett és hát szépen lepattogtam. szerencsére nem lett semmi bajom. 3éve lovagolok, már a 3.alkalomnál vágtáztam, de még a mai napig izgulok mikor az edzőm mondja hogy mehet a vágta. pedig nincs rá okom :D
2011. okt. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Én is szőrén, voltizs hevederrel tanultam meg,ott lehetett kapaszkodni a karikába és úgy könnyű volt.
2011. okt. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
tilos félni! gondolj arra hogy te máris tudsz, aztán kész. első alkalommal be voltam tojva, hogy mi lesz, de végül is nem történt semmi. ha bizol magadba, soha nem esel le.
2012. dec. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!