Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan vezetik a lovat ha...

Hogyan vezetik a lovat ha megijed, vagy ha nagyon szalad, mit lehet tenni, hogy lehet lefékezni? Hagyjam hosszú száron, vagy vegyem rövidre olyankor?

Figyelt kérdés
Csak úgy eszembe jutottak ezek a dolgok, mert múltkor láttam ahogy a boxokból vezettek ki egy mént, és az annyira megijedt amikor a szél becsapta a boxajtót, hogy elkezdett ugrándozni, és a lovasa alig tudott vele mit csinálni. Elkezdett ágaskodni, és úgy tűnt ha nem veszi rövidebbre a szárat, akkor még le is csapja.
2011. okt. 13. 03:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
én az ilyen lovaknál még azt szoktam hogy kötőfék alá befűzőm a vezetőszárat és kicsit szorul ha húz vagy alapból kantáron vezetem
2011. okt. 13. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Rövid száron szoktam mivel ahogy kiérünk a keritésnél ő futna már. Ezért szépen le a völgyig vissza fogom. Majd futó szárazom és lenyugszik utána szépen jön mellettem. :)



Hosszú száron nem tudod visszafogni akkor jobban megindul ezért könnyen elránthat.

2011. okt. 13. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Saját lónal elég nagy szégyenként élném meg, ha nem jönne hosszú szárral. Ugyanis vele van időm és lehetőségem bizalmi kapcsolatot kialakítani, és a ló nem hülye, tud ám követni. Ha nem teszi, akkor ott már nevelési hiba van. Namost ha megilyed, akkor kihasználom az ösztöneit. Ő menekülő állat, normál esetben haverokhoz szalad biztonságba. Ha nem teheti, akkor meg relatíve védett helyet keres. Mivel én vagyok a vezér, vezérként az én feladatom lenne a ménes védelme a lovak világában, hol a biztonságos hely? Hát a hátam mögött. Így egyszerűen felkínálom, hogy álljon be mögém. A szár marad rövid, hiszen minek menne el a környék egyetlen biztonságos helyétől? Így alapvetően még azt is meglehet csináni, hogy a veszélyforrás közelébe viszed, igaz, az kevésbé szoktott tetszeni neki, ott nyilván lelassítunk, nyugtatás, ilyesmik vannak. Ha bakol, ágaskodik, akkor én személy szerint hülye lennék rövid szárat fogni, hiszen az a célom, hogy ne rúgjon le, nem hogy közelebb legyek hozzá. Szépen tartom a szár, hogy érezze nem kéne ugrálni, de nem erővel! Ha húz hátra, akkor utánalépek, a kettőnk közötti távolság legyen állandó. Ha megfigyeled ugyanis pl egy kikötött lónál ha tombolni kezd, és elszakad a szár, kötőfék stb, akkor a ló pár lépés után már le is nyugszik, max elsétál, ha nagyon ideges, akkor elüget messzebbre. Ugyanis sokszor az félelem ott csap át pánikba, hogy nem tud hátramenni, tartja a szár, és már rég nem az eredeti dologtól fél, csak pánikol. No ezért nem próbálok én ágaskodó lovat visszahúzni, csak ront a helyzeten, meg amúgy se tudom megtartani. Szépen szavakkal, nyugodt testartással nyugtatom, miközben ügyelek a lábára, szárat tartok, nem húzom.

Idegen lónál majdnem ugyanez az eset, tehát az ember azért csak próbálja kamatoztatni a tapasztalatát, remélve, hogyha személy szerint bennem nem is, de az emberben legalább eléggé bízik, hogy működjön a dolog (mondjuk kivadult lovat amúgy se vezetni fogok első lépésben). Megjegyzem szokott azért működni. Ha mégsem, akkor vészmegoldásnak még mindíg el lehet engedni a lovat, lenyugszik az magának is.

2011. okt. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

*szár marad rövid-> szár marad hosszú.

Reggel van még:)

2011. okt. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
7%
Kedves utólsó, jó nagy butaságot írtál, ne haragudj! Ha hosszú a szár, akkor teljesen biztosan meg tud rúgni, illetve el tud szaladni a ló. Akkor vagy biztonságban, ha a válla mellett maradsz és RÖVID szárat fogsz.
2011. okt. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
így van,a válla melett kell vezetni rövid száron és ha elakar menni akkor lekell fordítani kisköre vagy "cigányzablát " kell csinálni amit ugy kell ,hogy a vezetöszárat áttekered az orán de a nehezebb esetekhez szoktak használni felvezetö zablát is.
2011. okt. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a válladdal próbálod a szügyénél megfékezni, vagy ha már kiértél az istállóból akkor menetközben csinálsz vele néhány kisebb kört
2011. okt. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!