Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglás megtanulásánál van...

Lovaglás megtanulásánál van korhatár?

Figyelt kérdés

Úgy értem balettozni nem kezd ez az ember 30 év felett.., hip-hop táncórát nem vesz egy 50 éves /gondolom/, de

lovagolni elkezdhetek 20+-on ?


2011. okt. 16. 16:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Nikon, egynémely dologban vitatkoznék. Nem vagy tisztában a fogalmakkal! A sport maga gyűjtőfogalom, sporton belül többek között van versenysport és szabadidősport is. Vagyis igenis az is sportol, aki rendszeresen hobby szinten lovagol.

Azzal egyetértek, hogy a lovas versenysport kemény, valóban elhasználódnak a lovasok ízületei rendesen. De ez nem jelenti azt, hogy aki nem rokkan bele mondjuk a militaryba, az ne sportolna. Szabadidősportot űz.

Abból a szempontból pedig igenis kortalan sport a lovaglás, hogy ha bírja fizikailag, egy hatvanéves lovas még a világ élvonalában is simán lehet - van is rá nem egy élő példa - míg egy tornásznak, egy műkorisnak, egy balettáncosnak nagyon meg vannak számolva az aktív évei.

2011. nov. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem korhatár van, hanem inkább súlyhatár. De az is csak addig, amíg meg nem tanulsz lovagolni rendesen.

Ha lovagolni már tudsz, akár 100 kiló is lehetsz!


Én 34 éves voltam, amikor elkezdtem és ma már - 3 évvel később - a western lovagolok a western kupasorozaton, valamint B1 - B2 - ben díjugartok.


Persze kezdhettem volna fiatalabb korban is, de egyszerűen nem volt rá lehetőségem.

Mára viszont már része az életemnek a lovaglás és nem is tudom elképzelni a hordókerülés vagy akár az oxer, ill. a triple bar akadályok átugratása nélkül az életemet...


Úgyhogy rajta! Tény viszont, hogy jár némi lemondással, szervezéssel, bár ez huszonévesen nem annyira vészes, (nekem harmincon felül már inkább az volt) de nem lehetetlen!

2016. jún. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!